PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Maříž - zámek (Maires - Schloss)

Komentář/Upřesnění:
Zámek a park
[vloženo: Pavel B. 13.8.2013 02:24]

Navštívili jsme Maříž 8/2013. Park sice doznal mírnou snahu o údržbu asi z dotací EU, nicméně blízké okolí Mařížského potoka mezi Janovým rybníkem Zámeckým rybníkem, břehy Zámeckého potoka a zbytky zámku vypadají dosti hrozně, všude houštinu tvořící několikaleté náletové dřeviny. Obyvatelé stěží udržují blízké okolí obydlí, přístup k Zámeckému rybníku je prakticky pár metrů na hrázi. Občas cesta po obou březích Zámeckého rybníku přehraznéhá polomy velkých stromů, které tam leží již nějaký měsíc. Copak se nemůže město Slavonice nebo pár nadšenců vzít motorové pily a vrátit parku a okolí někdejší podobu odstraněním 20letých a mladších dřevin?
Zbytek zámku je oplocen, vše prorostlé náletovými dřevinami, pouze torzo fontány před zámkem je mírně rekonstruováno a dno vystláno oblázky.
Celkově místo a obec kolem potoka působí depresivně a neudržovaně i v létě.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 70 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist