PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
Okolí:
Hřešický mlýn 1.6km
Panská pila 4.1km
Panský mlýn 4.5km
Budský mlýn 6.5km
Pochvalovský Mlýn 6.6km
Pacov 7.7km
Bajrovka 7.9km
Za Horou 8.0km
Beyerovka 8.1km
Konopaský mlýn 8.2km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
[Zdeněk Pechar 9.11.2015] 
Spálený mlýn

Kategorie: Mlýn   (správní obec: Srbeč)
Okres: Rakovník
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.22631 13.89383 GPS - st.76/čp.40 Zdeněk Pechar 9.11.2015  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice
Žádný záznam

 Novodobé obrázky
Žádný záznam

 Ostatní
Žádný záznam


Komentáře a upřesňující informace k místu


Mlýn dosud stojí [doxa 19.3.2018 16:50] | Reagovat
Tento mlýn dosud stojí bez větší pohromy a je obýván, resp. využíván k rekreaci. Pouze na mlýnem je zřícenina jakéhosi drobného, patrně hospodářského stavení. http://vodnimlyny.cz/mlyny/objekty/detail/5787-spaleny-mlyn
Re: Mlýn dosud stojí [Zdeněk Pechar 22.3.2018 12:10] | Reagovat
Nerad reaguji na stanoviska osob skrývajících se pod přezdívky. V tomto případě udělám výjimku. Vámi popsaný mlýn a vložený Vámi na stránky vodní mlýny, se týká mlýnu strojního nově postaveného. Zde vložený vodní mlýn na původní parcele 76 již neexistuje a vaše obávání s tím nic neudělá. Majitelem tohoto vodního mlýna byl ve druhé polovině 19. století pan Václav Wolf. lze dohledat v matrikách na internetu. Stránky vodní mlýny dělají dobrou práci v tom že monitorují i existující mlýny. To že pátráte na stránkách zanikláčů po mlýnech, svědčí o tom že hledáte objekty k vložení na vaše stránky.Nic proti tomu ale chce to vynaložit také vlastní úsilí a ne jen opisovat.
Nějak nechápu [Jan Škoda 23.3.2018 00:26] | Reagovat
Vážený pane, podíváte-li se na stránku vodních mlýnů a kliknete-li na autory, pak uvidíte, že jsem vlastnoručně nafotil, doplnil historií a technologií a vložil téměř 700 mlýnů, takže určitě jen neopisuji. Na zdejších stranách si jenom doplňuji informace, ovšem mlýnů, které bychom ještě neměli je zde minimálně, navíc se na rozdíl od vodních mlýnů většinou omezujete jen na základní informace (název a polohu).
Spálený mlýn byl samozřejmě přestavěn (dokonce několikrát) a naposledy přebudován z vodního na parní, ovšem tvrdit, že zanikl a na jeho místě stojí úplně jiný mlýn je absurdní.
Re: Nějak nechápu [Zdeněk Pechar 23.3.2018 07:21] | Reagovat
Dobrý den pane Škoda
Jsem rád že jste se odtajnil. Teď k věci. Zaniklé nebo zanikající objekty jsem začal shromažďovat v době kdy jiné místo pro vkládání nebylo a tyto stránky byly jediné. A byl to vynikající nápad toho kdo je založil. Šlo mi o to zachytit mizející svědky historie s tím že každý zde může napsat doplnění či vyjádření k objektům. Což na vodních mlýnech není možné. Vím o čem mluvím. Byl jsem také osloven správcem vašich stránek. Zde si za informace ručí každý sám u vás máte supervizizora. Co se týká tohoto mlýna nový, nebo chcete li novější strojní stojí na jiné parcele. Tolik k tomuto místu. Chci vás požádat o smazání vašeho komentáře k jinému místu. A to "V Struhách". Zde je opravdu chyba. Toto místo má být zařazeno v samotách. Abych mohl provést úpravu potřebuji právě smazat vaši poznámku. Ještě jednu poznámku, vzhledem ke svému věku nejsem schopen navštěvovat osobně všechna místa. S pozdravem. Zdeněk Pechar
Mazání [Jan Škoda 23.3.2018 09:05] | Reagovat
Zdravím a jsem rád, že naše debata přešla do věcné roviny. Poznámku k samotě Ve Struhách samozřejmě rád smažu, ovšem nevím, jak se to dělá, prosím proto o instrukci.
Re: Mazání [Zdeněk Pechar 25.3.2018 20:38] | Reagovat
Měla by se vám zobrazit po najetí na svůj příspěvek nabídka upravit, smazat. Jestli to nebude možné, dejte my prosím vědět přímo na můj email.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 45 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist