EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Reschwitz (Radošov)

Kommentar/Präzisierung:
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kostel
[vloženo: Zdeněk Pechar 20.9.2008 17:04]

Souhlasím. Cituji Otta:Kysible (Giesshübel), ves v Čechách, hejtm. Žlutice, okr. Bochov, fara a pš. Zalmanov; 78 d., 9 ob. č., 675 n. (1890), 2tř. šk. Alod. panství (287.197 ha), k němuž náleží zámek, dvůr, pivovar, továrna na porculán, pila, šindelna, mlýn, majetek Heřm. hr. Černína z Chuděnic. Zboží kysibelské náleželo od nepaměti k Anděl. Hoře. Colonové z Felsu, majetníci And. Hory, přenesli sem stálé sídlo. Linhart C. z F. súčastnil se vzpoury odbojných stavů čes., začež jeho statky od král. komory ujaty a prodány (1622) Heřm. hr. Černínovi z Chuděnic. Z jeho potomků František Josef špatně hospodařil, tak že [Kysibl] i s panstvím Neudekem pro dluhy prodán r. 1734 Ludvíkovi Jos. z Hartigu, jehož synu opět veřejnou dražbou prodán (1794). Od r. 1829 držela [Kysibl] rodina ryt. z Neuberka. Sem klade se mylně v. několika spisech zřídlo známé kyselky.-
Ještě k názvu obce. Kyselka byl používán za 1.republiky, většinou jen na mapách. Jinak se používal Kysibl což je vlastně odvozeno z německého názvu Gieshübel. V roce 1949 byl vybrán název Stružná a to z návrhů Podhájí,Potočná,Podlesí a Stružná (byli to návrhy místního MNV).

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 48 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist