PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Nový Les (Neuwald)

Komentář/Upřesnění:
Re: Situace před lety Bučávka
[vloženo: Anna(35 let) 24.10.2009 21:54]

Bydlím celý svůj život na Bučávce, jsem tu doma a mám to tady ráda- bydlím ve starém sudetském domě - statku . Okolí Nový Les, Víno, Slezské Rudoltice dobře znám.Moji prarodiče sem přišli těsně před odsunem Němců- dokonce žili s nimi pod jednou střechou na jejich německém statku. Vycházeli spolu dobře - pár měsíců a poté museli Němci odejít. Moji prarodiče byli ze Slovenska , kde jim němečtí vojáci vypálili chalupu ( bylo po válce a pod jednou střechou se sešli sedláci - které válka postihla vzala jim domov - oběma stranám)
Moji prarodiče nebyli zlatokopy - v Bučávce na novém domě poctivě pracovali a hospodařili na polích - těsně po válce to byla velmi těžká doba a myslím, že jako vždy a v každém pohraničí o to těžší a složitější.
Sešli se tu lidé z různých koutů - neměli společného nic - jen to že byli tady - možná tu byli i takoví , kteří nechtěli nic jiného jen všeho využít a vybydlet .
Rozhodla jsem se se svou rodinnou , zde zůstat - není to jednoduché jezdíme do práce 50 km, děti musí dojíždět a všude daleko - ale je to kraj romantický , zapomenutý a možná ještě neobjevený. Osoblažsko.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 97 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist