PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Nový Les (Neuwald)

Komentář/Upřesnění:
Situace před lety
[vloženo: David Z. 22.6.2009 00:33]

Před několika lety jsem jezdil na chalupu do vedlejší Bučávky. Několikrát jsem byl i v Novém Lese.
Tehdejší situace: Poslední chalupa (počítáno podle oficiálního příjezdu od Sl. Rudoltic) je obydlená starousedlíky. Ostatní, které zbyly, jsou používány jako rekreační chalupy. V obci je i bývalá kaplička, která ale byla, pokud si vzpomínám, ve stavu ruiny.
Jako důvod zániku bych tipoval poválečný odsun německého obyvatelstva, které sice byla snaha nahradit novým českým, šlo ale z větší části o tzv. zlatokopy (alespoň jsem slyšel toto pojmenování). Laicky řečeno z toho, co jsem pochopil, když mi to v dětství bylo vysvětleno: Byli to lidé, kteří byli zlákáni majetkem buď zadarmo (v rámci snahy státu o znovudosídlení pohraničí) nebo za směšný peníz a ti se sem nastěhovali. Všeho bylo dost, takže až se jim podařilo vybydlet jeden objekt, tak šli do vedlejšího. A po čase třeba šli do jiné obce.
Jenom někteří se zde uchytili. Situace je podobná (i když ne tak drastická) ve vedlejší Bučávce, která je přece jen větší. I zde jsou většinou rekr. chalupy. (Popř. i rekreační novostavby - jak klasické stavby, tak i chaty.)

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 47 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist