PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Medlice (Mödlitz)

Komentář/Upřesnění:
Preklad textu Dietera Pohla
[vloženo: Lugosy László 12.12.2009 16:59]

Hrad byl situován na břehu řeky Moravice, na níž nyní leží přehrada Kružberk. Byl postaven na počátku 13. století v průběhu dějin předních šlechtických rodů Šternberků nebo Kravařských (zde nevím, zda se jedná o Kravaře u Opavy nebo Kravařsko na Novojičínsku - pozn. překladatele). Hrad zanikl v 16. století ve válečném konfliktu, nejspíše byl vypálen a rozbořen. Zbytky hradu byly použity pro stavbu silnic. Vylidněná vesnice stejného jména byla zbourána ve 20. století. Na skále nad přehradou jsou v terénu patrny zbytky základů hradu, dostaneme se k nim kolem místa, kde stával kostel. Při příjezdu od Slezské Harty je to ostrá levotočivá zatáčka za neužívanou zděnou trafostanicí.

(Volný překlad německého textu Dietera Pohla zpracoval pomocí www.prekladac.net Lugosy László - http://smirci-krize.cz)

ps. Některým by troška tolerance neuškodila, i když na druhou stranu chápu, že za 64 (71) let jen tak neodezní to, co zde okolnosti živí po staletí

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 15 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist