PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Doupov (Duppau)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: reakce
[vloženo: Pavel Rykl 4.1.2011 14:12]

Myslím, že pravdu máte tak trochu všichni. Je samozřejmě škoda, že tak malebné městečko bylo srovnáno se zemí, ale zase vzniknul unikátní ekosystém, který se dokázal přizpůsobit vojenské aktivitě. Vy vnímáte vykořenění oblasti ke které skutečně došlo, ale stále se na to díváte pohledem z 50. let minulého století. Pokusím se Vám nastínit vzhled Doupova po téměř padesátiletém hospodaření minulého režimu. V klášteře se usadila armáda, jeho stav odpovídá podobně využitým stavbám (např. Zelená hora, Jezeří). Na náměstí bylo zbouráno několik zchátralých domů a vznikly četné proluky. Na jedné straně města vyrostlo JZD (nebo St. statek) s velkokapacitním kravínem a vepřínem, na druhé straně hnusné panelové sídliště jako např. v Rovné na sokolovsku nebo v Rotavě. Podobně by jistě dopadly i ostatní obce v okolí, které my teď vidíme v pro nás romantické podobě z 1. republiky. Málokdo z nás si však už umí představit jak těžký tam musel být život. Myslím, že o takový Doupov jaký jsem popsal by takový zájem nebyl, a dnes by byl jen polozapomenutou obcí, kterou znají jen v okolí. Je třeba skončit s dohady co by kdyby, obce vznikaly i zanikaly a bude to pokračovat dál. Dnes je aspoň možnost se nějakým způsobem bránit. Za minulostí je však třeba udělat tlustou čáru.
Buďme rádi, že máme tyto stránky na kterých můžeme studovat minulost a snažme se, aby zbytečně nepřibývaly další obce s datem zániku v tomto století.
Přeji všem do nového roku hodně štěstí a příspěvků.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 33 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist