PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Herčivald (Herzogwald)

Komentář/Upřesnění:
Re: deutschsprachige Böhmen
[vloženo: Miloslav Horník 15.2.2018 21:56]

Pro svoji potřebu a nepochybně jako informaci českým návštěvníkům tohoto hesla, jsem nechal text sdělení pana Lothara Beera přeložit. Věřím, že jeho sdělení Vás zaujme, tak jako mě.

Volný překlad:
Německy mluvící Češi (Lothar Beer)
Nejdříve bych chtěl poděkovat za to množství obrázků a zpráv. Odborně většinou velmi dobře propracované (zjišťované).
Já, jako hobby badatel po předcích, chci ovšem na jednu věc stále znovu upomenout a mnohých zburcovat:
Ano, mnozí Češi byli sami toho mínění, že jsou Němci. To celé bylo posilněno ještě skrze Mnichovské dohody. Mottem (heslem) tehdy bylo „Heim ins Reich“ - domů do Říše.
Přesto je to všechno humbuk a lež.
To jediné, co skutečně platí: Byli to německy mluvící Češi. Přesně jako byla jejich původem česká země. Byli to vaši bratři a sestry, i když kultura byla více orientovaná na Rakousko.
Království (královská země) Böhmen-Čechy patřilo po staletí k císařsko-rakouské říši. Dnes lze v testech DNA jednoznačně doložit, že rozdíly mezi německy mluvícími Čechy a slovansky mluvícími Čechy byly mnohem menší, než se mnohý domníval. Bylo to víceméně politické rozhodnutí, které už skoro nikdo nechce vnímat (uznat). Nechť se rány provždy zhojí.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 61 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist