EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Herzogwald (Herčivald)

Kommentar/Präzisierung:
Herčivald
[vloženo: Patrik Dominec 27.1.2016 20:06]

Vážený pane Ing. Juráni,
s Vašim otcem jsem měl tu čest se poznat jen v písemných pramenech ale protože osob v Herčivaldu žilo mnoho, vybaví se mi, že kromě pečení vykupoval od místních zemědělců mouku a v době přídělových lístků prodával za peníze podle vyhlášky se zákonnou přirážkou. Je dobře, že Váš otec byl pekařem, protože po roce 1948 mu nebyla hned živnost odebrána jako jiným (holičství, obuvnictví), tedy pokuď mě paměť neklame.
Před lety jsem měl možnost si zkusit práci v pekárně a mohu Vám říct, že člověk se musí ohánět. Seznámil jsem se s jedním mladým mužem romského původu jménem Jan, který byl velice svědomitý a pracovitý. Byla radost jej pozorovat a učit se od něho. Říkám si, jak to ve Vašem domě muselo vonět a když jste byl kluk určitě jste v pekárně otce vypomáhal a nejedne věci se přiučil. Herčivald je krásné místo, které nikomu nic nedá zadarmo. Mým snem by bylo si zaniklou obec projít před rokem 1945 a také v době kdy čeští osídlenci začali splácet přidělené domky a usedlosti a začali si vážit nemovitostí. Mrzí mne, že mi neodepsala rodina, jimž patří opravený domek ve stráni. Bláhově jsem si představoval, že mne pozvou na návštěvu a já strávím jednu noc v Herčivaldu. Rána musí být tam na jaře nebo v pozdním létě příjemná. Ještě, že jsem měl možnost se setkat s paní Anežkou Fialovou, která mi na místě povyprávěla jak dříve vypadala obec a řekla mi o českých obyvatelích.
Napište mi prosím na e-mail: p.dominec@seznam.cz
Rád odpovím i dalším uživatelům

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 15 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist