PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Hostinec Schweidrich (Das Gasthaus Schweidrich)

Komentář/Upřesnění:
převzato z FC
[vloženo: Milan Gruber Bouška 2.1.2016 06:00]

Hospůdka a pomník v lesním prostoru u dolu Schweidrich u Šluknova
Šluknovský výběžek a České Švýcarsko - toulky krajem a historie...
Hospůdka stávala nedaleko dolu Schweidrich v lesním prostoru nad Šluknovem a nedaleko silnice na Staré křečany... Vznik a zánik této lesní hospůdky se toho moc neví. Vedle pozůstatku sklípku stojí osamělý pomníček s iniciály R.R. 1914 - 1918... Kdo to byl R.R.?
Pomníček je zasvěcen zřejmě místnímu štamgastovi Rudolfu Richterovi, který se narodil v roce 1874, civilním povoláním byl speditér a v roce 1914 jako mnoho mužů z okolí musel narukovat k zeměbraneckému pluku 9. Od 21.10. - 11.11. 1915 se stal nezvěstným na východní frontě u Bielgowa. Letos, ba dokonce v těchto dnech je tomu přesně 100 let. Pravděpodobně jeho kamarádi mu věnovali toto pietní místo a tak snad zůstane Rudolf Richter nezapomenut. Jeho klid střeží na lesní křižovatce mohutný umírající strom, který jakoby předznamenával a připomínal pomíjivost našeho bytí.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 38 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist