PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Praha-památník tanku č.23 (Prag - Denkmal des Panzers Nr. 23)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: Satan s námi a dobré pryč !
[vloženo: grtsch k. 20.12.2008 17:00]

Vážený pane Frýda , zde opravdu není místo na polemizování, jak tvrdíte - s tímto z historického i vojenského hlediska hloupým a laickým názorem. Neviděl jsem hřbitovy amerických hrdinů. Já, na rozdíl od vás, jako šestiletý kluk jsem 17. a 19. dubna 1945 viděl z Kopečku (část Kočkova) Ústí. V tyto dny, tam umírali místní Češi a Němci, ale také Němci, kteří do Ústí uprchli před frontou (především z oblasti Vratislavi a Východního Pruska), sovětští váleční zajatci, čeští dělníci z Protektorátu, Francouzi, Italové, Litevci, Lotyši a Slováci. Dvěma nejstarším obětem bylo 87 let, nejmladší obětí se stalo jen měsíční dítě. Protivzdušné obraně se podařilo několik bombardérů nad Teplicemi sestřelit, přeživší letci byli však pochytáni a ubiti civilním obyvatelstvem k smrti. A mne vůbec nepřekvapuje jejich zacházení s hrdiny.
<BR> Američané se po válce snažili frázemi o omylech a tzv. sekundárních místech shozu bomb vyvrátit tvrzení, že české země, konkrétně civilní obyvatelstvo, bylo cílem bombardování (ostatně, mlžení a lhaní je americké vládě vlastní dodnes). Utrpení a hrůzu civilního obyvatelstva při americkém bombardování za II. WW v Evropě a Japonsku lze srovnat s holocaustem. A také nesmíme zapomenout, že utrpení civilistů neskončilo rokem 1945. Letadla s těmi samými výsostnými znaky útočila znovu, a znovu na nevinné lidi.Nemusím snad připomínat jména takto postižených zemí. Jsou už notoricky známé.Bohužel…

PS. Na stránkách "Ústí n.L. synagoga" foto z zozbombardovaného něsta.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 55 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist