PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Horní Jiřetín (Ober Georgenthal)

Komentář/Upřesnění:
Nezapomínejme na ohrožené obce
[vloženo: Jiří Hemmer 20.5.2011 10:37]

Ani po všech letech od revoluce není jisté zda Horní Jiřetín svoji existenci obhájí. Občasné články v různých tiskovinách přinášejí znepokojující obraz vývoje. Není to tak dávno co se na Jezeří střídali státníci a poukazovali na hrůzu dole pod nimi.
Pomohly tyto apelace kraji a ohroženým obcím.
Kolik se jich po rekultivacích vrátilo do původního stavu? Změnil se obraz Mostu z panelákových ghet na město kde se dá skutečně žít? Jak si představují těžařské společnosti rekultivaci /navrácení k původnímu stavu/. Přesto dále pokračují v politice nátlaku na obce a snaží se zviklat penězi obyvatele, aby opustili svoje domovy. Kde berou peníze na výkup dalších pozemků, když ty budou potřeba na výstavbu nových obcí. Postaví snad znovu zničené kostely, školy, domy a vybavení jako stály původně?
Snaží se někdo ulehčit situaci obcí jako je Horní Jiřetín? Snaží se o to například ČD? Chátrající nádraží napovídá, že ČD apaticky vzdaly boj o toto území a zřejmě ani ve výhledu nepočítají s obnovením provozu do Chomutova. A to by měly, když uvážíme změnu politických a ekonomických poměrů, jednou se jim to může vyplatit.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 12 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist