PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
[Miloš Miličevič 26.7.2007] 
Teplice - Městské lázně  (Teplitz - Stadtbad)

Kategorie: Jiný   (správní obec: Teplice)
Okres: Teplice
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Po 2000  (rok: 2008)
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.64228 13.83477  Miloš Miličevič 26.7.2007  

 Historie a jiné články
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice
 Rok 2007
 Novodobé obrázky
 Bourání
 Ostatní
Žádný záznam

 Odkazy
Demolice budovy
Demolice budovy
Zpravodajství z Teplicka - Stručná historie

Komentáře a upřesňující informace k místu


Budova, která ztratila důvod k existenci [jan 31.3.2008 15:51] | Reagovat
Tahle budova nemá nic společného s balneoterapií. Šlo o veřejnou koupelnu (očistné lázně, chcete-li), do které se chodili umýt ti, kteří koupelnu doma neměli. Zahubili ji památkáři, kteří trvali na zachování vnitřního vybavení - ve městě, kde dnes 99% obyvatel má koupelmu vlastní. Nevyužitelný objekt proto spadne.
Re: Budova, která ztratila důvod k existenci [Vizi 19.6.2008 13:47] | Reagovat
Co dodat k tomuto nesmyslnému popisu? Snad jen, že než sem někdo takový blábol napíše, měl by se alespoň snažit si o daném objektu něco zjistit.
Jako základní zdroj informací o Jubilejních lázních doporučuji http://www.iteplice.cz/stare-teplice_jubilejni_mestske_lazne.html k čemuž mohu doplnit že:
- lázně byly uzavřeny na sklonku 70-tých let, následně se přistoupilo k jejich rekonstrukci
- v průběhu rekonstrukce byl objekt částečně zprovozněn a to po roce 1985
- na začátku 90-tých let byly lázně znovuotevřeny celé, tedy včetně bazénu
- firma Wiko (zmiňovaná v odkazovaném článku) krátký čas provozovala v objektu jakési eroticko-lázeňské služby, záhy jej uzavřela
- následně se firma dostala do konkurzu a u nehlídaného objektu velice rychle došlo k rozkradení všeho co bylo ukrást možné, největší ranou bylo zničení měděné střechy
- již někdy kolem let 1995-6 byl objekt v dezolátním stavu a byla vyslovena domněnka, že se vzhledem k lukrativnosti pozemku čeká na likvidaci objektu
Re: Re: Budova, která ztratila důvod k existenci [Jan Hečko 8.4.2011 21:38] | Reagovat
Zcela souhlasím. Zánik této budovy bohužel zcela zapadá do dlouhodobé nesmyslné likvidace starých, kdysi honosných Teplic. Řekne dnes někomu něco termín "Malá Paříž" v souvislosti s Teplicemi?
smutný pohled [šimůnková 16.7.2008 03:29] | Reagovat
V těchto lázních jsem trávila denně několik hodin na plaveckém bázéně. Chodili jsme sem se školou učit se plavat a taky každý den do plaveckého oddílu. Zanechala jsem zde kus svého dětství a věřím, že řada jiných také. Je to smutné. Při pohledu na stavbu si připadám jako historie sama. Škoda takové krásné budovy. Byly to vždy ukázkové lázně. Díky za těch pár fotek.
Re: smutný pohled [jan voch 23.8.2009 19:10] | Reagovat
Ano ano se školou a nejen to s kamarádem jsme chodili panu Horáčkovi pomáhat vypouštět bazen,čistit chlorem a zase napouštět aby byla na víkend čistá voda.A v létě jsme měli zadara zámeckou- ta pujde brzy taky do kytek...
Lázně zbořeny [Miloš Miličevič 21.9.2008 20:38] | Reagovat
Budova býv. lázní zbořena v září 2008.
stejně dopadnou co nevidět celé Lázně Kyselka [Libor Huml 13.10.2008 22:32] | Reagovat
smutné... , propadlé střechy, stropy, co mohlo zmizelo.
článek z Teplického deníku o demolici [kim 1.6.2009 12:39] | Reagovat
http://teplicky.denik.cz/zpravy_region/mestske-lazne-padaji-k-zemi20080911.html
Škoda,která se už nikdy nenapraví... [PB 26.9.2009 00:45] | Reagovat
Naše město,které tak miluji-protože je nádherné s ještě nádhernější historií si nezaslouží při svém vzestupu být stále podrazováno....!Musíme Naše Teplice udržet,udržet ty krásné historické klenoty,které se podílí na lesku krásných Teplic!!!Tohle město za ten boj opravdu stojí!!!A městské lázně právě za ten boj stály.Ted už se musíme zamyslet a ponaučit,konečně se rozhodnout jaká cesta je pro naši bývalou Malou Paříž ta správna.Všichni určitě víme,že ničením našich městských perel se na výslunní nevrátíme...Moje město miluju a tyhle rány bolej-je mi 22 a nejsem nenormální když píšu o svym městě takhle!!!Nenormální je ten kdo naše město okrádá o tyto skvosty a jasný lesk,který z těchto skvostů pramení...........................Bojujme za krásu.
to neodnés čas [Pavel 24.1.2010 21:47] | Reagovat
Do Teplic jsem se přistěhoval když mi bylo deset. Za rok na to přišel rok 1968. Z Baarovky jsme se přestěhovali do ulice U Masných krámů. Ustoupila výstavbě. Do školy jsem chodil v Alejní. Dnes je z ní troska. Přestěhohali jsme se do Liptic. Dneska je tam díra jak do pekla. Do školy jsem chodil v Hrdlovce. Už není. Mám z toho vždycky knedlík v krku...
Lázní je opravdu škoda, ale.... [Kofi 8.2.2010 22:21] | Reagovat
Reaguji na předposlední příspěvek: Zrovna dnes jsem v Teplicích byl a nevím o čem pan PB mluví...nádhera a krása? A kde? Ošumtělé fasády, nedávno opravené, a to tak kvalitně, že se po pár letech loupou a drolí, každých deset metrů herna, vjetnamec nebo špinavá proluka...půl historického centra neexistujíc...namísto toho krásná pošta, krásný Prior, skvělý Kulturák, krásná Mlýnská ulice s otisky zadních fasád ve svahu....působivá sídliště v Trnovanech, Nové Vsi a jinde...až mě oči přecházely. Kolego, máme dvacáté století v postkomunistické zemi...a realita je je jiná. Někdy patriotismus hraničí s idealismem ba dokonce idiotismem a ve Vašem případě to tím zavání. Doporučuji procitnout.
Jinak se přirozeně přikláním k těm, co Městských Lázní litují. A právě idealismus a zaslepenost, v tomto případě památkářů, v dnešním pragmatickém světě částečně zapříčinil zánik této budovy. Demokracie je kompromis a stejně by jím by měl být i boj o záchranu historických objektů, kterým hrozí zánik, né tvrdohlavě stát za něčím, co neni pro investora zajímavé. Pak nezbývá nic jiného než demolice.
Nejenom lázní je škoda...... [Jiří Hemmer 12.4.2011 12:49] | Reagovat
Ani válka nenadělala tolik škody, co komunismus.
Za chvíli tu bude vrcholem architektury pár paneláků rozhozených po louce. Nedokážeme snad udržet ani předválečnou úroveň? To co budovaly generace předků léta, mizí nenávratně během několika minut. Věci by se měly konečně nazývat pravým jménem. Historický urbanistický celek má cenu jenom jako celek.
Nejenom lázní je škoda...... [Jiří Hemmer 12.4.2011 13:48] | Reagovat
Tak z toho se ty Italové posaděj na prdel, předsedo.
jAK TO BYLO.... [Widemann 19.10.2011 11:30] | Reagovat
Lázně byli funkční do té doby než je p. Kubera v rámci privatizace prodal p, Sochovi. Ještě v té době fungovala péra vany, masáže adálší..Údajně bylo potřeba provést opravy dlažby v bazenu. P. Socha zabředl do podnikání tak, že si vpálil kouli do hlavy. Na lázně se vrhli místní cikáni a co se dalo ukrást zak ukradli. Zcela novou kotelnu odnesli do sběru. Je to výslovně vina vedení města, že nechrání svůj majetek a ani majetek občanů. Např. koupaliště Anger, Zámecká, Jatky, a další, které si za pár šupů zprivatizoval kmotr ČSSD pan Benda. Jsem rád že jsem starý a doufám že totální zmarměsta snad nezažiji./Při dnešních důchodech/
Plavčí mistr - 30 roků na teplických plovárnách a koupalištích [muslimejs 19.10.2011 15:39] | Reagovat
Od roku 1962 jsem občas pustil do rozhlasu na plovárně Zámecká zahrada relaci z gram.desky:"Pozor, pozor! Vysíláme několik pokynů a rad pro zdravé opalování..." Čaas odtekl, jako voda z plováry. Někomu pomalu, někomu zase trochu rychleji. Tato plovárna odešla časem. Chátrala. Nové tam bylo vždy pouze to, že na jaře narostla tráva. Jinak opravdu nic. Potom za nějaký ten rok "VEDOUCÍ". Někteří věděli, že se nic již nevylepší. Někteří se svou stranickou tupostí "pohnojili" kde co (mohl bych jmenovat).
Očistné lázně v Hálkově ulici bylo něco jiného. Po roce 1945 republika potřebovala barevné kovy, tak nějaký dobrák veškeré potrubí (a bylo mosazné) věnoval za pár šupů sběrně šrotu. A problém se táhnul až do zničení jak je vidět na fotografiích. Pomohlo tomu také toto - "přece dnes nenecháme, aby se lidé chodili koupat někam jinam a ne do NAŠEHO s.r.o v Šanově. Je toho ještě o trochu dost hodně.To se sem ale nevejde. Nemusíte ale zoufat. Dnešní lůza by dobila a doničila kde co. Takže: "Dobře, že to je pryč".
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 65 do následujícího políčka:

   


Processing time: 232 msec.
IP address = 3.239.11.178
desktop version