PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Doupov (Duppau)

Komentář/Upřesnění:
upřesnění
[vloženo: Miroslav Peteřík 25.12.2012 12:34]

Na začátek chci všem popřát hezké prožití Vánočních svátků. Se zájmem si čtu různé příspěvky právě o Doupově a kraji okolo něj. Jsem hlavně železniční fanda, a zajímám se i o zaniklé tratě. A mimo jiné jsem v tomto kraji vyrostl. Pro ty co podrobně zajímají oběhy hnacích vozidel uvádím jen takovou drobnost. Asi 15 let nazpět jsem mluvil s jedním strojvedoucím od motorového vozu M120.417, který mi sdělil zajímavou informaci. Když byla prováděna renovace tohoto stroje, bylo nalezeno velké množství kartonových jízdenek za ostěním, a tento stroj měl právě jezdit na trati do Doupova a to asi po 2. sv. válce. Před tím byl turnusován v PLD K. Vary ( asi v za války ). O přesnější informace bych požádal asi majitele tohoto mot. vozu.
Dále bych chtěl navázat na předchozí příspěvky a to zejména vývojem VVP v dobách minulých. Naprosoto souhlasím s názorem, VVP zrušit a zavést režim CHKO. Potom se život vrátí i do tohoto kraje. Dále chci uvést, že není žádná pravda, že by nebylo používáno chemických hnojiv. Byl jsem mnohdy svědkem kolik vagonů se na pole a louky rozházelo. A to nemluvě o různých vojenských dýmovních. Pamatuju si, že vychcípalo jedno stádo krav,které se páslo na pastvinách takto ekologicky ošetřených. Dokonce bylo později zjištěno, že tyto cvičné prostředky jsou jedovaté a proto byly už za socialismu nahrazovány novými. Mnohdy jsme nemohli používat vodu z řádu na pití, protože byla voda zněčištěna ropnými produkty.
Takže děkovat ČSLA nebudu.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 48 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist