PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Doupov (Duppau)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: reakce
[vloženo: Karel Hajný 4.1.2011 16:52]

DÍL 2
Na vašich pohledech na věc mě irituje ten "starý přístup", kdy si nedovedete připustit, že existuje území, kde není nic a nic nebude. Známe to z Ralska - uděláme tam mezinárodní letiště, pak závodiště pro formule, vesnici pro Holanďany, megalomanský zábavní park. Lidé nedokáží přenést přes srdce, že by nějaké území přišlo o blaho lidské péče. V malém měřítku se to projevuje třeba nepochopením toho, že se v katastrech normálních obcí ponechávají biocentra a biokoridory (resp. vegetace ponechaná vlastnímu osudu) - pro domorodce je to "bordel", který je nezbytně nutné kultivovat.

Zasídlení Doupovska je možná zajímavá vize, ale ne pro tak nevyspělý národ jako jsme my. Možná třeba za 30 let... Dneska by to dopadlo příšerně...
Myslím že, s tím není kam spěchat, na Doupově se už dnes nemůže skoro nic nevratně zkazit. Přijdou časy, kdy by se k těm veslům mohli dostat rozumní lidé. Dnes ještě ne, pokud nechceme holandské šmoulí vesničky a podobné radosti.

Kdybych měl teoretizovat; jaké jsou úkoly pro dnešek?
- zachránit co ještě stojí
- ohlídat vznik nevratných škod na středověkých plužinách
- hlídat čistotu prostředí, ketré nepoznalo chemické hnojení
- pečovat a obnovovat aleje a histrorické soliterní stromy

Pokud se bude toto dělat, nebudou se tam tlačit ekonomické zájmy a armáda se nám ještě pár let udrží, může tak být krajina dobře konzervována se všemi hodnotami pro naše děti, které už snad budou trochu vychované k úctě a přemýšlení nad krajinou.

Potom třeba vytáhnou staré katastrální mapy, vykolíkují staré domy a návsy, architekti s mozkem v hlavě udělají generel a vyprojektují stylové domy.
Líbilo by se vám to takto? Mě asi ano. A nepřijde vám to v dnešních poměrech utopie?

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 47 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist