EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[Jaroslav Holas 2.12.2006] 
Burg Bürgstein  (Sloup - renesanční tvrz)

Kategorie: Hrad, zámek, tvrz   
Bezirk: Böhmisch Leipa
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: 1960-1970
Aktuelle Stand: Zničena zcela - zůstalo jen prázdné místo

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.73647 14.58100 dle mapy.cz Miloš Miličevič 16.4.2007  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Geschichte der Burg Bürgstein  [Dieter Pohl 12.3.2007]
Sloup wurde erstmals im Jahre 1324 erwähnt. Die bedeutendste Sehenswürdigkeit des Dorfes ist die Felsenburg Einsiedlerstein, die in einen alleinstehenden Sandsteinfelsen gebaut wurde, der sich 40 Meter über dem Talboden erhebt. Die Burg stammt vermutlich aus dem späten 13. Jahrhundert. Seit 1596 ist sie unbewohnt, im Jahre 1639 wurde sie von den Schweden zerstört. Die Burg erhielt ihren heutigen Namen von den Einsiedlern, die die Höhlen, Tunnel und Hallen im Felsen während des 18. Jahrhunderts nutzten, erweiterten und umbauten. Heute ist die Anlage für Besucher zugänglich.

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere
Kein Datensatz

 Links
Berkovský zámeček - www.hrady.cz

Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Tvrz ve Sloupu v Čechách [Eduard Steun 15.11.2009 00:00] | Reagieren
Není mi známo,kdy a kým byla postavena.Vím ale,že když byl postaven ve Sloupu v Čechách zámek,ztratili majitelé o tvrz zájem a ta byla přeměněna na výrobnu zrcadel,která se tam vyráběla nejméně 100 let,až do éry socialismu.V 70.letech 20.století ji zakoupil národní podnik STAP Vilémov u Šluknova,výrobce stuh a prýmků,a přeměnil ji a přestavěl na rekreační středisko,hlavně pro děti zaměstnanců.Z původní budovy tou přestavbou nezůstalo téměř nic,pouze při vstupu do areálu si lze povšimnout po levé straně kamenných pilířů,které slouží dnes jako zahradní dekorace.V současné rekreační budově jsou zachována dvě klenutá okna(z každé strany budovy po jednom),která byla vytvořena z původní vjezdové brány do tvrze.Uvnitř za okny je dnes vinárna rekrečního střediska,ve kterém jsem pracoval jako jeho vedoucí v letech 1990-1992.Nalevo od budovy je ještě zčásti zachovaná obvodová zeď se dvěma výklenky,ale není řádně udržována.STAP byl později přeměněn na akciovou společnost a budovu vlastní dodnes.
Dodatek k předchozímu příspěvku [Eduard Steun 15.11.2009 00:07] | Reagieren
Uvedl jsem zde tedy důvod zániku a k současnému stavu bych chtěl uvést,že zůstaly skrovné zbytky po tvrzi a ne zcela prázdné místo.
Novodobé obrázky,pohlednice č.1 [Eduard Steun 31.7.2010 03:56] | Reagieren
Na první pohlednici v rubrice novodobé obrázky,je vpravo od skalního hradu patrný dětský tábor a rekreační budova firmy STAP Vilémov u Šluknova,které jsou na místě bývalé tvrze,jejíž skrovné pozůstatky tam lze ještě spatřit (viz můj příspěvek Tvrz ve Sloupu v Čechách z 15.11.2009).
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 31 do následujícího políčka:

   


Processing time: 90 msec.
IP address = 3.235.145.108
desktop version