PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Jáchymov - tabáková továrna (Joachimsthal - k.k. Zigarrenfabrik)

Komentář/Upřesnění:
Železniční vlečka k Tabačce
[vloženo: Bohumír Staněk 7.1.2010 00:39]

K tabákové továrně byla vybudována pravděpodobně počátkem 20.stol. železniční vlečka, vedla z nádraží v Ostrově n.O. a končila za menší čtyřpodlažní budovou s valbovou střechou. Na pohlednici od Milana Pekky Bouška "Grüss aus...", která je mylně zařazena do 50-60. let, je zřejmě vidět v pravém dolním rohu počátek terénních úprav.
Na vlečku byly napojeny i pozdější objekty garáží Jáchymovských dolů (později Škoda záv. Ostrov) a snad i Projekčního staveb. ústavu J.D. (dnes dopravní firma) - oboje v Dolním Žďáru. Železnice sloužila i osobní přepravě, zastávky pro osobní přepravu : Ostrov-nádraží, Ostrov-zastávka, Dolní Žďár, Horní Žďár, Jáchymov (dnes parčík ve stráni pod Panoramou, proti Radiopaláci). Provoz ukončen koncem 60. let min.stol. a nahrazen silniční dopravou, silnice rozšířena místy na úkor drážního tělesa.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 38 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist