EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Neu Kommentare

Kottowenka: Chotovenka [Marcela Kopřivová 20.7.2018]
Paní Danko Topinková,děkuji za váš příspěvek.
Jsem nesmírně ráda,že se ozval někdo,kdo má společné zážitky/snad/.
Pokud budete ochotnáVy nebo manžel,je zde moje tel.číslo 607229862,prosím,ozvěte se.Jméno Topinka si pamatuji,bydleli na návsi ve statku.My jsme bydleli naproti památníku u kašny.
Moc děkuji za odpověď. Je nás už málo,kdo bydlel v Chotovence.

Možná si bud

Kottowenka: Re: Chotovenka [Dana Topinková 20.7.2018]
Dobrý den,můj manžel Jiří Topinka bydlel v Chotovence do r 1968. Vaši maminku p. Hrabětovou znal. Pokud bydlela ve statku? V době kdy se museli stěhovat chodil do 2třídy. Bohužel odtud fotky nemá,ale rád by se s Vámi podělil o zážitky. Prosím kontaktujte mě na danka2950@seznam.cz
Richterhof: Re: Re: Re: searching family "Dekarli" in Stremily [David Herbst 18.7.2018]
No už to jsou tři roky, takže nečekám, že bych se tu ještě chytil. Jen že jsem taky Herbst a to z Mnichova Hradiště. Naše větev pochází z Podolí a pokud vím, tak, by měl mít vazbu na tu Sychrovskou (ostatně jsou to vesnice vedle sebe).
Čelinský mlýn: Název [Vladimír Kraus 18.7.2018]
Mlýn se může jmenovat Čelinský podle názvu obce Čelina, nebo i Petráškův podle (jediného) známého majitele.
http://vodnimlyny.cz/es/mlyny/estates/detail/1118-petraskuv-mlyn

Horní Kralovice zámek: Re: Re: Horní Kralovice (jejich obnova) [Alexandra 17.7.2018]
Dobrý den ,
Jsem dcera pana Lockeho ..Alexandra.. Zde je muj email.alexa.vicarova@gmail.com Otec zemřel..

S pozdravem

Alexandra

Čelinský mlýn: Čelinský mlýn [Irena Čelinská 17.7.2018]
Tak je to Čelinský mlýn nebo Petráškův mlýn a proč Čelinský to je jméno po majiteli nebo odvozené jméno????

Děkuji! Čelinská

Grosser Mayerhof: Re: Re: Duplicita [Vladimír Kraus 15.7.2018]
Ovčín bylo označení na dřívějších mapách. Máte pravdu, že k místu tam prakticky nebyly žádné informace, někdo to tak občas dělá.
Grosser Mayerhof: Re: Re: Duplicita [Zdeněk Pechar 15.7.2018]
Smazáno, už bych to neřešil. V případě že na něco podobného narazíte, prosím o zprávu mailem. Upravím, případně smažu. Díky.
Schwanenbruck: Re: Re: hájovna Mostek [josef duhacek 15.7.2018]
Preji hezky den tak jak jsem slibil hned po prijezdu jsem si vas clanek vyhledal také proto ze v tom privalu informaci jsem vam ani nenechal kontakt ani na tatku ani na sebe tak snad se mi to zdari nyní pokud byste měli cestu do cech tak vas samozrejme moc radi uvidíme je toho urcite ještě mnoho o cem by se dalo povídat tatka je uz ted rozhodnuty si cestu zopakovat a tak verim ze tak krasne zakout
Pürstling: Re: Re: Re: Re: z historie hájovny [Antonín Slabý 14.7.2018]
Dobrý den, na toto jméno jsem nenarazil. Poku jde o Selmice, tam se narodila v roce 1909 naše mamka. Chcete-li dále pátrat, doporučuji Schwarzenbergské ročenky, které jsou v archivech v Českém Krumlově nebo v Třeboni.
Pürstling: Re: Re: Re: z historie hájovny [Jaroslav Urban 14.7.2018]
Zdravím, nesetkal jste se s jménem Rodler? Měl sloužit jako hajný v Selmicích a jeho syn Franz byl v roce 1858 revírníkem na Filipově Huti. Byl to manžel mojí pra..tety Marie Urbanové z Domoušic.
Gersdorf: unsere Ahnen ORLICH in GERSDORF [Orlich 14.7.2018]
Ich bitte um eine Information ob die Familienname ORLICH in Ihren Unterlagen zu Finden ist. Falls ja, schicken Sie uns
eine email an : orlich-cad@quick.cz
Herzlichen Dank

Kösslersdorf, Neudorf: Re: Re: dobové fotografie [Bohuslav Duspiva 14.7.2018]
Muj dedecek she jmenoval Emil Duspiva a narodil se 1906.
Turtsch: Re: Re: Re: Re: Tureč [Jaroslav Bednář 14.7.2018]
mujzavinacje@seznam.cz
Turtsch: Re: Re: Re: Tureč [David 13.7.2018]
Moc vám děkuji,jste první kdo mi napsal něco o dědovi.Shodou okolností i já sloužil na Turči a do hospody a pro nějaké maličkosti jsme chodily do Mašťova.Nás bylo 15 a spali jsme v objektu bývalé hospody
Turtsch: Re: Re: Tureč [Jarda Bednář 13.7.2018]
Byl jsem tam v době, kdy tam pan podplukovnik Záruba sloužil. Bylo to v roce 1973. Všude asi ještě probíhaly různé čistky a vojna pod panem Zárubou byla velmi příjemná. Zdravil se s námi, obyčejnými vojáky docela civilně, říkali jsme si dobrý den a nashledanou. Bylo nás tam zhruba 10 voláků základnáí služby. Vyráběli jsme terče pro tankovou střelnici , starali jsme se o provoz vodárný a obsluhova
Hütte: Omyl - nejde o dva v jednom [Ondřej Dedek 13.7.2018]
Stačí přečíst řádně text, jde o osadu obce Křížová (kdysi Kružberk), leží na JV od značky na mapě.
Hütte: dva v jednom [Pösel 12.7.2018]
Podle textu a komentářů se jedná o místo u Kružberka, tomu ovšem neodpovídá mapový odkaz u Holčovic.
S pozdravem
Pösel

Friedland an der Mohra: Re: Hrubá Voda - Groswasser [Jiří Hemmer 11.7.2018]
Osobně mám pocit, že to co by České dráhy mělo trápit mnohem více než drážní budovy, je větší využitelnost tratí.
Toho se dá dosáhnout dostavbou či úpravou nevyhovujících úseků. Dodnes nebyla postavena ani trať na letiště v Ruzyni, natož do Karlových Varů. O spojce z Milovic na boleslavskou trať už se ani nehovoří a tak by se dalo pokračovat dlouho. Skoro by se zdálo, že v tom není tržní log

Welkau: Re: ANDĚL/ZÁRYBNICKÝ [Marcela Conová 10.7.2018]
Dobrý den, prosím, uveďte mi nějaký kontakt (mail), ráda Vám článek přepošlu, mám i jiné materiály o rodu, zda-li jste příbuzná, ráda se s Vámi o ně podělím.
Grosser Mayerhof: Re: Duplicita [Daniel Veindl 10.7.2018]
Podle souřadnic zjevně ano, nikde jsem se ale jinde nedočetl, že by se místo říkalo Ovčín, proto mne podle názvu ani nenapadlo, že by šlo o tuto lokalitu. Navíc u Ovčína nebyly žádné informace ani fotodokumentace. Každopádně za duplicitu se omlouvám - vědět to, vložím info a fotky ke staršímu odkazu.
Friedland an der Mohra: Hrubá Voda / Grosswasser [Igor Hendrych 8.7.2018]
http://www.hanackenoviny.cz/wp-content/uploads/2018/04/Hruba-Voda-1@2x.jpeg
Friedland an der Mohra: Hrubá Voda - Groswasser [Igor Hendrych 8.7.2018]
Velmi dobrý postřeh...v Hrubé Vodě existuje krásná secesní nádražní budova, která je ovšem taky památkově chráněna. Český stát jehož jedna společnost budovu vlastní a druhá ji památkově chrání, to provedl zcela v těchto intencích...budovu prodal soukromému vlastníkovi, neboť ji zbourat nemohl. Jinými slovy...ať ten barák spadne na hlavu někomu jinému. Dalších komentářů na adresu tohoto státu se ra
Uhligsthal: Re: Re: Re: Jedle pojmenovaná po Marii Terezii [Alan Rymarczyk 8.7.2018]
Dzień dobry,
znalazłem Pana przez tę stronę i mam nadzieję, że otrzyma Pan tę wiadomość i przede wszystkim jest Pan tym, z którym chciałbym się skontaktować. Jeśli jest Pan synem Andrzeja urodzonego w 1950 r. bardzo proszę o kontakt pod nr. tel. 515199032 lub mailowo. Wtedy wszystko wyjaśnię. Jeśli to nie Pan, proszę choćby o krótki komunikat.

Dziękuję,
Z pozdrowieniami <

Zaniklé obce Vojenského ú...: Re: Re: Re: kniha [L.Kluska 8.7.2018]
Hezky napsané a naprosto s Vámi souhlasím.
Grosser Mayerhof: Duplicita [Vladimír Kraus 6.7.2018]
Nejspíš jde o zde na ZO již uvedený Ovčín.
Langgrün: Re: PS Plešivec [Jiří Kratochvíl 6.7.2018]
Sloužil jsem tam v roce 1973.Odloučená jednotka v počtu 5.vojáků.Nakupovat jsme chodili do Stružné kde byl otevřený účet.Velitel bydlel v Bochově a na střelnici jen dojíždel.Na spásání trávy se tam pěstovali ovce.Pokud se nestřílelo tak se ráno vypustili a bud se večer vrátili nebo jsme je chodili hledat.Také jsme tam měli psa Belu.Ne služebního ale velitele našeho nadpraporčíka.Ten nám vykal ale
Neudorf: Re: osudy českých obyvatel [Martin Ellrodt 6.7.2018]
Němci už přišli do Nové Vsi začátkem října 1938, protože se nacházela v oblasti dotčené mnichovským diktátem. Hranice ale nevodila skrz vesnicí, před 1.10.1938 byla celá na české straně, potom celá na německé. Nevím, jaký byl osud českých obyvatel, můžu se ale zeptat tety, která se tam narodila v roce 1927.
Neudorf: Re: Odsun [Martin Ellrodt 6.7.2018]
Můj dědeček byl starostou té vesnice až přišli němci. Odmítl se stát členem nacistické strany, takže musel odstoupit - byl přesvědčeným členem Německé sociálně demokratické strany dělnické v ČSR.
On tvrdil, že požár byl způsoben kouskem žhavého dřevěného uhlí, který letěl z automobilu pohaňeného dřevoplynem na slaměnou střechu.
Prý nebylo možné uhasit požár, protože klíče k garáži hasi

Dolní Lipovsko: WE OFFER ALL KIND OF LOANS [SuiteCapitals@gmail. 6.7.2018]
/ Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )
Friedland an der Mohra: Laffayetův dům...Brunzejf [Igor Hendrych 5.7.2018]
Zcela paradoxně jsme tehdy v roce 88 coby vojáci byli ubytováni v tzv. Laffaytově domě, což byla bývalá rychta, kde byl krátce po doslova chycení internován stejnojmenný napoleónský generál...Byla tam kupodivu i v té době pamětní deska v němčině. Ta budova jest doslova historická.
Friedland an der Mohra: Comment [Igor Hendrych 5.7.2018]
Ještě to doklepnu. V roce 1988 jsem se dostal do Rýžoviště a spadla mi čelist...Něco jsem o tom sudetském průšvihu věděl ale do té doby jsem to nikdy neviděl v praxi. Jezdil jsem tam po těch dědinách s PV3S v rámci brigády na vojně. Viděl jsem ruiny domů a kostely na spadnutí a především obyvatelstvo zcela nevím jak to vyjádřit slovy...
Viděl jsem apokalypsu v praxi.

Friedland an der Mohra: No comment [Igor Hendrych 5.7.2018]
Naprosto souhlasím....další dobrý příklad jest Braunseifen - Brunzejf a dnes Rýžoviště. Pro všechny změny názvů jest jeden společný jmenovatel. Totální úpadek v důsledku vyhnání lidí. Tečka.
Jelec: samota Jelec [radek 5.7.2018]
Mám k místu zaniklé samoty Jelec hluboký vztah.Jezdím nedaleko již 25 let. Rád bych se o tom místě dozvěděl víc popřípadě viděl i foto. Budu vděčný za jakoukoliv informaci. Prosím ozvěte se na můj mail : radek.robin@seznam.cz Předem velice děkuji.
Swina: Hilgarth [Lothar Beer 3.7.2018]
http://gedbas.genealogy.net/person/show/1206474256
Die letzten Bauern vom Sauhof 1

Wernstadt - Gottesberg: Gottesberg [Helena Kyrianova 3.7.2018]
Se zaujetim jsem si prohedla foto kamenu. Ve Vernericich jsem prozila
sve detstvi a dospivani. Byla jsem tam nekolikrat a myslim si, ze
podstavec a kamen podlouhleho tvaru je pozustatek Bozi muky. Ta
tam, jak si pamatuji byla. Zazila jsem zkazu techto mist. K nemeckemu majetku nebyla ucta, spis zajem vse znicit a tak se take vcelku rychle stalo. Pamatuji se jak byl zlikvidovan n

Grasseth: Re: pozdrav [josef grollmus (pepi 3.7.2018]
ahoj milado,bidlel sem s rodici a starsimi sourosenci lidii a
rudou do dubna 1970 (na starei sachte) novej osade.V galerii fotek JEHLICNA je fotka GROLMUSS.Bidleli sme
naproti Transformatoru do ktereho skoro kazde leto blesk
uderil.Nas soused bil strejda Honza s manzelkou a deti Karina Helena a hanzi.Mame pekne vzpominky na nasi
Jehlicnou

Neubrunn: Sklářská osada [Helena Máslová 30.6.2018]
Na počátku osmnáctého století přivezl hrabě Kinský šestnáct sklářů z Benátek z ostrova Murano, aby zde z bukového potaše vyráběli benátská zrcadla. První zimu v nadmořské výšce 1017m nepřežila polovina z nich. Jeden z přeživších byl Gregori. Očekávání se nanaplnila, zrcadla i ostatní sklo se rozbíjelo při transportu, tak byla sklárna po dvacetiletém provozu vyhašena a stala se z ní dřevařská obec.
Gross Waltersdorf: Re: Re: Předkové/Ahnen - Groß Waltersdorf [Jaroslav Fritsch 29.6.2018]
Václav Raschin měl od mládí pestrou vojenskou kariéru. Tu zahájil roku 1859, kdy se ve svých devatenácti letech účastnil bojů v severní Itálii za zachování celistvosti habsburské říše. O několik let později, roku 1864 se zúčastnil úspěšného vojenského zásahu rakouských vojsk proti Dánsku, které si nárokovalo území Šlesvicka. Roku 1866 bojoval ve Východních
Kopitz: Re: železnice u Kopist [Ivan Votava 28.6.2018]
Možná bych něco věděl.
Röderhof: Familie Denk [Lothar Beer 27.6.2018]
https://gedbas.genealogy.net/person/show/1206474253
Niklasdorf: Otevření kostela u příležitosti výstavy [Vlasta Fišrová 27.6.2018]
Milí přátelé, po domluvě s kadaňskou farností pořádám v kostele sv. Mikuláše v sobotu 28. července 2018 akci s názvem Živá kronika Mikulovic a Vernéřova. Jedná se o výstavu dokumentů a příběhů pamětníků, otevřeno bude od 10 do 18 hodin. Přizvala jsem k debatě architekta města a doufám, že přijdou i lidé s nějakými nápady či přímo vizemi, jak místo oživovat. Přijďte se podívat. A nechat na sebe půs
Wolluben: Re: prosba o foto [Jana 26.6.2018]
Dobrý den, také se nám v Bolech narodili předkové. Konkrétně Pučeglové (cca rok 1814). Nemáme shodu?
Triebschitz: Setkání obyvatel zaniklých obcí Červený Hrádek 2018 [Jaroslav Hron 24.6.2018]
Dobrý den,
dovolím si Vám zaslat odkaz na video pana Rudolfa Nováka z letošního setkání (doufám, že mu to nebude vadit, dal to na YOUTU.BE)).

https://youtu.be/ds5CL3LpeUA

Jaroslav Hron
vydavatel brožur, DVD, magnetek zaniklých obcí v severních Čechách
http://www.jaroslavhron.ic.cz

Triebschitz: Třebušice [Ruda a Marie Böckovi 24.6.2018]
Bohužel, Vašek zemřel letos 11. dubna. Vloni, po tom co ještě v květnu byl na setkání, v srpnu zemřel jeho starší bratr Slávek Vejražka, teď 18. května zemřel Pepík Farský a taky údajně už vloni zemřel Míra Švehla.Co naplat už se to blíží k nám starším. Mnoho z vás je ještě mladých, tak snad by bylo dobré si na Třebušice zavzpomínat.

Ahoj Buky, jsou nějaké fotky z letošního setkání? N

Dolní Lipovsko: WE OFFER ALL KIND OF LOANS [SuiteCapitals@gmail. 24.6.2018]
Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Bus

Prusinowitz: Ranosov za valky [Svatava Kouba 22.6.2018]
Muj otec mel lekarskou praxi ve Velkem Ujezde v letech 1933-1945.Mel take pacienty na Ranosove,Kozlove,ve Vyklekach,v Daskabate.Videli jsme dokonce z okna jit po silnici zajatce,kteri byli upaleni na Zakrove To jsem jeste nechodila do skoly,ale dodnes to vidim pred ocima..Pred nekolika lety jsem se byla podivat na Ranosov.Zbyl hrbitov,posledni roky umrti 1945 na pomnicich.Jinak zustala jen hajenka
Měděnec - ústav sociální ...: Vzpomínka [Otto Pokorný 22.6.2018]
Je to skutečně velice moc velmi důležité jsi stále přípomínát tyto danné bolestné údalostí kolém daného býválého ÚSP Měděnec,protože se to již skutečně dělo za doby hluboké totálity.Já jsem to také proživál tyto danné pozemské pekla.Proto velmi částo se rád dívám na film rekvijem pro panenku.Aby mi to stále měl na co skutečně moc hluboce duchovně zamyslet,co to obnašelá zla doba totálity.Otto Poko
Schemel: Obnova všemilského hřbitova [Vladimír Kraus 21.6.2018]
Na FB:
https://www.facebook.com/VsemilskyHrbitovDerFriedhofInSchemmel/

Dolní Lipovsko: WE OFFER ALL KIND OF LOANS [SuiteCapitals@gmail. 21.6.2018]
Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Bus

Dolní Lipovsko: WE OFFER ALL KIND OF LOANS [SuiteCapitals@gmail. 18.6.2018]
Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0%? Or A Personal Loans * Business Loans etc. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through Via E-mail: SuiteCapitals@gmail.com ( SuiteCapitals@post.com )

We Offers Financial Consulting To Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Bus

staré nádraží Duchcov: demolice [Bohumil Freisleben 17.6.2018]
Letos má jít k zemi: https://usti.idnes.cz/stare-nadrazi-duchcov-bourani-obyvatele-nesouhlas-f8f-/usti-zpravy.aspx?c=A180613_408495_usti-zpravy_vac2
Liquitz: Mirislav Kornilov [Ján Juríček 17.6.2018]
Vážení prítomní,

poznal niekto z vás p.Miroslava Kornilova z Libkovic; dnes by mohol mať
cca 72 rokov. Bol som s ním na vojne v Božicích u Znojma v rokoch 1964 až 1966.

Za správu ďakujem.
Píšte : slovensko00@yahoo.com

Liquitz: Mirislav Kornilov [Ján Juríček 17.6.2018]
Vážení prítomní,

poznal niekto z vás p.Miroslava Kornilova z Libkovic; dnes by mohol mať
cca 72 rokov. Bol som s ním na vojne v Božicích u Znojma v rokoch 1964 až 1966.

Za správu ďakujem.
Píšte : slovensko00@yahoo.com

Tüppelsgrün - Schloss neu: Pivovar [Luděk 15.6.2018]
Budova vedle arkád je torzo bývalého panského pivovaru, který byl činný do r. 1916. Vedle (vpravo od budovy pivovaru, dnes v mezeře se sousední přístavbou) se zachoval pivovarský sklep.
Harrachova besídka: Re: Harachová besídka [Klvaceks 15.6.2018]
http://sechtl-vosecek.ucw.cz/galerie/tabor/most.html.cz
Zbytky kmenné zdi jsou ještě vidět za mostem vlevo v zarostlém svahu

Kundratitz - Henriettens ...: Re: Re: Smutný osud Henrietty [Varhošťák 15.6.2018]
Pokud mě chcete vidět, přijďte na Kundratický slunovrat, který se odehraje zanedlouho. Pokud přijdete, hledejte mě s velkým fotoaparátem v ruce a heslo Varhošťák. Celé své jméno zde zveřejňovat nechci.
Reschwitz: 1534 Ts Mětikalov obsluha střelnice [sigi 11.6.2018]
Hledám borce Milan Olszovy,Petr Řehak,Marian Buček ,Petr Ščuka,Šamal,Stolník 1985-87 pplk .Richtr pplk Reidl
Dosud nezpracované obce: Zaniklá osada Vozlice okr. Benešov [Jiří Míka 11.6.2018]
Uvedená obec Vozlice (také Hvozlice či Wozlice) měla ve starých časech tvrz (Sedláček) a prakticky zanikla po 30 ti leté válce, později zde byl panský dvůr s mlýnem a snad i hospodou. V místopisech je uvedena bez bližších podrobností jako zaniklá. Z této osady pochází rod, o který se zajímám. Zatím jsem nenašel žádné podrobnější údaje o této osadě. Možná je to jen mojí neznalostí. Jestli o nějaký
Joachimsthal - k.k. Zigar...: stopy po kulkách [Jirka Lulek 11.6.2018]
vložil jsem aktuální foto horního patra (mám jich více) - připomíná mi to stopy po kulkách. V Jáchymově se na konci II. svět. války moc nebojovalo, neví někdo o tom něco ?
Adolfsgrün Kapelle St. An...: Re: Autorství obrázku [Martin Bureš 9.6.2018]
Tak tuhle knihu bych moc rád získal, ale asi z druhého vydání sešlo. Není někde k dispozici alespoň nějaká elektronická verze (klidně i vydání první)?
Hammerschmiede: Hammerschmiede- dodatek [Jan Vlček 8.6.2018]
Dům čp182/st.p.229 je zobrazen na mapě Stabilního katastru-Čechy-0193 mapový list č.05- k.ú.Kašperské Hory.
V pozemkové knize / knih.vložka č.182/je nazván "Waffen resp.Eisenhammer Nc.182".
K vlastnictví/stav do r.1945/.
-1883-1897: Johann Dirnhofer, 1897-1903: Karl Sammer, 1903-1908: Barbara Sammer, 1908-1919:Johann a Sofia Paulik- každý 1/2,
-1919-1922 :Johann

Haselbach: Jober family [Helena 5.6.2018]
Mam predky JOBER z Haselbach 6.
Schmalzgruben: Stöcker family [Helena 5.6.2018]
My 4th great-grandmother, Katharina Stöcker
was born 14 OCT 1770 in Nemaničky 7.
Daughter of Johannes Stöcker and Maria Magdalena Jober.
Jober from Hasebach 6.

Heinrichsberg: Heinrichsberg 20 [Helena 5.6.2018]
Moji predkove Resniczek zili v Heinrichsberg c. 20.
Schwanenbruck: Re: Prosím informaci pro rodokmen [Helena 5.6.2018]
Michael Gerl nar. 7.září 1798 Mostek 2.
kniha Mutěnín 11: http://www.portafontium.eu/iipimage/30065938/mutenin-11_0150-n?x=18&y=446&w=555&h=222

Buchwald: Re: Re: Re: Re: Re: Kde co stojí ? [Kašpar Vladimir 5.6.2018]
jak uz nekdo psal rikalo se jim stovkaři /existovala ustredna HS 100 tak asi podle toho /jezdily tam nepravidelne nekdy na jeden den nekdy na tri obsluhovali odposlouchavaci zarizeni. Nas vojaku si prakticky nevšimali zpomalil,pozdravil a projel k finskemu domku kde meli stanovište. Sloužil jsem
na rote PS Borova Lada 83_85 a na Bučine jsme meli predsunuty piket kde se po 24 hod.stridali čty

Sorge: Přístupnost? [Láďa 3.6.2018]
Nevíte někdo, jak je to v současnosti s přístupností trosek? Šli jsme od Bobří soutěsky a těsně před osadou cedule "soukromý pozemek -nevstupovat, pozor pes". Šli jsme se třemi psy, tak jsme nechtěli riskovat a otočili to.
Dolní Lipovsko: Dobrý den [INS LOAN 1.6.2018]
Dobrý den, Jsem soukromý veritel ve spolupráci s nekolika bankami. Nabízím všechny druhy úveru v rozmezí 100000 Kc na neurcitou cástku. Mým cílem je pomoci všem, kterí potrebují pujcky nebo kterí mají problémy s dokumenty a kterí nemohou získat úvery v bankách. U všech žádostí o úvery je moje úroková sazba 2% s dobou splácení od 1 roku do 30 let. Máte-li zájem, kontaktujte me prosím emai: insloano
Seestadtl: hledám [Milena Roučkova,roz. 1.6.2018]
Dobrý den, jsem ráda, že se ještě najdou lidé, kteří "pamatují" Ervěnice. Narodila jsem se v r. 1951 sice v Mostě, ale bydleli jsme v Ervěnicích. Otce jsem nepoznala, zemřel 10.10.1952 při nehodě na motorce, když jel do práce. Jmenoval se Václav Cink. Prosím aby se mi ozvali jeho kamarádi
Chtěla bych se o něm něco dozvědět. Všichni příbuzní již bohužel zemřeli.
Díky

Schinau Mühle: reakce na dotaz [Jan Bělohlávek 31.5.2018]
Děda mé ženy bydlel před odsunem s rodinou Fisherů a s paní Mellcerovou na statku v Čínově. Nevíme ale jestli tato paní měla nějaký vztah k Čínovskému mlýnu. Máme ale několik fotografií této rodiny. Zdravím Jan Bělohlávek
Einöde: Pustina [Jana 30.5.2018]
Myslím, že místa jako je Pustina si zaslouží dát lidem přečíst svou historii, zrovna tak pokud máte fotografie z té doby, určitě je škoda nechávat je doma samotné v šuplíku. Není to nevhodné ani nezdvořilé. Je to historie naší země, která by nás měla zajímat. Proto prosím, pokud máte zážitky, fotografie, příspěvky, cokoliv uvítáme. Sama za sebe prosím o každé info na můj email posvarova.jana@gmail
Paradeismühle: Re: Re: Re: Zánik [Zdeněk Pechar 28.5.2018]
Nestačím se divit že google, je pro vás směrodatný zdroj informací. Existují i historické mapy, kroniky, katastry, matriky a mnoho dalších relevantních zdrojů informací. A tam byste tento zaniklý mlýn na Domažlicku našel. Pak bych prosil kvůli autorským právům uvádět zdroj informací. Zde na těchto stránkách je to vlastně povinnost. Přidám vám jeden odkaz. http://www.inventare.cz/pdf/soap-do/soap-
Schönficht: Vu6162 [Stanislav Benko 27.5.2018]
K tomuto útvaru som nastúpil 1978a skončil 1993 a všetkých čo ma poznali prajem veľa zdravia
Liquitz: Linka [Jana 27.5.2018]
Vy,kteří jste znali Emila Linku věnujte mu tichou vzpomínku,zemřel.
Triebschitz: setkání [Táňa Myšíková 27.5.2018]
Zdravím všechny sousedy. Včerejší setkání na Hrádku bylo pěkné, i když bylo poznamenáno smutkem - navždy nás opustil Vašek Vejražka...
Paradeismühle: Re: Re: Zánik [Pavel Matas 27.5.2018]
Souhlasím. Ovšem na netu jsem nenašel jedinou zmínku o Rajském Mlýně na Domažlicku, který uvádíte vy. Proti tomu na dotaz "Rajský Mlýn" Google "vyplivne" spoustu informací o Rajském Mlýnu na Klatovsku. Nejde o nějaké nedorozumění?
Paradeismühle: Re: Zánik [Zdeněk Pechar 25.5.2018]
Vámi uvedený text k tomuto mlýnu nepatří! Patří k mlýnu který je sice také zničen ale na těchto stránkách zatím není založen. Tyto mlýny jsou od sebe vzdáleny okolo 100 kilometrů. Děkuji za nápravu.
Mittelmühle: Histirie mlýna [Lukáš Řehořek 24.5.2018]
https://is.muni.cz/th/iu81a/Jiri_Pokorny_Bakalarka_-_mlyn.pdf
Mlýn č.p. 61
Nedaleko Sychotína u staré polní cesty do Zbraslavce stál pod kunštástkým zámkem Prostřední
panský mlýn. Na mapách stabilního katastru značen jako Mittelmühle, v archivních
pramenech jako mlýn v lukách.
První doloţená zmínka o mlýně pochází z matriky narozených kunštátské farnosti,
kdy se

Triebschitz: Komentář [B.Naujock 24.5.2018]
V sobotu se uskuteční setkání na Č.Hrádku .Ale od doby přestřelky mezi administrátorem a pisateli jsou stránky odsouzeny k zániku nebo už si nemáme co zdělit?Škoda bylo docela zajímavé přečíst si příspěvky ostatních účastníků.Vraťte se zpátky do přítomnosti! Buky.
Paradeismühle: Zánik [Pavel Matas 22.5.2018]
Budovy zbořeny cca 2015.
Paradeismühle: Rajský mlýn: Místo s pachem smrti! [Pavel Matas 22.5.2018]
Zdánlivě obyčejný mlýn se nachází na říčce Ostružná mezi Čachrovem a Velharticemi. Zvláštní je tím, že lze podle svědectví lidí v jeho blízkosti pociťovat silnou negativní energii. A není divu, jen málo míst má totiž krvavější historii…
Došlo k tomu jednoho únorového dne roku 1925. Mlynář Martin Majdl vyrazil se svou ženou a sestrou do nedalekého kostela na bohoslužbu. Ve mlýně zůstal pouze

Reckerberg: Popelná- dodatek [Jan Vlček 22.5.2018]
Pokud jde o lokalitu Popelná/Reckerberg, je potřeba pro doplnění uvést ještě několik údajů. Místo se nalézá na rozhraní tří různých katastrálních území a to Studenec u Stach/dříve Brunn/, Stachy a Červená u Kašperských Hor/ dříve Rothseifen/.Doposud existují stavby v k.ú.Studenec u Stach a to :
dům čp.4 Studenec/st.p.14,dům čp.29 Popelná/st.p.15, dům čp.4 Popelná/st.p.16/1 , dům čp.3 Popeln

Ráj: Hledani predku [Alexandra Bartulec 21.5.2018]
Dobry den, nevim, jestli jsem zde spravne, ale jiz velmi dlouho hledam stopu meho dedecka Paula Hottoweho, ktery u hrabete Larische vykonaval funkci vrchniho inspektora. Velmi byste mi pomohli, kdyby o nem nekdo vedel. Vim , ze mel adresu Roy 7 a pak se prestehovali do domu naproti dvoru Olsina.
Wiklitz: Re: Re: Rodáci [Milan Riedl 20.5.2018]
Ahoj Petře jen pro informaci pokud to nevíš 16.6.2018 se koná v Roudníkách sraz rodáků 666 let od založení obce. Tak doufám, že tam přijdete i vy všichni z Krajčenky.
Goldbach: Re: Havran [Tomáš 18.5.2018]
Havran je opraven - vřele doporučuji návštěvu tohoto mystického místa, většinou se nám podaří se osvěžit i na Zlatém Potoce, na vrcholu je nově i krytý příbytek - s přespáním nebyl problém.
Hettau: pametnici [bukovansky 17.5.2018]
Není pravda, že obec zanikla v r. 1968. Bydlel jsem tam r.68-70 Byl bych rad, kdyby se někdo z pamětníků ozval na můj mail: burcakmiras@seznam.cz
Karbitz - Evangelische Ki...: Re: Re: evangelicky kostel [Anostova 17.5.2018]
dobry den,
dekuji za odkaz na stranku. Bohuzel video o zbourani kostale v tom nebylo.
Nicole

Prerau - Komuna: Re: Na pohlednicích ale není Komuna. [P. David 16.5.2018]
Starý Tyršův most a pozdější lávka. Kino se jmenovalo JAS.
Holeditz: Historie Holetic [Veronika Jíchová 16.5.2018]
Jan Jiří Zumr prodal Holetice roku 1606 ve středu před svatým Václavem, tehdy tu byla funkční tvrz, kde do té doby bydlel. Asman ze Štampachu na Sedčicích se potom 1610 psal na Sedčicích a Holeticích. Jan Jiří Zumr pak nějakou dobu žil na nějakém dvoře v Třebouni u Toužimi, 1609 v pátek po sv. Havlu koupil Herstošice (které kdysi držely jeho předkové) a 1610 v úterý po sv. Františku, kdy vložil do
Kohlstätten: "Dobový pozůstatek" [Miroslav lepeška 16.5.2018]
K téhle fotce: http://www.zanikleobce.cz/index.php?detail=297292
Řekl bych, že je to výfuk z nějaké motorky. Pionýr, možná i něco většího:).

Dolní Lipovsko: Úvěr od soukromých investorů [Groger Petr 15.5.2018]
Zajišťujeme půjčku pro všechny s opakujícím se příjmem - zaměstnanci, podnikatelé, seniory, ženy v MD. Výše úvěru: až 500 000 000 Kč. Během 10 minut provedeme tzv. Scoringového klienta, který vypočítává, kolik peněz si každý klient může půjčit za jak dlouho as vysokou splátkou. Důkazy jsou jednoduché, od podpisu smlouvy až po doklad o kompletní dokumentaci, dohodnutá částka bude do vašeho účtu do
Símře: Upřesnění [Vladimír Fux 14.5.2018]
Všechny tamní sedláky komunisté v 50. letech minulého století uvěznili, ženy a děti pak vyhnali na Českomoravskou vrchovinu. Návrat domů byl všem zakázán.
Zdroj: https://olomouc.idnes.cz/osada-simre-kolektivizace-kulaci-komuniste-sedlaci-perzekuce-akce-kulak-140-/olomouc-zpravy.aspx?c=A180421_396994_olomouc-zpravy_stk

Zur schönen Aussicht: Letecký snímek [Stanislav Vaníček 13.5.2018]
Na leteckém snímku z roku 1953 je zachycen stojící objekt i s věžičkou.
Eger-Maškov - Kirche der ...: Zahradka [Radka Pavlakova 13.5.2018]
Dobrý den,tady Pavlakova.Chtela bych se zeptat,jestli v zahrádkářské kolonii Maskov není nějaká chatka k prodeji či k pronájmu.Predem dekuji za odpověď.
Hammerschmiede: Hammerschmiede-lokalizace [Jan Vlček 10.5.2018]
Uvedená nemovitost byla v katastrálním území Kašperské Hory,správní obec rovněž Kašperské Hory/německy Bergreichenstein/.
V současnosti jde o části parcely Katastru nemovitostí/KN/ č. 1765/1 a 1765/2.

Dolní Lipovsko: UPDATE ON LOAN REQUIREMENT [Mrs.Carol Anderson 10.5.2018]
UPDATE ON LOAN REQUIREMENT
We are ready to help you out in any financial problem that you are we offer all type of loan so if you are interested in this loan offer kindly contact us. Interest is 1%
Name :
Country :
Phone number :
Amount Needed as Loan :
Purpose of Loan :
Email : bdsfn.com@gmail.com
Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
Mr

Dolní Lipovsko: UPDATE ON LOAN REQUIREMENT [Mrs.Carol Anderson 10.5.2018]
UPDATE ON LOAN REQUIREMENT
We are ready to help you out in any financial problem that you are we offer all type of loan so if you are interested in this loan offer kindly contact us. Interest is 1%
Name :
Country :
Phone number :
Amount Needed as Loan :
Purpose of Loan :
Email : bdsfn.com@gmail.com
Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
Mr

Liebenau: Upřesnění fota bunkr [František Brettschne 9.5.2018]
Nejedná se přímo o bunkr,ale o opevněnou část bývalé celnice,z které se právě jen tato zoodolněná část zachovala.
Walbergsdorf: Vlaské je jiná osada!!! [Mirek Kobza 8.5.2018]
Valbeřice nelze zaměňovat za osadu nedalekou Vlaské něm Blaschke. Ta dodnes existuje v údolí Moravy asi o tři kilometry níže po proudu řeky. Osada Walbergsdorf byla založena v roce 1791 poté, co byl rozparcelován někdejší lichtenštejnský vrchnostenský dvůr přináležející k nedalekému Vojtíškovu. Název Vlaské se používal dost nešťastně od roku 1906 a proto dochází k mnoha záměnám. Jinak jsou údaje z
Meckl: Re: Re: pramen s modrým sedimentem Mětikalov pod tank.stř. rok1982 [Jarda Klíma 7.5.2018]
https://mapy.cz/s/2Cwsw , dle staré vojenské mapy z roku 1879 místa, kde byla vodní plocha bo mokřada, tak bych prošel tyhle místa a ten pramen by jsi mohl najít.
Meckl: Re: Re: pramen s modrým sedimentem Mětikalov pod tank.stř. rok1982 [Jarda Klíma 7.5.2018]
přibližná poloha pramenu, co pamatuju já (nejsem si jist tím popisem pravá strana cesty z Mětikalova k Jeseni. Pramínek býval i pod tankouvou střelnicí, v lesíku, kudy se nechalo pak dojít pěšinou k Momprači (posádka střelnice u rybníka pod Jesení - po vojensku Mětikalov).

Přibližná poloha - https://mapy.cz/s/2Csg7 , na chvilku bádání to je, ale ten plac zas tak velký není, já spíš

Hagensdorf - Kellerwirtshaus: Sklípek [Dalibor 6.5.2018]
Dovolím si malou opravu. Jedná se o tutéž stavbu která je uvedena pod Ahníkovem, dříve zájezdní hostinec, později hájovna Státního statku Chomutov. Poslední hajný se jmenoval Fileky a předposlední, bývalý Vrchní lesní rada František Krtil. V tomto kraji, obci Zásada jsem žil od roku 1973 do roku 1983 kdy nás zbourala šachta. Odkaz na článek: https://www.i60.cz/clanek/detail/16222/fidel-frantise
Prusinowitz: Re: Re: Hájenka [Jiří Vaňáček 4.5.2018]
Protože jsem z Brna a Libavsko mám trošku z ruky, zatímco jiní, kteří to mají blíž, nehodlají udělat asi vůbec nic.
Silberberg: fotografie [Pavla T. 3.5.2018]
Některé zde uvedené fotografie (např. 1. celkový pohled, pohlednice s vilou Anna) nejsou ze Stříbrných Hutí, ale z Orlovic u Pocinovic (u Nýrska).
do roku 1920 Guntschachen: Kotrbovi - Kunšach č. 16 [Irena Kotrbová 2.5.2018]
Milá paní Mrázová,
sestavuji rodokmen naší rodové linie Kotrbů. Zjistila jsem, že náš přímý prapředek Thomas Kotrba bydlel se svojí rodinou v Kunšachu číslo 16. Ráda bych se s Vámi kontaktovala.

Hinterdittersbach: Nález pomníku [Zdeněk Fryblík(Čuper 2.5.2018]
V roce 1982.když jsme(T.O.Stříbrná)zakládali pro naše kamarádky převis Slepičák,nalezl jsem pod skalním ostrohem z jedné třetiny vyčnívající opracovaný kámen.Vyhrabali jsme ho a přenesli pod převis.Tenkrát jsme nevěděli přesně o co jde.Kamarádky se báli mít německý pomník u převisu,tak ho zakopaly.V zemi ležel několik let.Později byl vykopán,postaven u převisu a dnes je zase na svém místě na Karls
Dolní kodský mlýn (Rabochův): Oprava [Vladimír Kraus 2.5.2018]
To je doopravdy ústřel, díky.
Dolní kodský mlýn (Rabochův): lokace [Kirbi 2.5.2018]
Zdravím. Vaše souřadnice vedou na pole nad Srbskem. Tam by se bez vody uplatnil leda větrný mlýn.
Graslitz hotel Praha: Re: Praha Pivovar [Luděk 1.5.2018]
Potvrzuji na základě včerejší návštěvy (dokumentoval jsem 2 zaniklé kraslické pivovary a sladovnu), že ač na webu Pivovaru Kraslice se to již hemží pivem ve skle a etiketami s názvy piv a termínem otevření 2018 nebo 2019, bývalý hotel Praha je stále ve stavu degradace a devastace. Přízemí má okna zazděná, v patrech se prohání vítr. Nic, co by nasvědčovalo i jen počátkům rekonstrukce.
Liberec Machnín Kleinerto...: Vzpomínka [Petr Hojsák 1.5.2018]
Dobrý den, teprve dnes jsem se byl po 45 letech podívat na místo, kde jsem byl léčen od 2. března do června 1973. Ve čtyřech letech se mi budova zdála obrovská. Mám poměrně smíšené dojmy - na jedné straně se mi léčba hodně pomohla, ale chování např. paní učitelky K.......vé bylo ukázkou tehdejšího přístupu. Jednou jsem zlobil, tak mě popadla za ruku a dotáhla do sklepa, kde mne zamkla a řekla, že
KNIHA NÁVŠTĚV: pochvala [Ivanhoe 1.5.2018]
Hezký den přeji všem, co tu právě a hlavně přispěvatelům.
Jsem ráda, že takovéto stránky existují, Dovídám se spoustu nových věcí a okolností o místech,která znám, nebo jsem tam někdy byla, ale ovšem i o místech, o kterých jsem třeba ani neslyšela..

Jen tak dál, Ivanhoe

Oberschlag: Re: Milešice [Emil Růžička 30.4.2018]
Dnes se to zdá možná nepravděpodobné, ale ten počet obyvatel a domů z r. 1921 je cca správný a není nadsazený. Do Milešice (Oberschlag) se v té době započítávala i tzv. Horní Milešice, Kuberna, Samoty U Bašty mezi Malým Bobíkem a Mlynářovickým kopcem Milešická hájovna a hájovna U Palečka, navíc tam byla možná započítána i osada Putín. Mám informaci od přeodsunové rodačky ze sousedních Mlynářovic,
Röllermühle: Re: Mlýn na Telecím potoce [b.zahradnice@seznam. 29.4.2018]
Naše rodina v mlýně bydlela do roku 1955, možná i o rok déle, bylo mi 8 roků a moc o celé historii nevím. Pokud znáte jakékoliv podrobnosti, napište. Dvořáková
Gritschau: chybný okres [Milan Koželuh 29.4.2018]
Krčín je v okrese České Budějovice
Reischdorf: Re: Zdravím Rusováky -Reichsdorf [Schmiedl 29.4.2018]
hello, pleas, send me the foto to. My familie life in Rusova / Reischdorf to 1945
Reckerberg - Hegerhaus: hájovna Reckerberg-dodatek [Jan Vlček 28.4.2018]
K objektu na st.p.47 v k.ú.Červená u Kašperských Hor..
Jednalo se o dům čp.23/st.p.47 ,majitelem bylo Město Kašperské Hory.Nemovitost byla zapsána v Seznamu II. Pozemkové knihy.Stavba byla odstraněna před r.1951/ na starých leteckých snímcích viz www kontaminace-cenia.cz / již objekt není vyobrazen.
Dnes je původní parcela sloučena do parcely Katastru nemovitostí, p.č.735.

Spálený mlýn: Potřebujete úvěr ve výši [citi finance 25.4.2018]
Potřebujete úvěr ve výši 3% laskavě kontaktujte nás na citi0group@hotmail.com nebo unionmoneyservice0@gmail.com a budete podán do 3 hodin.
Briesen: Re: odpověd [Marcela Vítková 25.4.2018]
Maruška Sochorová byla moje starší sestra.
Lazy: Karvina 2 doly jindrichova kolonie bila osada [Anna Dvorakova 25.4.2018]
Prosim o fotajsou.li jindrisska kolonie.
Horní Kralovice zámek: Re: Horní Kralovice (jejich obnova) [A.V. 23.4.2018]
Dobrý den,
pan Dionys Locke, zemřel.
V současně době jsou přímými následníky jeho dcery

MM.

Lobiesching: Lověšice [B.Darmovzalová 22.4.2018]
nabízím novodobé fotky Lověšic
Karbitz - Evangelische Ki...: Re: Re: Film o Chabarovicich [Vít Rýznar 22.4.2018]
Video dokument o Chabařovicích.
https://youtu.be/KJ5mGpmL2Oo

Karbitz - Evangelische Ki...: Re: evangelicky kostel [Vít Rýznar 22.4.2018]
Video dokument o Chabařovicích.
https://youtu.be/KJ5mGpmL2Oo

Stadln: Fotka [Miroslav Lepeška 22.4.2018]
http://www.zanikleobce.cz/index.php?detail=295187
To se tam takhle volně válí?

Schönfeld: Re: Re: Tuchomyšl [Míla 19.4.2018]
znala jsem Boženu Grubnerovou
Lipšitz: Zalozeni obce Libcice [Jan Musil 19.4.2018]
Dobry den,
Rad bych se zeptal na to,kdy byla zalozena obec Libcice.Pochazi odtamtud cqst me rodiny a dobu zalozeni jsem nikde nenasel.

Dekuji.
Jan Musil

Welkau: ANDĚL/ZÁRYBNICKÝ [Klára Novotná 18.4.2018]
Dobrý den,
dohledala jsem si na www.myheritage.cz předky z obou rodů (cca 1790) a článek by mě zajímal. Můžete sem umístit odkaz na zmiňovaný text?
Děkuji a s pozdravem všem :)

Hostinec České Švýcarsko: doplnění informací [grin 18.4.2018]
zde se dají najít ještě nějaké informace o lokalitě Hostinec České Švýcarsko:
https://prazdnedomy.cz/domy/objekty/detail/914-hostinec-ceske-svycarsko

Ruditz Hof: Chyba [Alena 17.4.2018]
v údaji důvod zániku máte chybu, správně by tam mělo být 40 let hospodaření JZD a konání jimi nastěhovaných cikánů. Novým majitelům již nezbylo, než ruiny z bezpečnostních důvodů odstranit.
Wiklitz: Re: Oznámení [Jana Holubová Pohlov 17.4.2018]
Je mi velmi líto vaší ztráty.Upřímnou soustrast celé rodině.Jana
Cukrovar - Mělník: Cukrovar Mělník [Vladimír Doksanský 16.4.2018]
Závod nebyl demolován, jen přestavěna technologie na balírnu cukru
Auschina: Re: Re: Užín [Hnnelore--Hanka 15.4.2018]
Hallo Martin-bist du der Martin Schlenker aus Rohrdorf??Also warscheinlich der Sohn meines Cosenks Josef??
Wiklitz: Oznámešní [Naďa Pokorná 14.4.2018]
Upřímnou soustrast Mirku
Wiklitz: Oznámení [Miroslav Pelán 14.4.2018]
S lítostí v srdci oznamuji všem Vykličákům, že nás 13.4.navždy opustila moje sestra Milena Gottfriedová(Pelánová).
Kassenhäusel: Kasenhof- souvislosti, foto [Nataša Richterová 13.4.2018]
Na stránkách Kohoutího kříže je odkaz :https://www.kohoutikriz.org/priloha/wudy.php
Je zde kromě informace o rodákovi z této usedlosti také repro fotografie Kassenhofu z knihy H.-J. Häupler - F. Wudy, Dorf und Markt Eisenstein sowie Bayerisch Eisenstein (2005), s. 48

Bartelsdorf: Re: Re: Re: Hledání [Masojídek Josef 12.4.2018]
Vím, posílal mi Pepa Hyneš mail a pokud vím i všem u kterých má spojení.
Bartelsdorf: Re: Re: Re: Hledání [Masojídek 12.4.2018]
zašlete na: j.m.drinovsky@gmail.com
Karbitz - Evangelische Ki...: evangelicky kostel [Arnoštová Nicole 12.4.2018]
Dobrý den,
já jsem také původně z Chabařovic. Dcera Josefa Arnošta z Kršňákové ulice a vnučka paní Bezděčkové z tř. Svobody.
Tuto stránku jsem ted objevila náhodně.
Tak se zpožděním prosím, mohl by také mě někdo z vás přeposlat video zbourání evangelického kostela?
Byla jsem u toho. Moje babička pak přečetla tu zprávu z té škatulky, která byla nalezena ve zbouraném kostele

Liquitz: Bakalářská práce [Marta Koutecká 12.4.2018]
Přeji hezký den, mohla bych zde požádat o pomoc s mojí bakalářskou prací na téma Likvidace obce Libkovice?
Děkuji Koutecká

KNIHA NÁVŠTĚV: nabídka půjčky [Heinz Munkel 11.4.2018]
Jste v jakékoli financní krizi? Potrebujete úver na refinancování svého domu nebo rozšírení svého podnikání? Potrebujete úver k vyporádání naléhavých dluhu a pobytu u jednoho veritele? Potrebujete zaplatit za zaplacení úctu? atd. Získejte svuj úver od $ 2,000 do $ 150,000,000.00 USD / EURO / POUNDS ve výši 3%. Peníze prevedené na váš úcet do 3 hodin od schválení. Pokud máte zájem o získání úveru,
Bartelsdorf: Re: Re: Hledání [vesela zdenka 11.4.2018]
Masojídkovi,19.5.od 16hodin je v Černicích sraz ZŠ Dřínov.Jeto pro nás +-60 pěkná příležitost se vidět.Doražte,nevím který jsi,ale vyřid tomu,koho potkáš.Díky
Hrázný mlýn: Re: Re: Spravni obec? [místní 10.4.2018]
Ne, je to mezi Čunínem (na jehoiž katastrálním území leží) a Malenami (část obce Stražisko). Alojzov je odsud hooodně daleko
Ledermúhle: doplnění o obyvateli [Marie Trávníčková 10.4.2018]
V matrice č 3 Zbytin jsem našla, že se tam narodila 10.12.1769 Alžběta Nusková, dcera Vojtěcha Nuska a Marie Schmidt.
Littmitz: Bydlel jsem v Lipnici [Bohumil Vacek 9.4.2018]
Bydlel jsem s rodiči v Lipnici několik let , chodil jsem tam do školy ( 1-4 třída), ředitelem byl opravdu pan Herold, bydlel v Dolním Rozmyšlu. Ale nesedí mi demolice kostela. Ta proběhla někdy po roce 1967.Do té doby tam byla v provozu restaurace s kinem. Vesnička to byla pěkná a lidé skvělí.
Deutsch Neudörfel: Hledání předků [David Svoboda 6.4.2018]
Dobrý den, podle rodného listu z r.1906 byla moje prababička narozená v čísle popisném 26, kde žila i její matka. Hledám jejího biologického otce nebo něco o něm.
Triebschitz: setkání [Marie Böcková 6.4.2018]
Ahoj všichni,
až teď je na web. stránkách ČH uvedeno, že setkání je v sobotu 26. 5. 2018
v 15 hodin na zámecké louce. Těšíme se, že všichni sejdeme ! Böckovi

Klein-Jabern auch Kleinjober: GPS+fotky [Daniel Veindl 5.4.2018]
Zadal jsem nové GPS podle mapy, na Mapy.cz jsem též nahlásil přesnou polohu pozůstatků staveb. Při hledání objektů v lokalitě Na Tokaništi je třeba dbát zvýšené opatrnosti, u zdiva se nachází NEZAKRYTÁ STUDNA bez vody, hluboká odhadem 6-8 m, zmínil ji výše Pavel Mikula.
Budovy z filmu : Re: poloha [Vladimír Kraus 5.4.2018]
Je to tak, díky.
Briesen: Re: Břežánky [Štechmüler Petr 5.4.2018]
Hezký den.
Pamatuji i vašeho dědu Rudolfa Mrázka. Byl to Pan kovář, který byl známý svou prací v širokém okolí.
Hana Mrázková (moje spolužačka) zemřela po krátké těžké nemoci 18.10.2017.
Miroslav Mrázek (můj spolupracovník) zemřel náhle 11.3.2018.

Budovy z filmu : poloha [Radek Petrovič 4.4.2018]
50.0610814N, 14.4754919E správná poloha
Reischdorf: Re: Zdravím Rusováky -Reichsdorf [Lukáš 4.4.2018]
Dobrý den. Pošlete mi prosí foto obrazu - zájem mám. Děkuji. lukas.havlicek75@gmail.com
Bartelsdorf: Re: Re: Hledání [Milena Kytková 4.4.2018]
Dobrý den, děkuji a ráda vám pohled pošlu, ale neznám Váš mail.
Bartelsdorf: Re: Hledání [Masojídek 3.4.2018]
Pokud mi můžete poslat na mail tento pohled, mohu Vám sdělit, zda se skutečně jedná o Dřínov, likvidovanou obec v okrese Most, kde jsem bydlel.
Hillersdorf - Evangelisch...: evangelicky kostel. [Vladimíra Hradilová 3.4.2018]
na jeho místě dnes stojí mateřská škola. vedle obecni úřad na foto bývalá fara a nahoře nad tím by mel být židovský hřbitov. tuším teda.
Althütten: Oprava [Olga sedlaskova 1.4.2018]
spatne jsem to napsala.Mamka delala hostinskou v budove jejiz obyvatele byli pred valkou Mullerovi.Je pravda ze na tu cast detstvi rada vzpominam.pokud by se nasel nekdo kdo tam bydle v tech letech a ozval se byla bych moc rada.Jmenovala jsem se Svachova.dik.olased@post.cz
Wiklitz: Oznámešní [Naďa Pokorná 31.3.2018]
Tak to je mě moc líto byl to můj spolužák
Althütten: Vzpominky na Hodnov [Olga sedlackova-Hodn 31.3.2018]
Bydlela jsem s rodici v Hodnove 1960-1964 .Uz se tam nepodivam ale bylo tam krasne.Mamka byla hostinska v mistni hospode.Pokud mi pamet dobre slouzi tak puvodni nemecsti obyvatele byli Mullerovi.Rada na ten cas vzpominam.
Wiklitz: Oznámení [Miroslav Kříž 31.3.2018]
Oznamuji všem Vykličákům, že nás navždy opustil Franta Klofáč.
Jandles: Re: Mošna [Jaroslav Bárta 30.3.2018]
Historie Cítolib u Loun uvádí, že po dokončení silnice Rakovník-Louny
byla v Cítolibech zřízena mýtnice a prvním mýtným byl Josef Nagel
(uvádí se Nákel), usadil se zde a měl děti. Matrika narozených uvádí původ mýtného z Mošan, okres berounský, kraj pražský.Žádný název Mošny než tento jsem nenašel. Můžete mně pomoci zjistit, zda v Mošně uváděný Nagel se narodil?Jaký byl farní úřad? Pop

Reschwitz: PÍŠE MÁLO LIDÍ [Jaroslav Klíma 30.3.2018]
Zdarec Doupováci, výše je uveden můj poplatný kontakt info zavináč jaroslavklima.eu , telefon 725 648 352 , tak třebas písněte, kdo by se i zajel kouknout na vandr k Doupovským kopcům.

Jarda Klíma.

Briesen: Re: Ádela [Eva Švecová 29.3.2018]
Zdravím, matně si pamatuju z útlého dětství, že moje babička Marie Tenglerová bydlela na Adéle a jednou jsem tam i byla. Mohlo to být asi v roce 1956, pamatuji si i to, že jsme se sestrou vyšly z okna rovnou na chodník! Pro mne natolik silný zážitek, že ho mám uchovaný. Fota z té doby bych také ráda viděla.
Zimmerova pila: Zánik továrny [Vladimír Kraus 29.3.2018]
Podle pamětníků lze za dobu zničení Zimmerovky bezpečně určit r. 1963.
Aussig - Masaryk Strasse ...: Re: Křižovatka pod Královou výšinou. [Nomis 28.3.2018]
Byl jsem v nějakých tak šedesátých letech tam pro cigarety.Mohu říct,žádná Pražačka,ale Prasačka! Podobně jak na blízku Lověna.
Aufruf: Re: Re: Konobrže [Martin Švarc 27.3.2018]
Díky moc. V kterém roce to prosím bylo?
Schmeil: Re: Seznam občanů [Rubíčková Marie 27.3.2018]
Moji rodiče Matějný Oldřich a Matějná Emílie zde bydleli od r.1945 a v r,1946 se zde narodila moje sestra.Pak se odstěhovali do Dětřichovic.
Schmeil: Smilov [Rubíčková Marie 27.3.2018]
Moje sestra se zde v r.1946 narodila a bydleli jsme v domě po němcích.
Prütschel: Průčelí [Milan Fred Pištěk 27.3.2018]
PRŮČELÍ v r. 1869 se jako osada neuvádí, v r. 1880-1910 pod názvem Prutschl osada obce Nová Ves v okr. Ústí nad Labem, v r. 1921-1930 osada obce Nová Ves v okr. Ústí nad Labem, v r. 1950 osada obce Nová Ves v okr. Ústí nad Labem-okolí, v dalších letech jako osada zanikla (součást městské části Ústí nad Labem-Střekov obce Ústí nad Labem v okr. Ústí nad Labem)
http://www.genea.cz/index.php?id=

Aufruf: Re: Konobrže [Antonín Suk 26.3.2018]
Já musím upřesnit mou informaci o Pepovi Švarcovi - potkal jsem se s ním jen na 2 týdny,na chirurgii nemocnice v Mostě,kde jsme se oba ve stejné chvíli podrobili banální operaci. Myslím,že jsem se s ním už potom nesešel,i když jsme si to před odchodem z nemocnice slibovali.Vím jen,že měl krásnou paní a bydlel v Konobrži. Ona za ním přišla několikrát na návštěvu a dodnes si poměrně dobře pamatuju
Aufruf: Konobrže [Martin Švarc 26.3.2018]
Dobrý den, sháním informace o rodině Švarcových, Josef Švarc z Konobrže je můj prastrýc, o kterém bohužel nemáme mnoho informací. Podle Vašeho příspěvku jste ho znal. Mohl bych vás poprosit o další informace o něm?
Děkuji, s pozdravem Martin Švarc

Hübelova továrna a akvadukt: Rok 1954 [Jan 26.3.2018]
V roce 1954 jsem tam byl na pionýrském táboře.
Aussig - Masaryk Strasse ...: Název ulice před r.1978 [Pavel Čápek 26.3.2018]
Ulice u Hraničáře Prokopa Diviše vedla až pionýrskému domu, část horní název nemohu najít Před r.1978
Spálený mlýn: Re: Mazání [Zdeněk Pechar 25.3.2018]
Měla by se vám zobrazit po najetí na svůj příspěvek nabídka upravit, smazat. Jestli to nebude možné, dejte my prosím vědět přímo na můj email.
Köppeln: Keply- informace [Jan Vlček 23.3.2018]
Jednalo se o skupinu domů v katastrálním území Kochánov.Nemovitosti jsou zobrazeny na mapě Stabilního katastru:Čechy-3250-2, mapový list č.04.
K jednotlivým stavbám:
-usedlost čp.62/st.p.14, zapsána v Pozemkové knize pro k.ú.Kochánov ve vložce č.28.K domu patřila původně i pila/st.p.12- zrušena r.1884 a
kolna/st.p.115.
K vlastnictví: -1855-1890:Peter Kordik, 1890:Johann W

Spálený mlýn: Mazání [Jan Škoda 23.3.2018]
Zdravím a jsem rád, že naše debata přešla do věcné roviny. Poznámku k samotě Ve Struhách samozřejmě rád smažu, ovšem nevím, jak se to dělá, prosím proto o instrukci.
Spálený mlýn: Re: Nějak nechápu [Zdeněk Pechar 23.3.2018]
Dobrý den pane Škoda
Jsem rád že jste se odtajnil. Teď k věci. Zaniklé nebo zanikající objekty jsem začal shromažďovat v době kdy jiné místo pro vkládání nebylo a tyto stránky byly jediné. A byl to vynikající nápad toho kdo je založil. Šlo mi o to zachytit mizející svědky historie s tím že každý zde může napsat doplnění či vyjádření k objektům. Což na vodních mlýnech není možné. Vím o čem ml

Spálený mlýn: Nějak nechápu [Jan Škoda 23.3.2018]
Vážený pane, podíváte-li se na stránku vodních mlýnů a kliknete-li na autory, pak uvidíte, že jsem vlastnoručně nafotil, doplnil historií a technologií a vložil téměř 700 mlýnů, takže určitě jen neopisuji. Na zdejších stranách si jenom doplňuji informace, ovšem mlýnů, které bychom ještě neměli je zde minimálně, navíc se na rozdíl od vodních mlýnů většinou omezujete jen na základní informace (název
Spálený mlýn: Re: Mlýn dosud stojí [Zdeněk Pechar 22.3.2018]
Nerad reaguji na stanoviska osob skrývajících se pod přezdívky. V tomto případě udělám výjimku. Vámi popsaný mlýn a vložený Vámi na stránky vodní mlýny, se týká mlýnu strojního nově postaveného. Zde vložený vodní mlýn na původní parcele 76 již neexistuje a vaše obávání s tím nic neudělá. Majitelem tohoto vodního mlýna byl ve druhé polovině 19. století pan Václav Wolf. lze dohledat v matrikách na i
Werlsberg: Re: Re: Re: krušné hory [Tůma Věroslav 21.3.2018]
Byl jsem v Jáchymově na Barboře od 6.11.1969 do 10.4.1970 z 3513 Horní Počernice. Myslím že nás bylo celkem 6. Pamatuji si na Sergeje Gergela, který pak byl na A u mjr. Birmbauma, já jsem byl naproti na S u mjr. Jurkoviče. Dál si jěště pamatuji na Gregořicu a Jurkoviče. Další jména už si nepamatuji, ale u jednoho si vybavuji podobu a byl rovněž z Bratislavy jako Jurkovič.
Všichni jsme se vrá

Werlsberg: Re: Re: krušné hory [Jiří Novák 21.3.2018]
Byl jsem v té době v HP na rotě A u mjr Birnbauma a v průběhu roku 70 někdy na jaře k nám nastoupil nový zdravotník, takový menší blonďák. Takže pravděpodobně byl z vaší skupiny, pokud jste se všichni vrátili do 3513 HP. Je pravda, že tehdy napadlo hodně sněhu od listopadu až do dubna a s těma bariérama to bylo podobné. S mjr.Birnbaumem starým fronťákem jsme taky něco zažili. V té době to ještě ne
Wernstadt - Gottesberg: Re: Boží vrch [Vladimír Kraus 21.3.2018]
Pokud je nemůžete uveřejnit, rád udělám.
krausv@upcmail.cz

Wernstadt - Gottesberg: Boží vrch [Šimon 20.3.2018]
Mám dvě fotografie tohoto místa z roku 72 s jednou osobou z Příbrami roz.1904. Prosím ne VRH,ale vrch!
Schloppenhof: odstavná kolej [Střelec 19.3.2018]
Koncem 70. let sloužila slapanská trať jako odstavná kolej, na které stály výsypné vozy se štěrkem. Koleje končily u bývalého přejezdu nad obcí Slapany cedulí "Hraniční pásmo, vtup zakázán", hustým křoviskem v zářezu tratě za cedulí a zmuchlaným zbytkem výhybky, který trčel z toho křoví. Chodili jsme tam v zimě s dědou - bývalým strojvedoucím na procházky. Děda zažil ještě předválečný pr
Tischerhäusel: Chybné souřadnice [Petr Bílek 19.3.2018]
Předešlé souřadnice byly správné, tyto ukazují na jedno z roztroušených stavení Zadních Chalup, máte-li možnost, i na starých mapách jsou jinde
Spálený mlýn: Mlýn dosud stojí [doxa 19.3.2018]
Tento mlýn dosud stojí bez větší pohromy a je obýván, resp. využíván k rekreaci. Pouze na mlýnem je zřícenina jakéhosi drobného, patrně hospodářského stavení. http://vodnimlyny.cz/mlyny/objekty/detail/5787-spaleny-mlyn
Reichenthal: Re: RE. Robert Froněk [ibg Tomeček Josef 19.3.2018]
sem rodák z Reichenthalu kde jsem bydlel 1936 až 1938, a pak 1945 až j1947. Mám nějaké skromné materiály, fotografie. již jednou jsem odeslal.
Mám foto i pana Froňka, který byl můj kmotr

V struhách: Z čeho soudíte, že se jednalo o mlýn? [doxa 19.3.2018]
Samota V Struhách není jako mlýn značena ani na katastrální mapě, ani na vojenských mapách a nenachází se ani v seznamu vodních děl ČSR z roku 1932.
Klösterle: Re: brožura k PS Klášterec [Jiří Frolík 19.3.2018]
Je ještě možnost objednat si brožuru Posádková střelnice ČSLA Klášterec ? Děkuji za odpověď.
Quitosching: předci ze Svéráze [Michaela 18.3.2018]
Zdravím, koukám, že diskuze je několik let bez příspěvku, přesto zkusím. Obec Svéráz měla německý název Tweras. Mí předci, kteří odsud pocházeli se jmenovali Tweraserovi. Bydleli zde (ti přímí předci)-dál jsem zatím nezkoumala, ale určitě budu, jelikož je to zajímavá věc) minimálně do 18. století. Jen vyzkoumat, zda se obec jmenovala po nich nebo obraceně :D Něvíte někdo, kde sehnat nějaké inform
Ottetstift: Re: Re: Re: Re: otice [olga sedlackova 16.3.2018]
myslim ze jsem znala vaseho tatinka.vybavuji si vousateho mam dojem brylateho pana ktery se pri nakupu v mistnim kramu stavoval i mistni hospode kde byla moje mama hoctinskou.Zajimal by mnenvas osud.Mam rada rodinne sagy.diky.
Briesen: Břežánky [Ivan Mrázek 16.3.2018]
Dobrý den jmenuji se Ivan Mrázek můj děda Rudolf Mrázek měl v Břežánkách kovárnu. Chtěl bych vědět co se stalo s paní Mrázkovou a panem Mrázkem jsem jejich synovec pocházím z Tábora. děkuji Mrázek nashledanou
Haidl: Re: Re: Re: K článku M.Čejky Historie Zhůří. [Jaroslav Efler 16.3.2018]
Dobrý den pane Steune, mrzí mě, že jste se v květnu loňského roku neozval a nemohli jsme se sejít. P. Malá (jistě se velmi dobře znáte) by mě to setkání zprostředkovala, ale nechtěl jsem přijít neohlášen a bez Vašeho souhlasu. Letos v květnu budu opět na Zhůří a skutečně bych se s Vámi rád setkal a pohovořil o historii tohoto kraje. Můj mail najdete v předcházejících příspěvcích. Děkuji za odpověď
Wiklitz: Re: Jaroslav Žáček holič [Pavel Buchla 15.3.2018]
Ahoj zkoušel jsem ti napsat na email ale nedošlo to tak napiš mě na email p.a.a.j.a@seznam.cz Pavel Buchla
Franclův mlýn: Re: Mlýn je totožný s Palečkovým mlýnem [Zdeněk Pechar 14.3.2018]
To si měl uvědomit ten co vkládal mlýn o 5 let později než já.
Wiklitz: Jaroslav Žáček holič [Vera Monzerova 14.3.2018]
Ahoj všem Vyklicakum. Napište prosím kdo si vzpomíná na mého tatínka, který ve Vyklicich byl holič a kadeřník. Budu ráda za každý příspěvek. Můj email je veramonzerova@volný.cz

Dcera Věra

Waltermühle: Re: Re: Walterův mlýn-informace [Kamil Klusák 14.3.2018]
Walterova pila č.p.61 bývala nedaleko mlýna. Stávala při cestě z Lenory do Zátoně. Stavení do dnes stojí. Pila je však zaniklá. Vedl jí Alfred Walter. Po smrti otce stárka Alfreda převzal provoz a dřevovýrobu. Po smrti (padlého) bratra Karla převzal také provoz mlýna.
Das Gasthaus Paradies: Hostinec Ráj u Verneřic [Ringo 14.3.2018]
Fotografie nejspíš nezobrazují bývalý hostinec. Na starých mapách je toto místo značeno jako kamenolom.Hostinec stál nejspíš vlevo nad loukou asi 300 m po proudu . Tam jsou zbytky domu a rybníčku. Ve spodní části louky blízko potoka se nachází studánka.
Herzogwald: Re: Lesy – mé rodiště [Miloslav Horník 14.3.2018]
Setkávám se s tímto dotazem již podruhé. Netuším, kdo vás takto, nepochybně mylně informoval. Já jsem tam nikdy nebyl, ale jako pěší se po silnici např. ze Dvorců do obce jistě dostanete bez problémů.
Nedávno mě pan Daniel Říčan, který je zasvěcený do historie této obce mj. informoval: „Současně jsme instalovali infotabuli a vybudovali při cestě místo, kde je možno pohodlně číst a odpočívat

Briesen: Sraz obcí [Štechmüler Petr 14.3.2018]
Vážení rodáci a přátelé obcí Jeníšův Újezd a Břežánky.
Na srazu 27.5.2017 ohlásila organizátorka pí Fialová ukončení konání dalšího srazu. Chtěl jsem pokračovat s pí Mrázkovou a jejím manželem. ale oba náhle zemřeli. Bohužel během pěti let ubyla o třetinu návštěvnost na srazech a jak je vidět i na těchto stránkách již přes rok, zde nikdo nedal příspěvek. Letošní sraz nebude. Nevím, zda se po

Telč - Hotel u nádraží: Název [Bohumil Freisleben 14.3.2018]
Název objektu je Hotel Na Růžku.Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist