EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Brno - hotel Metropol (Brno - hotel Metropol)

Kommentar/Präzisierung:
Vzpomínka na Metropol...
[vloženo: Jirka 7.1.2017 18:51]

Vážení přátelé,
jsem velmi rád,že se mi podařilo na internetu najít vzpomínkovou stránku na hotel Metropol a velmi mne těší,že jsou na něj v diskusním föru tak milé vzpomínky a příspěvky a tak si dovolím přidat i svoji vzpomínku.V Metropolu působil jako recepční můj strýc a maminka pracovala v kuchyni asi od r. 1969 - 1975.Dobře si pamatuji na jeho vybavení - "ludvíkovské apartmá" - pro novomanžele,Atrium,které bylo v Brně pojmem,restaurace u Slunce a hlavně skvělá kuchyně pod vedením Milana Kříže - který potom přešel do hotelu Voroněž.Rovněž i Salonky/byly tři/,původně byly maštalemi pro koně - Metropol byl původně zájezdním hostincem s ubytováním na cestě do Vídně.Jeden ze salonků bylnazýván dle výzdoby Loveckým,ale jak se jmenovaly zbývající dva,již nevím.Byl to hotel se skromným vybavením/vzhledem k ostatním interhotelům/,ale byl oblíbený i u majetnějších "západních" návštěvníků.Pamatuji si,když bývaly v těch letech Veletrhy - především strojírenský,tak jeden vysoce postavený průmyslník z tehdejší NSR telefovoval již z Rozvadova,zda mu může kuchař připravit švestkové knedlíky z tvarohového těsta s mákem - utkvělo mi to v paměti proto,že je maminka vozila z naší zahrady a když bývala "Poslední leč",tak i celé větvičky damašek na ozdobu srnčího hřbetu.
Velmi pečlivě uchovávám několik předmětů - kousků nádobí - šálek na kávu,plochý talíř,talířek na vajíčko "na hniličku",tejlamní tašku s logem a nápisem Metropol a nafukovací míč,který jsem dostal od pana ředitele.
I když je po Metropolu jen pustá díra zarostlá plevelem,tak když stojím na Dornychu,pro mne a istě i pro mnohé z Vás,tam stojí dál...
Promiňte mi,Vážení přátelé,že jsem se nechal unést tak milou vzpomínkou a tak obsáhle se rozepsal.
S úctou k Vám a vzpomínkou na Metropol Jirka

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 48 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist