EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[1 5.3.2007] 
Burg Schlossberg  (Starý Hrad Hněvín)

Kategorie: Andere   
Bezirk: Brüx
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren - Ursprüngliche Burg
Untergangsepoche: Před 1945  (Jahr: 1651)
Aktuelle Stand: Nespecifikováno

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.52058 13.63236 Z www.mapy.cz 1 16.3.2009  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Geschichte der ursprünglichen Burg Landeswarte (früher Schlossberg)  [Dieter Pohl 5.3.2007]
Die Burg Landeswarte befindet sich auf der Spitze eines Kegelberges nahe der Stadt Brüx. Von der einst mittelalterlichen Burg ist nach einem Umbau in ein Restaurant am Ende des 19. Jahrhunderts kaum mehr etwas erhalten.
Die ursprüngliche Burg auf Schlossberg oder auch vrch Hněvín, unter dem die Königsstadt erbaut wurde, datiert zurück in das 12. Jahrhundert. Einige archäologisch nachgewiesene Reste stammen aus dem 9. Jahrhundert. Erbaut vom Geschlecht der Hrabischitzer und dank ihrer uneinnehmbaren Lage, geschützt durch den See Kommern, gehörte sie zu den königlichen Burgen. Sie hatte eine gute strategische Lage, durch zwei Brunnen genügen... [weiter]

Hrad Hněvín  [Jan Novák 16.3.2009]
Původně královský hrad, založený v 1. polovině 13. století pod názvem Landeswarte Václavem I. na křižovatce obchodních cest a při vstupu do Krušných hor. Roku 1421 marně obléhán husity. V majetku města Mostu od roku 1595, na rozkaz císaře pobořen v letech 1651-1653. Na přelomu 19. a 20. století věž upravena na rozhlednu a na zbytcích hradu postavena restaurace.

 Zeitbilder und Ansichtskarten
Kein Datensatz

 Gegenwärtige Bilder
Kein Datensatz

 Andere
Kein Datensatz


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Nic proti [1 20.3.2009 17:00] | Reagieren
ale jelikož hrad zanikl v pol. 17. stol., nevím, zda sem opravdu patří. Já sám jsem na tyto stránky dával zaniklé objekty, obce i z počátku 20. stol., ale pořád myslím, že jsem byl v toleranci... Nic méně pokud zde budou zajímavé články či vyobrazení původního hradu, tak si myslím, že to může být i přínosné. Byla by však hloupost, kdyby se sem uváděly všechny hradní zříceniny. Navíc hrad zanikl v období po třicetileté válce a to zaniklo také mnoho vesnic a usedlostí. Ale to by bylo lepší zdokumentovat na jiných stránkách, a zde není chaos.
Nic proti [1 20.3.2009 17:22] | Reagieren
Plně souhlasím a myslím si,že zaniklé objekty ze středověku jsou jistě zajímavé,ale nepatří na tyto stránky.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 64 do následujícího políčka: