EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Forum: Zaniklé obce ve filmu
Zaniklé obce ve filmu [Pavel Beran 24.2.2006 04:53] | Reagieren
Vitěšovice - ruiny vesnice posložily jako kulisy ve filmu Poslušně hlásím (režie Karel Steklý, 1957), kde je zachycen též odstřel kostela

Přísečnice - zde natáčel v roce 1973 (před jejím úplným zbouráním) německý režisér Johannes Schaaf film Die Traumstadt (Město snů). Film by měl obsahovat záběry demolice domů na náměstí.

Výškovice u Chodové Plané - v roce 1947, kdy ještě vesnice stála, se zde natáčel film Ves v pohraničí.
Lidé a ruiny aneb Život bývalého vojenského prostoru Ralsko [Pavel Beran 24.2.2006 05:03] | Reagieren
Doporučuji podívat se na více jak hodinový studentský film z roku 2005 dokumentující historii a současnost území bývalého vojenského prostoru Ralsko. Více informací včetně filmu ke stažení naleznete na stránkách film.realmind.org
Re: Lidé a ruiny aneb Život bývalého vojenského prostoru Ralsko [Jaroslav Dvořák 1.4.2007 22:22] | Reagieren
Dobrý den, viděl jsem film Lidé a ruiny a velmi se mi líbil. Chtěl bych najít nějakého bývalého vojáka, který v prostoru Ralsko sloužil, aby mohl přinést nějaké svědectví o čemkoliv. Pořád nevím kde a jak hledat. Pokud po odsunu někteří jedinci zběhli, určitě je někdo znal, nebo jim někdo pomohl. Nevíte kde by se daly získat nějaké informace? Díky, s pozdravem, Jaroslav Dvořák.
Re: Re: Lidé a ruiny aneb Život bývalého vojenského prostoru Ralsko [Jan Novák 31.8.2007 16:44] | Reagieren
Nejlepší způsob by asi byl, kdyby jste tak v pátek-sobotu přijel a stavil se večer v kulturním domě Kuřívody, bývalý kinotěátr. Dnes obchod se smíšeným zbožím a putyka.
Souřadnice GPS: Loc: 50°35'3.44"N,14°47'52.17"E
Večer se zde schází vesměs ukrajinsko-rusko-kazašská společnost, 90% tvoří bývalí důstojníci SA, která zde byla v Ralsku dislokována. Jedná se raketové elektronické vojsko. Zdy by jste mohl získat informace, které by vás zajímaly. Ale dejte si velký pozor, aby jste se nechtěl zalíbit a nezačal se s nima domlouvat rusky. To vidí velice neradi a mohli by vás podezřívat, jestli nejste vyslaný ruský agent FSB. Museli totiž při vyvázání z ozbrojených sil podepstat doživotní mlčenlivost. Na to opravdu velký pozor, mluvil jsem s jedním na toto téma a pořád nad nimi visí vojenský soud a bojí se mluvit. Ale, jak říkám zkusit to můžete, ale velká opatrnost je na místě a nepodceňujte to. Hodně štěstí.
Re: Re: Re: Lidé a ruiny aneb Život bývalého vojenského prostoru Ralsko [crisscross 14.4.2011 12:06] | Reagieren
Hloupost. Stálé vidíte všude špiona. Mluvil jsem tam s lidmi rusky 100x a všechno OK. Stejný nesmysl jako celý film "Lide a ruiny"))
Re: Re: Lidé a ruiny aneb Život bývalého vojenského prostoru Ralsko [Raschauer 19.4.2012 20:56] | Reagieren
Dobrý den, jak tu napsal jeden přispěvatel, tak celý film na mě působí jako exkurze do senzace bez mnoha fakt. Jsem z generace později narozených, ale v roce 1997 - 2001 jsem prostor hojně navštěvoval - Jablonec, Kuřívody, střelnice pod Bezdězem atd.. Dokonce několikrát sám a to i přes noc.
Pravdou je, že celý prostor je opravdu zajímavým místem a působí tajemným nádechem. Po mě je nejzajímavějším místem bývalé letiště.
Libkovice - ReportហNa samotě u dolu [Administrátor 2.3.2006 16:44] | Reagieren
Podívejte se na osud poslední zlikvidované obce Libkovice v reportáži Na samotě u dolu z cyklu Na vlastní oči (uvedená 10. ledna 2005).
Film Zapomenuté pohraničí (2001) [Administrátor 24.4.2006 04:08] | Reagieren
Dokumentární film zachycuje osudy malých obcí v českém pohraničí, v těsné blízkosti státní hranice s Německem a Rakouskem na počátku dvacátého století. Více naleznete na stránkách www.pohranici.cz
Kralupy u Chomutova [Zdeněk Fišer 29.4.2006 19:43] | Reagieren
Co se týče filmování tak v Kralupech byl točen film Osvobození Prahy.Jako chlapec jsem byl přítomen.Bylo to už po vystěhování obyvatel.
Lochotín-Mistři [Karel Hajný 24.6.2006 00:40] | Reagieren
Jádro vybydlené vesnice Lochotín ve VVP Hradiště zčásti tvořilo kulisu českého filmu Mistři. Celkové pohledy na vesnici ve filmu jsou na Lochotín.
Most [Miloš Miličevič 24.6.2006 11:03] | Reagieren
Demolovaný starý Most posloužil jako kulisa k filmu o dobytí Berlína sovětskou armádou. Dokonce byla v Mostě postavena zmenšená Braniborská brána. Bohužel nevím, jak se ten film jmenuje. Fotografie dám na stránku o Mostě.
Re: Most [Alena Kortusová 24.8.2007 10:29] | Reagieren
Most u Remagenu, natáčelo se v zač. 70.let, tehdy jsme studovali na gymnasiu, mí spolužáci dokonce pracovali u filmu jako statisti. Obrázky Mostu mě dojímají a zároveň se mě zmocňuje nekonečný vztek na pachatele toho zločinu.Alena Kortusová, Ústí nad Labem
Re: Re: Most [Vaňout Pavel 9.2.2010 16:45] | Reagieren
Ano, paní Kortusová, jako statista jsem v "Remagenu" hrál. Kouzelná byla poštovní schránka na II. nám. ze 70-tých let, na kterou se ve filmu zapomělo.Jistě jedná se o hrůzu, kterou lidé spáchali na velkém městě, nelze historicky srovnat. Pachatelé, této hrůzy nejsou anonymní.
Re: Re: Most [Petr Král 2.9.2014 21:51] | Reagieren
Dobrý den
dotaz je na něco jiného
pře několika dny jsem dostal zpravu ze služeb.cz. že paní která má stejné jméno a misto bydliště má zájem o košíkářské kurzy. ale zpětný kontakt nebyl uveden, nejste to vy náhodou?
petr král
Re: Most [Dana Kopecká Sechterová 19.2.2008 12:59] | Reagieren
Jeden film se jmenoval Most u Remagenu. V době mých studií na střední škole 1971-5 tam učinkovali jako kompars spolužáci.
Re: Re: Most [Alena Pelcová 17.2.2009 11:49] | Reagieren
Točil se zde film Most u Remagenu, Jatka č.5, Pád Berlína, Radost až do rána a další. V té době kdy zde točili američani jsem pracovala v hotelu Praha kde byli filmaři ubytováni.
Re: Re: Re: Most [Pavel Vaňout 9.3.2018 16:53] | Reagieren
Vážená paní, mohla byste se mi ozvat, jedná se mi o informace o hotelu Praha. Děkuji a zdravím.
Re: Re: Most [Filomena Jičínská 13.3.2018 15:13] | Reagieren
Dovoluji si něco připsat, protože jsem celé dění při natáčení měla takřka pod oknem. Most u Remagenu se točil v červnu, červenci a srpnu 1968 v Davli u Prahy. Když přišli 21.8. rusové a za pár dní jeli jejich tanky směrem na Štěchovice, bylo štěstí, že nezajeli do davelského lomu, kde tanky stály a byly pomalovány bílou americkou hvězdou. Asi by měli Daveláci na co dnes vzpomínat. Most samotný byl na straně vlakové trati zvednutý pro to, aby pod ním mohly podjíždět vlaky z Prahy do Jílového a dál, a zpět. Dráha musela fungovat. Přímo proti zvednutému mostu byla vykutaná část tunelu, do kterého zajížděla část vlaku. Libřické tunely se k tomu nepoužívaly, protože byly podstatně dál a neodpovídaly remagenské scenérii. Nahoře na stráni nad mostem směrem k Petrovu stála děla. Na opačné straně nad Davlí směrem ke Sloupu byla postavena maketa kostelíku, aby se místo co nejvíce přiblížilo pravému Remagenu. Výbuch mostu se odehrával na železničním mostě mezi Měchenicemi a Skochovicemi, který se podobal davelskému mostu a bylo to natočeno tak, aby nebyla vidět příhradová část železničního mostu. Ten "výbuch" jsem viděla na vlastní oči, tak vím o čem píšu. Zahalil ho kouř a most stojí dál. :-) Kromě toho jsem se zúčastnila dvakrát natáčení a jednou jsem dokonce jela s producentem v jeho autě do Prahy. Most točili američané a 2 metry ode mně vcházel Robert Vaughan do mostní věže. Mostní věže potom stály v Davli ještě hezkou řádku let. Čeští vojáci dělali ten vzdálenější kompars, bližší vojenský kompars byl americký. Češi by mezi sebou nemluvili anglicky, navíc by jeden mé čtyřleté dceři na kočárku neříkal Kiss mee!, ale určitě by řekl Dej mi pusu:-)). Po letech jsem měla možnost vidět pravý Remagen na Rýně a mohu potvrdit, že podobnost je velká, jen s tím rozdílem, že Vltava v Davli není Rýn a že tedy davelské údolí Vltavy je podstatně menší než údolí Rýna.
Re: Most [kvetaxx 25.3.2008 19:00] | Reagieren
Zdravím jsem rodék z Konobrže je mi let a co si pamatuju od otce film který se točil v Mostě se jmenuje Most u Remagenu
Re: Most [Vladimír 4.6.2008 11:21] | Reagieren
Ahoj lidi, taky jsem byl natáční filmů v Mostě a bylo jich opradu mnoho. Zde je odkaz na moje fotky na natáčení - opravdu pro pamětníky:
<a href="http://marekfoto2.borec.cz/jatka_c5/index.htm">Opravdu moc staré fotky MOST 1971</a>
Re: Most - podruhé [Vladimír 4.6.2008 11:23] | Reagieren
Vážení moc se omlouvám ale hyperlinky zde nefungují, proto - ještě jednou:
http://marekfoto2.borec.cz/jatka_c5/index.htm
Most u Remagen [Vladimír Kraus 24.6.2006 18:21] | Reagieren
Pokud je mě známo, starý Most posloužil také při natáčení tohoto filmu r.1968, kdy jeho odstřel simuloval spojenecké bombardování města r.1945.
Re: Most u Remagen [Cumbuch Manana 24.8.2007 22:15] | Reagieren
Roli mostu v tomto filmu hrál starý most v Davli, kde na pravém břehu byl dokonce vykután kus tunelu, aby se tam vešla lokomotiva s vagonem, to vše pro autenticitu záběru. Natáčení v roce 1968 tam pak pokazili Rusové, protože to točili Němci a herci tam byli i v amerických uniformách, což bolševici využili ve své propagandě ke tvrzení, že u nás skutečně Američani byli a proto byla ta dočasná bratrská pomoc nutná.
Re: Re: Most u Remagen [Miloš Hlávka 10.6.2008 15:33] | Reagieren
Myslím si, že tam filmaři nemuseli nic kutat. Po pravém břehu vede železniční tra číslo 210 z Vraného nad Vltavou do Čerčan a kousek od "remagenského" mostu skutečně vede několika tunely. (Mimochodem stojí za svezení, zejména úsek ze Skochovic do Jílového u Prahy.)
Re: Re: Re: Most u Remagen [Vladimír Kraus 10.6.2008 16:02] | Reagieren
Vlakové tunely pro tento účel nebylo možno použít, tunel, který bylo nutno vybudovat, navazoval přímo na most, kolmo k řece a tra byla přemostěna konec mostu pro tento účel zvednut.
Filmování si heště docela dobře pamatuji.
Re: Re: Re: Re: Most u Remagen [Michal 3.8.2008 17:36] | Reagieren
Pane Kraus, poslete mi prosim svuj mail, zajimalo by me cokoliv o nataceni Mostu u Remagenu, nejlepe pak osobni zkusenosti, pripadne fotky atd.. Diky. pecanka@email.cz
Re: Re: Re: Re: Most u Remagen [dworak.mira@seznam.cz 13.9.2017 15:46] | Reagieren
Most u Remagenu v Davli září 1968: Na původně silniční most spojující oba břehy v obci Davli, by vybudován most včetně dvou věží a asi dvacet metrů hluboký tunel na břehu u hoszince u Topolů.
Most měl omezenou nosnost a tak záběry tanků jedoucích po mostě byly prováděny tak, že na jeepech byly
přimontovány fotogtafie tanků a jejich netočícíc se pásy šikovně zakrávaly kouře. Celý kompars tvořili vojáci u Příbramského útvaru na Balonce a Valdeku. Železniční svršek mostu byl po celé délce mostu zvednutý a ústil do zmíněného tunelu. Mostní oblouky byly z překližky a během náletu byly jednotlivé
oblouky demplovány přestřižením drátu který oblouky držel pohromadě
Re: Re: Most u Remagen [JOJO 20.12.2010 22:34] | Reagieren
trochu to máte pomuchlaný
Re: Re: Most u Remagen [smota 10.5.2015 06:34] | Reagieren
Co to meleě za blbosti.......................
Doupov ve filmu Dnes večer všechno skončí [Administrátor 12.11.2006 17:34] | Reagieren
Doporučuju film Karla Kachyni z roku 1954 "Dnes večer všechno skončí" je tam perfektně vidět Herrengasse a jiné ulice v Doupově. Doupov je už patrně vysídlený (prázdné výlohy krámů atd.) ulicemi tam projíždí vojáci s tanky. Škoda jen, že záběry v Doupově jsou jen na začátku filmu, jinak během filmu lze ho ještě zahlédnout z dálky kdy mladičký Josef Vinklář jde v lese nad Doupovem. Prosím, kdybyste ještě věděli nějaký film, který se natáčel v Doupově, tak napište. Děkuji
Konec srpna v hotelu Ozon [Michal Soukup 17.11.2006 19:16] | Reagieren
Film z roku 1967.Velmi zajímavé záběry kostelů, kláštera a nádraží.
Michal
Re: Konec srpna v hotelu Ozon [Antonín Suk 24.11.2006 18:16] | Reagieren
To byl film !!! A aby toho nebylo málo,viděl jsem ho poprvé ,když jsem byl na vojně,večer 20.8.1968 ! Umíte si představit,co to bylo za symboliku ? A vůbec-kde byl ten film natáčen ? Díky za odpověď.
Dodatek [Michal 17.11.2006 20:26] | Reagieren
Film je natočen v Doupově, záběry interierů kláštera,
nádraží, Dunkelsbergu jsou už z r.1966. Naposledy byl tento "trezorový film" promítán před 10 lety.
Další reportáže - filmy- různě dlouhé záběry
Ralsko v roce nula - 1995
Temelín, Libkovice -1999
Libkovice - 1999
Hledání ztraceného času- zatopené obce u Vltavy -Časlavský 2001-03-Těchnice, Lipno,Zvíkov atd
Lapidarium-seriál díl z r.1995-Těšnov nádraží
Zjizvená tvář země 1995- Cetviny, St.Hůrka, Pohoří na Š,
Sv. Tomáš,Duchcov-Špitál
Requiem za 116 vesnic -Kadaň, Mostecko - 1996
Čs.detektivka z roku 1978-odstřel Mostu-jméno neznám???
Čs.film- Uloupená hranice z r.1947 kostel v Kalku
Most 1979
Děkan.kostel v Mostě - 1997
Odstřel Mostu 1972
Transfer kostela v Mostě 1975-95
Vše mám na videu, lze mě kontaktovat. Jezdím do Kadaně skoro každý víkend. Michal
Re: Dodatek [Pavel 10.6.2008 13:16] | Reagieren
Milí přátelé, máte-li někdo film KONEC SRPNA V HOTELU OZÓN a mohli byste nám ho poskytnout (video, lépe DVD), byl bych Vám velmi vděčný. Náklady platím. Tady v Praze se to nedá sehnat nikde.
Re: Re: Dodatek [Pavel Procházka, Dlouhý Újezd 11.6.2008 08:23] | Reagieren
Konec srpna v hotelu Ozon
http://www.csfd.cz/film/8122-konec-srpna-v-hotelu-ozon/

film nožno stáhnout zde:
http://rapidshare.com/files/56694538/KsvhO.part01.rar
http://rapidshare.com/files/56698386/KsvhO.part02.rar
http://rapidshare.com/files/56702212/KsvhO.part03.rar
http://rapidshare.com/files/56706443/KsvhO.part04.rar
http://rapidshare.com/files/56711161/KsvhO.part05.rar
http://rapidshare.com/files/56690811/KsvhO.part06.rar
http://rapidshare.com/files/56679849/KsvhO.part07.rar
http://rapidshare.com/files/56683673/KsvhO.part08.rar
http://rapidshare.com/files/56687423/KsvhO.part09.rar
http://rapidshare.com/files/56673949/KsvhO.part10.rar

Heslo archivu: Richardmr
Re: Re: Dodatek [Petr Bindač 15.4.2009 23:19] | Reagieren
!POZOR! Tento film se bude vysílat na ČT2 v sobotu 18.4.2009 (21:00 Hod.).
Re: Re: Dodatek [Rudolf Vybíral 17.12.2012 23:11] | Reagieren
Film jsem stáhl z adresy www.ulozto.cz v poměrně dobré kvalitě, česky mluvený s anglickými titulky. Tak se to snad povede.
Re: Dodatek [jolana nistorova 18.1.2011 17:58] | Reagieren
prosim pošlete mi nebo mi poradte rada bych viděla moji milivanou vesnici kterou zbourali nake to video hlavně o našem domě čislo 27. předem děkuji nistorova jolana
Pohoří na Šumavě - Buchers im Boehmerwald [Administrátor 21.11.2006 20:30] | Reagieren
Dokument Není Hietler jako Hitler na stránkách ČT. Dokument o osudu obce Pohoří na Šumavě - Buchers im Boehmerwald.
Re: Pohoří na Šumavě - Buchers im Boehmerwald [Martin Kolovský 18.1.2011 20:32] | Reagieren
Dobrý den, nevíte, kde by se dal sehnat dokument "Není Hitler jako Hitler"?
Dokumenty z Mostecka [Administrátor 24.12.2006 20:53] | Reagieren
Pan Levý z Chomutova mi napsal:

Na 1 ks DVD (bylo v prodeji na Červeném Hrádku při setkání rodáků) společně vyšlo:
Dolní Jiřetín, 19:17, ?
Dřínov, 19:15, 1974
Hořany, 21:32, 1979
Kopisty, 16:42, 1968
Albrechtice, 17:11, 1980
Otovice, 4.35, 1976
Přísečnické údolí, 15:42, 1969
Nové Sedlo, 14:22, 1969
Újezd a retenční nádrž, 19.15, 1978
Umělecké památky Holešic, 20:59, 1979
Chabařovicko, 50:56, 1989
Kyjice, 10:59, 1978
Filmy vznikly v KF Praha ve spolupráci s Krajským střediskem pam. péče a och. přírody v Ústí n.L. Navigace v menu DVD ale neodpovídá skutečnosti - některé obce chybí v seznamu a jsou spojeny s jinou obcí v jeden film.

Dále existují filmy:
Postup dolu Šverma na Holešice 28:58 - dokument o plánované výstavbě koridoru (nekvalitní, z VHS, zřejmě odd. propagace SHD a KF).
Pamě ztracených vesnic 22:53 - vzpomínky bývalých obyvatel Holešic (Original Videojounal s.r.o. 1993)
Jak se zachraňují fresky (Kopisty, Duchcov) 13:10 (nekvalitní, KF 1988)
Most včera a zítra 25:00 - propagační film ze zániku starého a budování nového Mostu (ONV Most + KF-1986), nekvalitní
Jak se stěhuje kostel - dokument ze stěhování kostela v Mostě 13:41 (KF-1988), nekvalitní

Re: Dokumenty z Mostecka [Pavel Nepraš 6.10.2007 15:23] | Reagieren
Zdravím chtl bych se jen zeptat kde se ty DVD o těch zaniklích obcí dají sehnat moc děkuji Spozdravem Pavel Nepraš
Re: Dokumenty z Mostecka [ewa 11.9.2009 13:50] | Reagieren
kde bych mohla důstat film "Most včera a zitra"? někdo ma jeho záznam?
dekují za info!
Ewa
Re: Re: Dokumenty z Mostecka [Olda 11.12.2009 18:25] | Reagieren
Mám film "Procházka starým Mostem", moc hezký kvalitní film.
Slaughterhouse-Five (Jatka č.5) [Roman Šilhavík 28.12.2006 23:03] | Reagieren
Jsou zde záběry starého Mostu v době demolice. Na některých záběrech můžete dokonce vidět i původní obyvatele, kteří se k natáčení připletli jako náhodný kompars. Jedná se o velice expresivní film USA z r. 1972 podle knižní předlohy amerického spisovatele Kurta Vonneguta Jr. Ten byl během druhé světové války nasazen na nucené práce na jatkách v Drážďanech a své zážitky promítl mj. právě do knihy Jatka č.5. Hlavní postavou tohoto filmu je američan, který v roce 1945 zažil bombardování Drážďan a nemohl se zbavit vzpomínky na toto nesmyslně válkou zničené město. I jeho soukromý a současný všední život je poznamenán válkou, tentokrát tou ve Vietnamu. Zatímco jeho ambiciózní žena sní o jeho velké kariéře, on utíká do svého vysněného světa na imaginární planetu Trafalmador. Tento snímek byl nominovánv roce 1972 při MFF v Cannes na Zlatou palmu. Nakonec byl odměněn zvláštní cenou poroty za brilantní satiru na typicky americkou neotřesitelnou víru v úspěch.
Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný film [Zdensi 30.1.2007 11:33] | Reagieren
Dobrý den, pamatuji si z doby, kdy jsem pracoval na bagru, že naše firma tehdy asistovala při natáčení výše uvedeného filmu - bylo to někde v okolí Oseka na teplicku. Součástí scén byly odstřely stromů a domů v bývalé obci Panenské Břežany, u hlubinného dolu Mír /nedaleko Braňan/ . Vše pohltil VMG /tehdejší Velkodůl Maxim Gorkij/, se sídlem tuším v Bílině. Našly by se někde staré fotografie z této lokality?
Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [J. Bittner 17.1.2008 18:09] | Reagieren
Dobrý den,
tento film se dle mé spolužačky, která se natáčení zúčastnila jako komparsistka s jezdeckým oddílem, prý natáčel i ve starém Mostě.
Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [Jára 15.6.2008 21:43] | Reagieren
Ahoj, bylo mi 16 let když jsem v tom filmu hrál. Natáčelo se to v zaniklé obci Liptice, kde jsem žil do svých 12 let. Uvítal bych fotografie naší vesnice. Děkuji ahoj Jára.
Re: Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [OTA SKLENIČKAOTARS 3.3.2009 07:59] | Reagieren
TIMTO ZDRAVIM P. JARU .MUSIM VAS SKLAMAT,ŽÁDNE FOTO NEVLASTNIM ALE VZPOMÍNKY MĚ ZUSTALY.NEVÍM O KTERÉHO JARU JDE ALE PAMATUJI SI NA ŠNOBLA .BYL SYN ŘEDITELE ŠKOLY V LIPSU. JA JSEM CHODIL DO ŠKOLY V LEDVICÍCH. ODEPIŠ NĚ MAŽNA ZAVSPOMÍNAME. ZDRAVÍ OTA.
Re: Re: Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [Vladimír 23.4.2009 18:38] | Reagieren
Také jsem žil a chodil do školy v Ledvicích ale jenom do druhé třídy. Potom ji zbourali a jezdili jsme do školy do Hostomic.
Re: Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [Oto sklenička 10.4.2009 22:13] | Reagieren
Bohžel žádné foto nemám ale moc by mě zajímalo kdo jsi já jsem tam také vyrustal bydlel jsem vedle hřbytova .Vdomě také bydlely Kuklíku čekám na odpovět posílám jiš druhý vzkaz a nic.
Re: Re: Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [Hana 11.5.2011 21:43] | Reagieren
Taky jsem vyrůstala v Lipticích, v domě vedle hřbitova, ale asi o pár let později...nejdřív jsme měli v prvním patře kuchyň a na půdě dvě ložnice, později byt po Kuklíkových....jsem nejstarší dcera Pepy Skrčeného,,,,teď 7.5.2011 byl sraz, byl jste tam?
Re: Re: Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [natomnezalezi 12.5.2011 09:14] | Reagieren
Napsat hřbitov s Y, tak to je fakt SÝÝLA.Vrate se do 2. třídy obecné!!!
Re: Re: Re: Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [Milan Gruber Bouška 12.5.2011 23:54] | Reagieren
Paní Haně na něčem záleží a vás nezáleží anonymní ýčkaři.
Re: Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [JANA MAIRYCHOVA 30.6.2010 21:23] | Reagieren
AHOJ JARO TAKY JSEM BYDLELA V LIPTICÍCH ALE FOTO ŽÁDNÉ NEMÁM ASI TUŠÍM O KOHO SE JEDNÁ MÁŠ SESTRU ILONKU VID TED V SOBOTU SE CHYSTÁM DO DUCHCOVA SKORO PODVACETI LETECH TAKY SE OZVI JANA
Re: Re: Re: Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný fi [Eva 23.10.2010 13:54] | Reagieren
Ahoj Jani, která Ty jsi? Já jsem Eva Tisoňová, mám bratra Romana a s Járou Šmídlů jsem chodila do třídy v Hrdlovce :) ....
Liptice [Libuše 11.2.2019 13:24] | Reagieren
Ahoj Járo a ostatní. Taky bych moc ráda uvítala nějaké fotky z Liptic. V tom zmíněném filmu hrál můj bratranec (Ota) a další jeho bratranec (Jára). Také jsem tam bydlela a celá naše trochu rozvětvená rodina. Pamatuji si hodně z Liptic a Liptičáci se scházejí každý čtvrtek v červené cukrárně na Osecké ulici.Líba
Re: Na západní frontě klid /All Quiet on the Western Front/ Válečný film [M.Rund 19.12.2009 22:50] | Reagieren
některé scény (trh) se natáčely v Lokti.
Stíhán a podezřelý [Miloš Miličevič 25.2.2007 23:37] | Reagieren
V této detektivce z roku 1978, jejíž režisérem je Zbyněk Brynych a hraje zde Ilja Prachař a Jiří Adamíra jsou záběry z demolovaného Mostu. Film je zakončen odstřelem radnice.
Re: Stíhán a podezřelý [nk8215 10.11.2011 02:38] | Reagieren
Části tohoto filmu jsou ke zhlédnutí na YouTube, včetně onoho "velkého finále", přerušeného 3 sekundy před koncem spatřením Adamírovy hlavy v okně jednoho z domů na 1. náměstí, a části bezprostředně předcházející, kdy Adamíra coby stíhán a podezřelý prchá do úkrytu v tom domě, zatímco těsně vedle něj burácí odstřelované budovy. A právě k téhle čáti směřuje můj dotaz - ten "mezičas", kdy není prchajícího Adamíru vidět, vyplňuje směs několika krátkých, rychle za sebou se střídajících záběrů vnitřních prostor různých objektů. Je tam vystěhovaný pokoj s detailním záběrem na jakousi zapomenutou panenku a na to, jak si ji někdo jiný (Prachař?) prohlíží a pak odhazuje - a potom záběr lodi nějakého kostela (nebo to byla obřadní síň?), na pozadí je přitom slyšet motiv svatebního pochodu.
Netuší někdo, který objekt to mohl být?
Záběr je v tomto videu - http://www.youtube.com/watch?v=RNLVfxIle0I - čas 4:48-4:52.
Díky všem za odpovědi.
Teplice [Rob 5.4.2007 23:02] | Reagieren
Zdravím, nemáte někdo krátký film o výstavbě domova důchodců v Bystřanech jsou tam i záběry ze stavby sídliště ŠanovII....
Film v Trnovanech [jan.voch 6.4.2007 20:17] | Reagieren
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat: v Trnovanech učerveneho kostela se asi v 70.letech točil český film a při tom se boural rohový dum Slavie/na pravo od kostela/.Dá se to někde vidět?
Re: Film v Trnovanech [Radek Vyskočil 4.5.2007 21:21] | Reagieren
Jedná se o film Havárie (http://www.cfn.cz/detail_film.php?8120) při jehož natáčení byla využita skutečná likvidace Trnovan v první polovině 80-tých let
Re: Re: Film v Trnovanech [rob 8.5.2007 01:06] | Reagieren
dá se zmiňovaný film někde sehnat??
ŽIHLICE [Jirková Jiřina 10.4.2007 18:20] | Reagieren
V r. 1988 natáčel Krátký film Praha dokument o již zaniklé mé rodné vísce
Žihlice(Žichlice).název Proměna terénní nerovnosti. režisér pan J.Fairaisel ( po roce 1989 krátkou dobu ředitel ČT) Nikdo se o zaniklé vesničce nezmi%nuete, ale byla historicky velice významná první písemná zmínka již v r.1088.
Je možné získat zmiňovaný film .
Re: ŽIHLICE [Milan Gruber Bouška 15.12.2010 17:06] | Reagieren
http://www.zanikleobce.cz/index.php?detail=155482
Re: ŽIHLICE [Milan Gruber Bouška 7.1.2012 04:48] | Reagieren
Možno stáhnout zde http://www.uloz.to/12129664/zichlice-1988-avi
Re: Re: ŽIHLICE [Edgar zemin 27.3.2014 14:17] | Reagieren
Jako jeden z mnoha jsem se podílel na likvidaci obce Žichlice ve které bydlelamá spolužačka Věra roz. Vlková z Tuchomyšle.Její manžel dělal linaře u stavomontží Teplice.
Zajímalo by mne kam se odstěhovali.
ěkuji předem za odpověd. Zemin
Tanková brigáda [Němec Josef 11.4.2007 10:28] | Reagieren
Dobrý den, snad mně neukamenujete za upozornění na film Tanková brigáda a záběry z Ostravy. Jde o záběry na staré Frýdlatské mosty s jámou Šalamoun a okolí Sýkorova mostu s dnes neexistující zástavbou na Slezské Ostravě
Divá Bára - Vchynice-Tetov [hrafnain 30.4.2007 21:25] | Reagieren
Film z roku 1949 s Vlastou Fialovou v hlavní roli se natáčel v zaniklé obci Vchynice-Tetov (Chinitz-Tettau) u Modravy - zdroj: http://www.sumavanet.cz/modrava/fr.asp?tab=snet&id=3251&burl=
Re: Divá Bára - Vchynice-Tetov [Vlastimil Hromada 24.8.2007 17:12] | Reagieren
Myslím,že se Divá Bára točila v Hůrce.Je tam jasně hůrecký kostel a pokud vím,Vchynice-Tetov kostel neměly.
Re: Divá Bára - Vchynice-Tetov [Michal Kurz 20.1.2008 16:32] | Reagieren
Souhlasím s panem Hromadou. Zcela jistě jde o Hůrku ( kostel sv.Vincence si nelze splést ), informace na www.sumavanet.cz je chybná.
Re: Re: Divá Bára - Vchynice-Tetov [Vlastimil Hromada 20.1.2008 19:01] | Reagieren
Po pozornějším zhlédnutím dnešního filmu Divá Bára se scény s řekou Vydrou a stráněmi nad ní mohly opravdu točit v místech Vchynic-Tetova,vzhledem k tomu,že pod Hůrkou teče jen Hůrecký potok.Takže-kdo ví.
Re: Re: Re: Divá Bára - Vchynice-Tetov [Michal Kurz 20.1.2008 21:45] | Reagieren
Takže pravda bude zřejmě někde uprostřed. Nicméně máte pravdu, že ty skvostné přírodní scenérie mohly vzniknout někde kolem Modravy a Antýglu. Pokud jde o záběry některých stavení, tam už si nejsem tak jistý...
Re: Re: Re: Re: Divá Bára - Vchynice-Tetov [Rudolf Přibáň 19.2.2008 22:41] | Reagieren
Divá Bára se opravdu točila na Hůrce a na jezeru Laka. Je možné, ýe něktré scény byly točeny i jinde, např. na řece Vydře. Před pár lety o tom byl pořad v televizi, kde byl rozhovor (ještě za jejího života pořízený) právě o podrobnostech o tom natáčení.
Re: Re: Re: Re: Re: Divá Bára - Vchynice-Tetov [Švec Pavel 6.7.2009 23:17] | Reagieren
Těch míst bylo určitě více. Jezero Laka a Hůrka určitě a řeka se Vydře taky podobá. Je zde i záběr, který s největší pravděpodobností ze Šumavy není (to když Bára s myslivcem shlíží ze svahu - tento záběr bych spíše řadil minimálně do Krkonoš) I mě samotnýho by zajímalo, kde se všechny záběry z filmu natáčely.
Jeníkov-Oldřichov u Duchcova a okolí [Œafránek Martin 6.5.2007 15:21] | Reagieren
Dobrý den.Prosím o zapůjčení jakýkoliv materiálu (fotografie,pohlednice,filmy,prospekty.dokumenty,...) týkající se obcí Jeníkov,Oldřichov a okolí.Dělám dokumentaci o obcích.
Doupov - Konec srpna v hotelu Ozon [Jiří Kripner 29.8.2007 01:01] | Reagieren
http://www.youtube.com/watch?v=37Fa6_2J5sc
Král Šumavy [Blanka Kubecová 26.3.2008 11:04] | Reagieren
Film byl natáčen na Kvildě. Ačkoliv Kvilda sama není zaniklou obcí, jsou ve filmu vidět místa, která již zaniklá jsou: Kvildský hřbitov, domky na Hraběcí Huti, některé původní domy v obci.
Re: Král Šumavy [Dalibor Smrčka 10.9.2008 20:39] | Reagieren
zajímalo by mě, zda existuje fotografické porvnání filmu Krále šumavy dnes, a v době natáčení
Re: Re: Král Šumavy [Martin Čejka 3.11.2008 06:48] | Reagieren
Na stránky Filmová Místa.cz jsem vložil fotografie pro porovnání filmu Král Šumavy (http://www.filmovamista.cz/filmy/nalezena-mista/kral-sumavy_441/detail/).
Romava 1945 [Petr Pokovba 6.11.2008 23:08] | Reagieren
www.romava.cz
Rekviem za 116 vesnic [Milan Gruber Bouška 12.11.2008 21:38] | Reagieren
Film o 116 zaniklích obcích na strákách Litvínovsko:" http://litvinov.sator.eu/pages/requiem-za-116-vesnic-295 ".
Výškovice ve filmu Ves v pohraničí [Pavel Frýda 11.4.2009 23:25] | Reagieren
Nedávno vyšel na DVD film Ves v pohraničí, který se natáčel v dnes zaniklé obci Výškovice, okr.Tachov (z původních 33 čp. zbyl jen statek čp.2 a rozpadlá kaple). Film vznikl v r.1947, tedy asi rok po odsunu obyvatel německé národnosti, stavení nesou stopy po rabování, nicméně film stav obce podsouvá původnímu obyvatelstvu a s důvěrou hledí na budovatelský zápal nových osadníků. V obci se beztak natočilo jen pár záběrů, zejména v zaniklém statku čp.1. Pár snímků jsem se snažil z filmu udělat a můžete si je u obce prohlédnout.
Doupov - Konec srpna v hotelu Ozon [Pavel Procházka, Dlouhý Újezd 16.4.2009 08:05] | Reagieren
film Jana Schmidta z r. 1966
18.4.2009 na ČT2 v 21:00

http://tv.seznam.cz/?date=2009-4-18
http://www.csfd.cz/film/8122-konec-srpna-v-hotelu-ozon/
http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=14
Most dnes [ewa 14.9.2009 11:18] | Reagieren
dobrý děn!
chtěla bych se dozvědet o továrny a spolký, ktere jsou do dneška v Moste funkčnia se tam pracuje. připraqvuje antropologický vyzkum na temata historycký a dnešní pohled na Most. Moc bych se chtěla podivat zaroven na vitřní prostory stárých továren a na současné centra , ve kterých se pracujé v kancelařskích prostorach.
moc dekují za jakekoliv informace!
Ewa
Vernéřov - natáčení filmu [Jiří 15.9.2009 07:51] | Reagieren
Dobrý den, v zaniklém Vernéřově u Klášterce nad Ohří se v 80.letech natáčel německý film s válečnou tématikou. Nevíte prosím někdo jak se jmenuje? Děkuji. Jiří.
Re: Vernéřov - natáčení filmu [Tomas 14.12.2009 10:21] | Reagieren
Není to náhodou tohle??http://www.volny.cz/czfilm/Film/Azdokonce.htm
Chodil jsem se tenkrát dívat na natáčení do parku.
Re: Re: Vernéřov - natáčení filmu [Administrátor 14.12.2009 23:46] | Reagieren
Az do konce se tocilo nedaleko v Klasterci nad Ohri. A nebylo to prima tema odsunu.
Re: Re: Re: Vernéřov - natáčení filmu [Zdeněk Pechar 15.12.2009 10:55] | Reagieren
Až do konce, je český film a ne německý.
Re: Re: Vernéřov - natáčení filmu [Lenka Boledovičová 9.7.2022 15:24] | Reagieren
Chodil jsem se tenkrát dívat na natáčení do parku. Znáte dobře Vernéřov?
Ejpovice [lukas Spal 1.12.2009 20:27] | Reagieren
Dobry den nemate nekdo dokument o odsunu nemeckych vojsk 1945 videl jsem kousek dokumentu ale nikde nemuzu sehnat celej je tam treba zabery ze zajateckych taboru v ejpovicich diky
Milovice nikdy více [Mária 26.12.2009 14:13] | Reagieren
Zdravím, neměl byste někdo tento dokument? Byl natočen v roce 1991. děkuju moc
Re: Milovice nikdy více [dotaz 1.6.2010 22:03] | Reagieren
Taky bych ho rád někde sehnal. Nikdy ani zmínka o opakování v TV, či alespoň nějaké snímky. Díky za jakékoli info.
Re: Re: Milovice nikdy více [Michal 10.8.2010 20:15] | Reagieren
Sledujte stránky http://tracker.cztorrent.net, čoskoro tam bude ku stiahnutiu
Remagen [Mirek Jirkal 1.2.2010 22:51] | Reagieren
Pokud se pamatuji, tak film Most u Remagen se natáčel v červnu 1968.Zároveň při tom byly vyhozeny do povětří domy pod tehdejším Obvodním odd.VB nad 1.náměstím Ulici si nepamatuji.
DVD o zaniklé obci Barnov na Libavé [TomᚠKusýn 8.2.2010 12:25] | Reagieren
Dobrý den,
chtěl bych Vás upozornit na DVD o zaniklé obci Barnov ve vojenském protoru Libavá.
DVD je možno zakoupit za cenu 100 Kč+poštovné.
Dokument na Youtube najdete zde : http://www.youtube.com/watch?v=TvIuaH0qn-w

a druhý díl zde: http://www.youtube.com/watch?v=7FxrHW0Unw8
TomᚠKUsýn
Uhlíkov ve filmu. [Radek 25.4.2011 17:07] | Reagieren
Na stránkách o Uhlíkovu se uvádí, že byl, vypálen v r. 1956 při natáčení jednoho českého filmu. Nevíte o který film se jedná?
Starý Most [Halada Josef 12.6.2011 14:14] | Reagieren
Myslím,že asi v 10-ti letech jsem byl vybrán s několika spolužáky do komparzu na natáčení nějakého válečného filmu cizí produkce.Nevím proč si stále myslím,že film se jmenoval Mladý Varšavan.Hledal jsem film tohoto jména a nenašel.Hrál jsem chlapce který s dědou stojí frontu na komisárek.Pán který hrál mého dědu chtěl abych mu říkal dědo i mimo natáčení.Zázemí jsme měli v repre,tam sme se převlíkali a děda mě vžycky vzal do restaurace co tam byla koupil mi limču.Za ten tejden sme točili jednou a bylo to u rohového domu vedle
kostela sv.Václava.
Také se tu točilo pár záběrů filmu Jakub Lhář s Vlastimilem Brodským.
Re: Starý Most [Hajný 12.6.2011 15:16] | Reagieren
Zkuste to podle Brodského filmografie: http://www.csfd.cz/tvurce/958-vlastimil-brodsky/
Re: Re: Starý Most [Halada Josef 12.6.2011 15:44] | Reagieren
Jakub Lhář ja film ze 75.Ten film co sem si v něm zahrál nezahrál je podle mého točený kolem roku 80.Nevim přesně kolik mi bylo,ale počítám 4-5 třída.
Re: Re: Re: Starý Most [Honza 13.6.2011 00:10] | Reagieren
Podle všeho se jedná o polský film Narozeniny mladého Varšavana (1980) (Urodziny mlodego warszawiaka). Nějaký výstřižek z filmu, kde byly záběry ze starého Mostu (Okružní ulice) jsem kdysi našel na youtube.

Mmch: nedělá vᚠpříbuzný strojvedoucího?
Re: Re: Re: Re: Starý Most [Josef Halada 13.6.2011 11:07] | Reagieren
To je supr,tak sem si to tak špatně nepamatoval.A jinak samozřejmě můj mladší bratr Jan,ten pes senegalskej,jezdí motory.Díky
Ztracené adresy [Ondřej Dedek 31.10.2011 20:47] | Reagieren
Nový pořad ČT Ztracené adresy - o obcích, jež z různých důvodu zmizely.
Odkaz je k pořadu věnovaného Vařákovým pasekám
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318042579-ztracene-adresy/411235100191005-varakovy-paseky/
dobové fotografie Ostrov [Jana 30.10.2013 10:34] | Reagieren
Kde bych prosím sehnala dobové fotografie dnes již zaniklé vesničky Ostrov ( dříve Bezvěrov) okr. Domažlice, děkuji
Re: Dobové fotografie Ostrov [Luděk 30.10.2013 18:58] | Reagieren
Zkusil bych oslovit SOA Plzeň, SOkA Horšovský Týn, Muzeum Chodska Domažlice a pak archivy v Německu.
Plzeň -židovský hřbitov- domek [Michaela 13.2.2014 10:19] | Reagieren
Prosím o kontakt na paní Krausovou, která píše o fotografiích, které nafotila ničení hřbitovního domku v Pzni na Rokycanské, který teď projektuji, nebo se bude obnovovat. Nejsou žádné podklady-fotky. Moc by nám pomohly.Díky MP
Valecny film [Marek 31.1.2015 16:26] | Reagieren
Dobry den chtel jsem se zeptat o jaky film se jedna ktery se natacel v Dolnim Jiretinem asi v roce 1985 dekuji za odpoved Mara
Re: Valecny film [Stanley 24.11.2023 16:39] | Reagieren
Boj o Moskvu
Dolní Roztyly [Petr Valeš 19.1.2017 22:03] | Reagieren
Dobrý den je tu někdo kdo si pamatuje na Dolní Roztyly než byly zbourány mám pár fotek a zajímá mě minulost ohledně tohoto tématu děkuji Valeš.
Re: Dolní Roztyly [2165 22.1.2017 00:26] | Reagieren
Myslíte tuto obec? http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=18327
Nevím, že by figurovaly ve filmu, tak snad se zeptat v diskuzi k obci samotné...?
Re: Re: Dolní Roztyly [Valeš 22.1.2017 15:15] | Reagieren
omlouvám se napsal jsem to do špatného odkazu ale myslel jsem tuto obec.
 Ihr Beitrag
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 74 do následujícího políčka:

   

Processing time: 1231 msec.
IP address = 44.211.31.134
desktop version