PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Nový Svět (Neugebau)

Komentář/Upřesnění:
Hřbitov na Novém Světě
[vloženo: mystik mystik 28.10.2008 09:18]

25.10.2008 byl znovuvysvěcen obnovený hřbitov. Byl upraven nákladem 780 tis. Kč. Oprava hřbitova se uskutečňila z prostředků obce Borová Lada, z příspěvků od rodáků bývalé obce Neugebäu a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti či prostředků státního rozpočtu a z darů soukromých osob. Nedaleko odtud nalezené hřbitovní kříže a náhrobní kameny byly znovu postaveny. Silně poškozené náhrobky a jejich zbytky byly umístěny na upraveném místě pod bývalou márnicí. Byl postaven nový dřevěný kříž. Hřbitovem prochází pískový chodník, který jej spojuje s opraveným památníkem padlých z I. světové války.
Bylo zhotoveno nové oplocení hřbitova.
U vchodu na hřbitov je umístěn kamený památník se skleněným středem, který připomíná jména osad, jejichž obyvatelé jsou na hřbitově pohřbeni a existenci bývalého kostela a hřbitova.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 99 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist