EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Místa s důvodem zániku: Grenzzone

Anzahl der gefunden Orten: 452


Bezirk Budweis (Okres České Budějovice)

Orts:
Göllitz (Jedlice), Lechnerstall (Lechnerova Stáj), Neuhütten (Nové Hutě)

Objekts:
Gregei (Gregei), Schweizerhaus (Schweizerhaus)


Bezirk Krummau (Okres Český Krumlov)

Orts:
Ahornhütten (Javory), Asang (Jasánky), Bachgoberl (Bachgoberl), Bachmann (Bachman), Berau (Berau), Bernek (Pernek), Böhmdorf (Bei Zettwing) (Mikulov), Böhmish Hörschlag (Český Heršlák), Deutsch Reichenau Bei Friedberg (Rychnůvek), Dobring (Dobřín), Edelmühle (Edelmühle), Hammergut (Hamry), Josefsthal (Josefův Důl), Kapellen (Kapličky), Krähenhäuser (Vraní domy), Linden (Linda), Lindner Waldhäuser (Lindské Chalupy), Lugmüler (Lugmüler), Mittel Zeughütten (Mittel Zeughütten), Multerberger Waldhäuser (Multerberské Chalupy), Murau (Murov), Neustift (Lhota), Obermarkschlag (Horní Hraničná), Oberuresch (Horní Ureš), Pabst (Pabst), Reitbauer (Reitbauer), Reiterschlag (Pasečná), Reitmürtel (Reitmürtel), Rosenau (Rožnov), Sarau (Kyselov), Schwarzviertel (Černá Čtvr), Sofienschloss (Žofín), Stadlberg (Stodůlecký Vrch), Untermarkschlag (Dolní Hraničná)

Objekts:
Hüttenhof - Genossenschaftsmühle (Huský Dvůr - družstevní mlýn ), Böhmisch Hörschlag - Forsthaus (Český heršlák - myslivna), Cřepelka (Cřepelka), Fuchs Mühle (Fuchsův mlýn), Fuchsmühle (Kratochvíl), Hammerschmiedt (Hamr), Hegerhaus Melmerweide (hájovna Melmerweide), Hinter Glöckelberg - Hegerhaus (Zadní Zvonková - hájovna), Hinter Glöckelberg - Zollhaus (Zadní Zvonková - celnice), Holzmühle (Mlýn za lesem), Hüttenhof - Hegerhaus (Huský Dvůr - hájovna ), Huttermühle (Hutterův mlýn), Irsiglermühle,Säge (Irsiglerův mlýn a pila), Jandleshof (Jandlův dvůr), Käfermühle (Käfermühle), Kamenec (Kamenec- hostinec), Lachsen mlýn (Lachsen mlýn), Lahrenbechermühle,Säge (Lahrenbecherský mlýn a pila), Reiter - Hegerhaus (hájovna Reiter), Reitermühle (Reitermühle), Rotmühle (Červený mlýn), Scherhaufor (Scherhaufor), Schmiedmühle (Schmiedmühle), Stegmühle (Stegmühle), Stögenwald - Hegerhaus (Dolní Pestřice - hájovna), Teichmühle (Rybnický mlýn), Trumpelmühle (Trumpelmühle), Vorderstift - Hegerhaus (Bližší Lhota - hájovna), Winklermühle (Winklerův mlýn), Winklermühle .Säge (Winklerův mlýn a pila), Zierlingermühle (Zierlingerův mlýn)


Bezirk Neuhaus (Okres Jindřichův Hradec)

Orts:
Althütten (Staré Hutě), Auern (Návary), Auhäuser (Lužánky), Bernhards (Pernárec), Brandhäusler (Brandhäusler), Dietreichs (Dětříš), do roku 1920 Guntschachen (Kunšach), Fischbachhäser (Rybné), Gottschallings (Košálkov), Hajnice v Zadním lese (Hajnice v Zadním lese), Hammerhäuser (Hamry), Kain (Kuní), Kockschlag (Košlák), Kösslersdorf, Neudorf (Nová Ves), Lexnitz (Leštnice), Mähring (Domky Mariánské), Maires (Maříž), Mooshäuser (Blata), Münichschlag (Mnich), Reichers (Rajchéřov), Reissner (Reissner), Staré Město pod Landštejnem - cihelna (Staré Město pod Landštejnem - cihelna), Thiergarten (Obora), Zuggers (Krabonoš)

Objekts:
Arnolzhof (Arnolec), Baron Offermann'sches Jagdschloss (Baron Offermann'sches Jagdschloss - u Maříže), Gabrielenhof (Gabrielka), Hanftlmühle (Hanftlův mlýn), Maires - Schloss (Maříž - zámek), Maires Mühle (Mařížský mlýn), Mladekmühle (Mládkův mlýn), Mládkův mlýn (Mládkův mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Ruppmühle (Ruppův mlýn)


Bezirk Prachatitz (Okres Prachatice)

Orts:
Bei den 2 Häusern (Dvojdomí), Blindehiesl (U slepého Matěje), Brandhäuser (Na Spálenci), Buchwald (Bučina), Draxlerhaus (Draxlerhaus), Fahrenhäuser (Točná), Fürstenhut (Knížecí Pláně), Hüttel (Chaloupky), Josefsthal (Josefov), Mühlau (U Mlýnů), Mühlreuterhäuser, Froschau (Na Mlýnské Mýtině), Oberzassau (Horní Cazov), Reichhard (Reichhard), Scheurek (Stodůlky), Tusset (Stožec)

Objekts:
Buchwald - Forsthaus (Bučinská myslivna), Dammmühle (Splavský mlýn), Fürstenhut - Gasthaus Kölbl (Knížecí Pláně - hostinec Kölbl), Fürstenhut - Hegerhaus (Knížecí Pláně -hájovna), Fürstenhut - Hegerhaus (Knížecí Pláně -hájovna), Kesselmühle (Kessel mlýn a pila), Knížecí Pláně - kostel Svatého Jana Křtitele (Knížecí Pláně - kostel Svatého Jana Křtitele), Kufnersäge (Kufnerova pila), Landstrassen - Hegerhaus (Silnice - hájovna), Moldauquelle (Prameny Vltavy), Neumühle (Nový mlýn), Neuthal - Forsthaus (Nové Údolí - myslivna), Neuthal - Hegerhaus (Nové Údolí - hájovna), Neuthal - Hegerhaus (Nové Údolí - hájovna), Neuthal - Hegerhaus (Nové Údolí - hájovna ), Plöckensteiner See - hütte (Plešné jezero - chata), Reifenmühle (Reifenmühle), Seewaldsäge, Raimundnsäge (Seewaldova pila ), Turistenhaus unter dem Hochficht (Turistický dům pod Smrčinou), U dolního hajného (U dolního hajného)


Bezirk Taus (Okres Domažlice)

Orts:
Althutten (Stará Hu), Anger (Úpor), Beim Pavla (U Pavla), Bernstein (Bernstein), Dianahof (Diana, Dianin dvůr), Dietlhof (Dietlův Dvůr), Drahthäuser (Na Drahách), Droth (Draha), Eisendorf (Železná), Eisendorfhutte (Eisendorfská Hu), Eselhäuser (Oslí Domky), Fichtenbach (Bystřice), Franzbrunnhütten (Františtina hu), Franzelhutte (Frančina Hu), Friedrichsthal (Chalupy), Grafenried (Lučina), Gross Gorschin (Velký Horšín), Hanna (Sudel), Hansadl (Hansadl), Haselberg (Lískovec), Heinrichsberg (Jindřichova Hora), Hersteiner Häuseln (Herštejnské Chalupy), Holzschläger (U Drvaře), Johanneshutte (Jánská Hu), Jungrindl (Mladé Korytany), Klein Horschin (Malý Horšín), Klein Schneiderhof (Malý Myslív), Martini (Martini), Mauthaus (Mýtnice), Modl (Modl), Neubau (Novosedly), Neubau (Novosedly), Oberhutte (Horní Hu), Paadorf (Hraničná), Petergirgl (Petrova samota), Ploss (Pleš), Ploss (Pláně), Rappauf (Rabov), Ruhstein (Ruštejn), Schickenhöf (Schickenhöf), Schmalzgruben (Nemaničky), Schnaggenmuhle (Mlynářka), Schneiderhof (Myslív), Schuster (U Ševce), Schwanenbruck (Mostek), Schwarzach (Švarcava), Schwarzau (Švarcava), Seeg (Pila), Skláře (Skláře), Sophienhütte (Černořecká Hu), Sophienthal (Černá Řeka), Strasshutten (Štráská hu), Tannaberg (Svatá Anna), Unter Hutten (Dolní Hu), Vyhlídka (Vyhlídka), Walddorf (Valddorf), Waldwiesen (Na Lesní louce), Waltersgrün (Valtířov), Wassersuppen (Nemanice), Wenzelsdorf (Václav), Wespenhäuseln (Wespenhäuseln), Ziegelei (Cihelna)

Objekts:
Berzelmühle (Perzlův mlýn), Dorfmühle (Veský mlýn), Draxelmühle (Draxelmühle), Falcká myslivna (Falcká myslivna), Grafenried - Kirche St.Georg (Lučina - kostel sv. Jiří), Hankasäge (Hankova pila), Holzmühle (U lesa), Lohhäusel (Lohhäusel), Lyžařská chýše a čerchovská sjezdovka (Lyžařská chýše a čerchovská sjezdovka), Myslív - hostinec (Myslív - hostinec), Pleš - kostel Panny Marie Pomocné (Pleš - kostel Panny Marie Pomocné), Plöss - Kirche St. Johannes des Täufers (Pleš - kostel sv. Jana Křtitele), Pochmühle (Pochmühle), Portnermühle (Portnermühle), Puchermühle (Buchar), Rybník - kostel sv. Anny (Rybník - kostel sv. Anny), Sand Pochemühle (Sand Pochemühle), Saumühle (Sviňský mlýn), Schmalz Mühle (Schmalz Mühle), Schwarzauermühle (Švarcavský mlýn), Schwarzkoppe/Cerkov (Pasovského chýše na Čerchově), Steffel Mühle (Šteflův mlýn), Teufelsmühle (Čertův mlýn), Wastelhauselmühle (Wastlův mlýn), Weihermühle (Na rybníce), Zankmühle (Zankmühle), Železná - kostel sv. Barbory (Železná - kostel sv. Barbory)


Bezirk Eger (Okres Cheb)

Orts:
Alt Albenreut (Mýtina), Barthaus (U Bártů), Eichelberg (Dubina), Eisenhammer (Železný Hamr), Farnhaus (Farnhaus), Finke (Pěnkava), Fischern (Rybáře), Froschhäuser (Froschhäuser), Fuchsberg (Liščí Vrch), Fuchsberg (Liščí Vrch), Fuchsfarm (Liščí farma), Grossenteich (Velký Rybník), Holzhäuser (Lesní Chalupy), Juchhe (Juchhe), Kaiserhammer (Císařský Hamr), Lohhäuser (Slatiny), Mäckehauser (Mecklovy domky), Mähring (Újezd), Markhausen (Pomezná), Mattelberg (Kyselka), Neuengrün (Neuengrün), Neumugl (Nové Mohelno), Neustadt (Nové Město), Ober Kunreuth (Horní Hraničná), Ober Pilmersreuth (Horní Pelhřimov), Rathsam (Rathsam), Röthen Mühl (Röthen Mühl), Sandner (Sandner), Schelder (Schelder), Schildern (Štítary), Schloppenhof (Slapany), Schönlind (Krásná Lípa), Schwalbenmühle (Vlaštovčí mlýn), Schwammenbach (Schwammenbach), Soldatenhäuser (Vojenské Domky), Tiefenreuth (Dolina), Tobiesenreuth (Dobrošov), Ulrichsgrün (Oldřichov), Untergottmannsgrün (Untergottmannsgrün), Wies (Wies), Wolfspöhl (Wolfspöhl)

Objekts:
Auschl Mühle (Auschl Mühle), Forsthaus bei Heiligenkreuz (Myslivna - Svatý Kříž ), Gösslermühle (Goslerův mlýn), Hädlermühle (Hädlerův mlýn), Heiligkreuz (Wies) - Kirche der Auspeitschung Chri (Sv.Kříž-Wies - kostel Bičování Krista), Knallhütte (Knallhütte), Kühpöhlmühle (Kühpöhlmühle), Lazarmühle (Lazarmühle), Lohhäuser Mühle (Lohhäuser Mühle), Mattelmühle (Mattlův mlýn), Neuhausen (Nové Domy), Ober Pilmersreuth - Kirche der Hl. Anna (Horní Pelhřimov - kostel sv. Anny), Obere Mühle (Horní mlýn), Obere Mühle (Horní mlýn), Prechtelmühle (Prechtlův mlýn), Preussenhäusel (Preussenhäusel), Sägemühle (Sägemühle), Säuerlingmühle (Mlýn u Kyselky), Schallermühle (Schallermühle), Schlingelhau (Šlingova Mý), Tillenberg - Schutzhaus (Dyleň - turistická chata), Untere Mühle (Dolní mlýn), Untere Mühle (Dolní mlýn), Waldhäusel (Waldhäusel), Ziegenmühle (Kozí mlýn)


Bezirk Karlsbad (Okres Karlovy Vary)

Objekts:
Böhmische Mühle (Český Mlýn)


Bezirk Klattau (Okres Klatovy)

Orts:
Ahornsäge (Javoří Pila), Althütten (Staré Hutě), Am Hammer (U hamru), Bartlhof (Bártlův Dvůr), Beim Schmidtbauer (U Schmidtbaurů), Berghöfe (Na kopci), Bernhof (Bernhof), Deffernik (Debrník), Donnerwinkel (Hromový kout), Ferdinandsthal (Ferdinandovo údolí), Flecken (Fleky), Fuchsberg (Liščí), Gefällbauer (Gefällbauer), Gerlhöf (Gerlovy dvory), Grünberghof (Grünberghof), Hallahäusl (Hallahäusl), Harrahöf (Harrerovy dvory), Hohnabutten (Hohnabutten), Hollabauer (Holla), Hüttstadt (Hüttstadt), Kriegerhöf (Kriegrovy dvory), Kubitzerhäusel (Kubitzerhäusel), Metzgerhof (Metzgerhof), Muckenhofe (Muckenhofe), Müllerhütten (Müllerhütten), Obersteindlberg (Horní Ždánidla), Osserhütten (Pod Ostrým), Pucher (Buchar), Pürstling (Březník), Rothenbaum (Červené Dřevo), Sandhütte (Písečná Hu), Sankt Katharina (Svatá Kateřina), Scheibenrieth (Scheibenrieth), Simmerlhof (Simelhof), Tischerhäusel (U Truhláře), Unter Hütten (Dolní Hutě)

Objekts:
Erlhöf (Olšinské dvory), Ganglhöf (Ganglův dvůr), Guttl (Stateček pod Ostrým), Hauswaldkapelle (Hauswaldská kaple), Hrachmühle (Hrachův mlýn), Huisenmühle (Hojsův mlýn a pila), Hurkenthal - Hegerhaus (Hůrka - hájovna), Hüttenmühle (Hüttenmühle), Juránkova chata na Svarohu (Juránkova chata na Svarohu), Kriegermühl (Kriegrův mlýn), Lenkenhof (Lenkův dvůr), Neubrunn - Forsthaus (myslivna Nová Studnice), Neubrunn - Hegerhaus (hájovna Nová Studnice), Ober Hütten (Ober Hütten), Schindlhöf (Schindlhöf), Schwarzbartlhöfe (Schwarzbartlhöfe), Seidlhöf (Seidlovy dvory), Spirkenhöfe (Spirkenhöfe), Spirkenmühle (Spirkenmühle), Stieglhöf (Stieglhöf), Taubenhöf (Taubenhöf)


Bezirk Falkenau (Okres Sokolov)

Orts:
Kirchberg (Kostelní), Schwaderbach - Aschberg (Bublava - Aschberg), Stein (Kámen), Ursprung (Počátky)


Bezirk Tachau (Okres Tachov)

Orts:
Alt Fürstenhütte (Stará Knížecí Hu), Alt Pocher (Stoupa), Baderwinkel (Větrov), Böhmisch Neuhäusl (České Nové Domky), Böhmischdorf (Česká Ves), Brenntenloh (Na Spálenci), Dürrnhübel (Suchá Hůrka), Fuchsloch (Liščí Díra), Galtenstallung (Jalový Dvůr), Hedvigsäge (Hedvičina Pila), Hermannsreith (Hraničná), Josefsthal (Josefovo Údolí), Kenruh (Tišina), Laufloh (Laufloh), Leirwinkel (Háje), Mühlhäuser (Mlýnské Domky), Neu Losimthal (Jedlina), Neuhäusl (Nové Domky), Neuhütte (Nová Hu), Neuwindischgratz (Skláře), Paulushutte (Pavlova Hu), Pucher (Buchar), Reichenthal (Hraničky), Schanzhäusl (Na Šancích), Ströbl (Střeble), Vorderhäuslen (Přední Chalupy), Waldheim (Zahájí), Weiherweisenhaus (Rybničná), Wittichsthal (Pomezná)

Objekts:
Arnoštova leštírna (Arnoštova leštírna), Ernestinen hammer (Arnoštin Hamr), Neumühle (Nový mlýn), Spechamühle (Spechamühle), Treppenstein (Treppenstein)


Bezirk Böhmisch Leipa (Okres Česká Lípa)

Objekts:
Neu-Brasilien (Nová Brazílie)


Bezirk Tetschen (Okres Děčín)

Orts:
Altschönborn (Stará Studánka), Fugau (Fukov), Hilgersdorf (Severní), Hinterdaubitz (Zadní Doubice), Hinterdittersbach (Zadní Jetřichovice), Neue Fugau (Nový Fukov), Neue Welt (Nový Svět), Raupenberg - Zollamt & Gasthaus (Roubený - Celnice & Hostinec)

Objekts:
Böhmische Mühle (Český mlýn), Försterei (Myslivna), Hantschberg (Hantschberg), Sieber Mühle (Sieber Mühle), Waldschlössel (Lesní Zámeček), Zimmerova pila (Zimmerova pila)


Bezirk Komotau (Okres Chomutov)

Objekts:
Blechhammer (Plechhamr), Lauxmühle - Hotel Lauxmühle (Výsada - hotel Lauxmühle), Pohlův mlýn (Pohlův mlýn), Sorgenthaler Försthaus (Sorgenthaler Försthaus), Steindlmühle (Steindlmühle), Ulmbachermühle (Ulmbašský mlýn), Wodallmühle (Wodallmühle)


Bezirk Gablonz an der Neiße (Okres Jablonec nad Nisou)

Orts:
Gross Iser (Velká Jizera), Koberhäuser (Koblovy domy)


Bezirk Reichenberk (Okres Liberec)

Orts:
Hohenwald (Vysoký)


Bezirk Brüx (Okres Most)

Orts:
Gründigmühle (Gründigův Mlýn)

Objekts:
Göhrener Tor (Klínská brána), Kunertmühle (Kunertův mlýn), Loh Mühle (Loh Mühle), Mertelmühle (Mertlův mlýn), Obere Schweinitz Mühle (Horní Svídnický mlýn), Öl Mühle (Olejna), Untere Schweinitz Mühle (Dolní Svídnický mlýn), Wiesenmühle (Luční mlýn)


Bezirk Teplitz (Okres Teplice)

Orts:
Chaluppengut (Chaluppengut), Kalkofen (Vápenice), Müglitz (Mohelnice), Vorder-Zinnwald (Přední Cínovec)


Bezirk Aussig (Okres Ústí nad Labem)

Orts:
Raiza,Raisza (Rájec - část obce u hranic), Schönwald (Krásný Les - dolní část), Sernitz (Ždírnice)

Objekts:
Gasthaus beim Bruno (U Bruna), Meiselmühle (Meiselmühle)


Bezirk Nachod (Okres Náchod)

Orts:
Kaltwasser (Studená)


Bezirk Reichenau (Okres Rychnov nad Kněžnou)

Orts:
Halbseiten (Malá Strana), Hohen - Erlitz (Vrchní Orlice)

Objekts:
Froschmühle (Froschmühle), Priesl (Prieslův mlýn), Schönwald Mühle (Schönwald Mühle)


Bezirk Lundenburg (Okres Břeclav)

Orts:
Garschönthal (Úvaly), Katzelsdorfer Salet (Katzelsdorfsky salet)


Bezirk Znaim (Okres Znojmo)

Orts:
Grenzübergang Vratěnín / Oberthürnau (Hraniční přechod Vratěnín / Oberthürnau)

Objekts:
Annahof (Anenský dvůr), Frauen Hof (Červený dvůr), Loibingmühle (Libuňský mlýn), Neunmühlen (Devět mlýnů)


Bezirk Freudenthal (Okres Bruntál)

Objekts:
Niedel Mühle (Dolní mlýn), Rudolfsheim (Rudolfova chata)


Bezirk Freiwaldau (Okres Jeseník)

Orts:
Lencherfeld (Skřivánkov), Tannzapfen (Jedlovec)

Objekts:
Gucke (Na Vyhlídce)


Bezirk Nicht spezifizieren (Okres Nespecifikováno)

Objekts:
Landstrassen - Hegerhaus (Silnice - hájovna)




Artikel:

Nohy smrtelníků k mlýnu nikdy nedošly - pověst [Martin Čejka 20.4.2017]
Jak myší díra se ten přeuzoučký kousek země spolu s Červeným potokem a Čertovou vodou zavrtal z Čech do území, jenž patřilo pasovskému biskupství.

A v tom cípku býval mlýn. Odjakživa. Říkávalo se tam v kraji, a je pravdou, že to byla stavba prasta... [weiter]

Z historie Ferdinandova údolí [Martin Čejka 7.12.2018]
V údolí stála první sklárna snad již kolem roku 1800, první prokázané sklářské provozy zde začal ve 30. letech 19. století budovat Georg Christoph Abele. Jeho velkorysé plány ale dokončil až jeho bratr Ferdinand (1792-1853). Ten zde za... [weiter]






VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist