EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Mährisch-Hartau (Moravská Harta)

Kommentar/Präzisierung:
Re: Re: Re: Re: K zániku téměř všech domů Moravské Harty
[vloženo: Jiří Vaňáček 1.6.2015 22:38]

Pane Pechare, Moravská Harta nikdy postavení obce neměla (neměla obecní úřad) a dokonce neměla nikdy ani samostatný katastr. Byla to původně osada (tedy v dnešní terminologii ČÁST OBCE = sídlo se samostatnou řadou čísel popisných), patřící k obci Medlice, přičemž obec Medlice se skládala ze dvou osad: z Moravské Harty a Medlic. V současnosti nemají status části obce ani Medlice, nýbrž spolu s Moravskou Hartou jsou součástí části obce Hořejší Kunčice, takže všechny domy v Medlicích a Moravské Hartě mají v současné době čísla popisná Hořejších Kunčic. Kamenný Mlýn je ve Statistickém lexikonu obcí v zemi Moravskoslezské nicméně řazen přímo k Moravské Hartě, takže musel mít číslo popisné patřící k osadě Moravská Harta, nikoliv číslo popisné osady Medlice. Onen Heidenpiltscher Mühle nese v tomto Statistickém lexikonu české jméno "Bílčický mlýn" a ten už je opravdu řazen přímo k osadě Medlice.

Jelikož se však v případě Medlic a Moravské Harty jedná o zástavbu, která urbanisticky nesouvisí se zástavbou Hořejších Kunčic a jedná se o zástavbu, která má vlastní místopisné označení, splňují obě dědiny definici dříve oficiálního termínu MÍSTNÍ ČÁST. Místní části byly dříve evidované ve statistických lexikonech, ale s jejich evidencí se v době komunistického režimu skončilo a místo toho se začly evidovat zcela umělé jednotky zvané ZÁKLADNÍ SÍDELNÍ JEDNOTKY. V současné době již termín MÍSTNÍ ČÁST není oficiálním a místo toho se zcela chybně a nepatřičně používá jakožto synonymum oficiálního termínu ČÁST OBCE. Tedy hodnotově nižší termín se zcela nesmyslně používá jakožto synonymum hodnotově vyššího termínu, což je špatně. Dodávám, že termín ČÁST OBCE nahradil roku 1964 dřívejší oficiální termín OSADA.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 17 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist