PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Teplice - Městské lázně (Teplitz - Stadtbad)

Komentář/Upřesnění:
Lázní je opravdu škoda, ale....
[vloženo: Kofi 8.2.2010 22:21]

Reaguji na předposlední příspěvek: Zrovna dnes jsem v Teplicích byl a nevím o čem pan PB mluví...nádhera a krása? A kde? Ošumtělé fasády, nedávno opravené, a to tak kvalitně, že se po pár letech loupou a drolí, každých deset metrů herna, vjetnamec nebo špinavá proluka...půl historického centra neexistujíc...namísto toho krásná pošta, krásný Prior, skvělý Kulturák, krásná Mlýnská ulice s otisky zadních fasád ve svahu....působivá sídliště v Trnovanech, Nové Vsi a jinde...až mě oči přecházely. Kolego, máme dvacáté století v postkomunistické zemi...a realita je je jiná. Někdy patriotismus hraničí s idealismem ba dokonce idiotismem a ve Vašem případě to tím zavání. Doporučuji procitnout.
Jinak se přirozeně přikláním k těm, co Městských Lázní litují. A právě idealismus a zaslepenost, v tomto případě památkářů, v dnešním pragmatickém světě částečně zapříčinil zánik této budovy. Demokracie je kompromis a stejně by jím by měl být i boj o záchranu historických objektů, kterým hrozí zánik, né tvrdohlavě stát za něčím, co neni pro investora zajímavé. Pak nezbývá nic jiného než demolice.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 16 do následujícího políčka: