PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Pechler (Pechler)

Komentář/Upřesnění:
Pechler-informace
[vloženo: Jan Vlček 25.4.2011 20:06]

Lokalita,dnes nazývaná Pechler, zahrnovala následující objekty v k.ú.Horská Kvilda ,v části Dolní Antigl:
-dům čp.40/st.p.55- obytné a hospodářské stavení- je na historickém snímku na této straně zobrazen vpravo od středu.Pouze k tomuto domu se vztahuje označení "Pechler",někdy též "Pechler-Unterantigl".
Něco k historii objektu:smlouvou ze dne 26.2.1843 dům postupní smlouvou získali Franz a Theresia Köhl.Dále dle zápisu ze dne 30.4.1883 přešlo vlastnictví na Ludwiga a Annu Köhl. Dne 26.9.1918 pak celý majetek získal Ludwig Köhl,který nemovitost smlouvou ze dne 2.6.1920 prodal manželům Franzi a Hermine Weishäuplovým,kteří dům vlastnili až do konfiskace v r.1945.Následně po roce 1945 proběhlo přídělové řízení,ve kterém je nemovitost již označována jako "bouračka".
Druhou stavbou /na historické fotografii zobrazenou uprostřed/ byl :
-dům čp.22/st.p.56-tento objekt byl původně označován jako "Chaluppenwirthschaft Nr.C.22 in Antigl".Toto označení měl až do roku 1873,kdy dne 17.5. nemovitost od Karla Häuslera koupilo i s přilehlými pozemky Město Kašperské Hory za sumu 3000,-zlatých.Nový majitel nemovitost upravil a od této doby byla označována jako hájovna čp.22 v Dolním Antiglu/Hegerhaus Nr.C.22 in Unterantigl/.
Vzhledem k tomu,že hájovna byla majetkem Města Kašperské Hory,nevztahovala se na ní konfiskace po r.1945, ani následné přídělové řízení.V současné době stojí na st.p.56 rekreační objekt/viz.fotogalerie/.
Poslední stavbou byla kaple na st.p.79.
Stála v sousedství st.p.56,blízko u původního mostu přes Hamerský potok.Byla postavena v roce 1907.Vlastnicky patřila rovněž Městu Kašperské Hory.Pokud jde o pojmenování,jde o lokální název,vztahující se k původnímu povolání obyvatel domu čp.40/zpracování smoly/.Jméno uvádí Engelbert Panni/viz. kohoutikriz.org./Chytil ani jiné zdroje toto pojmenování neuvádějí. Není ani na mapě správního území okresu Kašperské Hory/Karte des Kreises Bergreichenstein und der Gemeinden Seewiesen und Gesen-stand 1945/.Ještě připomínka- nešlo o osadu ale skupinu domů ve správním území obce Horská Kvilda.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 95 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist