EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Aussig - Masaryk Strasse - Südteil (Ústí nad Labem - Masarykova ulice - jižní část)

Kommentar/Präzisierung:
Archivář města Ústí n.L.
[vloženo: karel grtsch 18.4.2008 22:36]

mi na můj dotaz ohledně jmen ulice odpověděl toto: (jen se divim, že se až do září 1945 jmenovala dotyčná ulice Adolf-Hitler-Strasse, když já mám úřední přejmenování Ústeckých ulic z května 1945, že už by tehdá v tom měl někdo bordel?)

Vážený pane,
jako Masarykstrasse byl v roce 1934 pojmenován úsek ulice od Smetanových sadů po Šaldovu nesoucí název předtím Drážďanská, v březnu 1938 bylo navrženo jako Masarykstrasse pojmenovat i Hlavní ulici na Bukově po dokončení dláždění k dnešnímu rondelu, zda změna názvu proběhla, není známo. Po obsazení Sudet byla celá ulice až po dnešní rondel pojmenována Adolf-Hitler-Strasse a v září 1945 na Masarykova, 1952 Fučíkova, 1990 zpět na Masarykova. Název Masarykstrasse by nacistická správa města nestrpěla. V Muzeu města Ústí n.L. je dochována krásná litinová tabule s frakturou "Masaryk-Strasse"
v úctě
Vladimír Kaiser, Archiv města Ústí nad Labem

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 52 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist