EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
GPS hinzufügen
Umgebung:
Zámek Valdov 0.1km
Ovčárna 0.5km
zámek Hrzín 1.2km
Mlýnek 1.5km
zámek Nový Dvůr 1.8km
Čižebná 1.9km
Spálený dvůr 2.3km
Brandhof 2.5km
Wernerův mlýn 2.5km
Na Kopci 2.5km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
[Radim Hettner 29.5.2008] 
Wallhof  (Lesná)   auch: Valdov, Walthof

Kategorie: Obec   
Bezirk: Eger
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: 1970-1980  (Jahr: 1980)
Aktuelle Stand: Zničena částečně - z původní zástavby zbyl jeden dům

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.20328 12.44508 souřadnice získány ze serveru mapy.cz Radim Hettner 29.5.2008  
  50.20356 12.44436 GPS - st.1/čp.5 - mlýn Zdeněk Pechar 5.5.2015  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Aby neupadl v zapomnění  [Radim Hettner 29.5.2008]
První zmínka o obci je z r. 1265, kdy patřila klášteru ve Waldsassenu. V roce 1348 připadl dvůr Trostu Winklerovi. Později však dvůr spolu s Luby spadá do komorního majetku. Roku 1461 český král Jiří z Poděbrad daroval dvůr v lese a statek Luby jako manství České koruny Matesu Šlikovi, ti ji vlastnili až do roku 1545, kdy ji získal Jiří Multz z Valdova. Za Multzů došlo k připojení několika obcí. Byly to vsi Božetín, Oldřišská, Čižebná, Ehmet, Kronndorf, Lesná /Walthof/, Horka, Hrzín, Kopanina, Mlýnek, Spálená, Nový Dvůr, Bor u Kopaniny a až po roce 1613 též Nový Kostel. Vsi měly německá jména až do roku 1945. Vsi Ehmet, Kronndorf a Bor u Kopa... [weiter]

Doplnění  [Zdeněk Pechar 3.6.2008]
Dříve zde byl manský statek koruny české později v majetku Mulzů z Wallhof( 2.polovina 16.stol - r. 1825 ), za Auersperků alod. statek se zámkem, cihelnou a dvorem. Na zámku bylo sídlo majitelů panství Wallhof, které zahrnovalo rozsáhlé okolí ( viz článek pana Hettnera ). Majitelem některých pozemků v zaniklé obci je doposud Královská kanonie premonstrátů na Strahově, zatím jsou tyto pozemky ve správě pozemkového fondu.

 Entwicklung der Bewohnerzahl und Häuser
Kein Datensatz

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Wallhof je nám zapovězen? [Miroslav Jakl 1.3.2017 20:31] | Reagieren
Katastrofa! Po letech jsem se chtěl podívat na známá místa a také mi v cestě zabránil plot přes silnici! Díval jsem se na nějaké nové fotografie a pohled z letadla, ale vúbec ta místa nepoznávám! Je fakt že je vše zplanýrováno, upraveno a udržováno, ale duch místa je úplně potlačen! Byl jsem zde v době, kdy stál ještě zámek. Sice zdevastovaný, ale ještě nerozvalený a zastřešený. Za ním u potoka bylo ještě znatelné staré tvrziště, zčásti ještě obklopené zavodněným původním příkopem. také zde stály hospodářské budovy poplužního dvora. Dnes mi brání v posouzení současné skutečnosti majetnický pud staronového vlastníka! To je normální, znemožnit vstup k památce a přehradit kvůli tomu i silnici? Danny.
Zatarasená cesta [Ringo 1.5.2020 22:22] | Reagieren
I já jsem měl problém projít zatarasenou cestou u č.p. 9 a dostat se k bývalému mlýnu, který jsem chtěl zdokumentovat pro vodnimlyny.cz. Nakonec jsem se přehoupl přes potok a bývalý mlýn našel. Místo (jeho neoplocená část) je přístupné po cestě od Nového Kostela. Až bude mlýn zkontrolován, bude k nahlédnutí na stránkách vodnimlyny.cz. Ringo
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 91 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist