EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
[Milan Gruber Bouška 28.1.2008] 
Kunnersdorfer Feldhäuser  (Kunratické Polní Domky)   auch: Feldhäuser

Kategorie: Andere   (správní obec: Cvikov)
Bezirk: Böhmisch Leipa
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: Nespecifikováno
Aktuelle Stand: Nespecifikováno

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.77306 14.68972 součadnice byly odvozeny z mapy Milan Gruber Bouška 28.1.2008  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Kein Datensatz

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder
Kein Datensatz

 Andere

 Links
nadlabem usti blog

Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Místopis [Zdeněk Pechar 28.1.2008 16:54] | Reagieren
Chytil: Kunratické domky polní (Kunnersdorfer Feldhäuser) skupina chalup, obec Kunratice u Cvikova. Bylo zde prý kolem 40 roztroušených chalup. Pak jsou zde ještě jedny Kunratické domky(německy stejně) zde bylo do 15 chalup, asi polovina z nich existuje, ty ale patřily pod Heřmanice. Na starých mapách všechno posáno jako Feldhäuser.
Kunratické Polní Domky [Petr Randus 30.10.2009 15:08] | Reagieren
50°46'36.368"N, 14°42'1.67"E - to je zaměření K.P.D., takže NEZANIKLY.
Osada Kunratické Polní Domky [Eduard Steun 14.11.2009 23:18] | Reagieren
Zmíněnou osadou často projíždím.Leží na silnici Cvikov-Liberec a nachází se v tomto směru kousek od Kunratic u Cvikova.Osada skutečně ještě existuje,ačkoliv z ní téměř nic nezbylo.Poslední obytné domy asi před deseti lety vyhořely,dnes vím jen o kravínu a malém dřevěném motorestu u silnice,jehož majitel je údajně rodák odtamtud a pamatuje ještě všechny domy.Možná,že ještě dál od silnice v polích,kam ze silnice není vidět,je ještě nějaké obydlí.
Re: Osada Kunratické Polní Domky [Tomáš 19.11.2009 23:17] | Reagieren
Pokud si dobře pamatuji, tak jsem do jednoho domu z citované osady jezdil s rodiči na návštěvy u motorestu vlevo a stále až nakonec cesty. Vpravo kravín a vlevo ta rekreační chalupa. Už jsem tam hodně dlouho nebyl, ale musí stát dodnes, byla celoročně obyvatelná. Ještě si vybavuji, že od hlavní nebyla opravdu skoro vůbec vidět.
Re: Re: Osada Kunratické Polní Domky [Eduard Steun 21.11.2009 08:35] | Reagieren
Máte asi pravdu,dům ze silnice vidět není.Já si dokonce myslím,že i na druhé straně silnice může ještě existovat nějaké stavení.Až tamtudy zase pojedu,zastavím se v onom motorestu a majitel mi určitě podá přesné informace,které pak tady zveřejním,neučiní-li to už nějaký skutečný znalec této lokality.
Upozornění. [Eduard Steun 29.11.2009 10:57] | Reagieren
Chtěl bych zde upozornit,aby si badatelé,čtenáři i turisté nepletli osadu Kunratické Polní Domky a osadu Kunratické Domky.Kunratické Domky jsou asi o 1km dále ve směru z Kunratic do Jablonného v Podještědí.Tam stojí také motorest,ale v daném směru zase na levé straně.
Kunratické Domky [Antonín Kolář 15.10.2018 22:30] | Reagieren
Jsem pamětník z r. 1946 a upřesňuji:Tam kde je dnes Motorest je místo, které ke Kunraticím vůbec nepřináleží. Je v katastru Heřmanice. Název mu dalí kdysi po válce tvůrci jízdního řádu autobusu-autobusové zastávky. Kunratické domky začínají na nejvyšším bodu silnice,tam kde dnes je prodej palivového dřeva a místní je nazývají prostě Samoty. Oblast Samot pokračuje souvisle ve směru přibližně kolmém k silnici asi 2 km až pod Kovářský vrch. Domů bylo asi 25, byly to téměř výhradně zemědělské usedlosti, po válce asi z poloviny obydlené novými majiteli, kteří postupně odešli z nejrůznějších důvodů. Nejvýraznější budovou byl hostinec/penzion pod Kovářským vrchem "Nordpol", jehož majitel nechal pro své hosty kdysi postavit rozhlednu,aby mohli sledovat v okolí probíhajicí císařské manevry. Děti obyvatel chodily do školy a kostela v Kunraticích. Vzdálenost je ca 2 km a většina stavení nebyla přístupná automobilem. Dnes tam zbyly asi 4 rekreační chalupy.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 19 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist