PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Ranklov (Ranklov)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: Název
[vloženo: Michal Kurz 27.10.2007 16:51]

Rok 1869 zmiňuje jako 1.zmínku o samotě mj. encyklopedie “ Šumava – příroda, historie, život “. Údaj vychází pravděpodobně z II. dílu Retrospektivního lexikonu obcí ČSSR 1850-1970, kde se k heslu Ranklov uvádí: r. 1869 pod názvem Ranklau osada obce Ziegenruk ( Cimruky; Kozí Hřbet ) v okrese Sušice, r. 1880 osada obce Innergefild v tomtéž okrese, v dalších letech se jako osada neuvádí. Je samozřejmě nepochybné, že samota existovala již o mnoho desítek let dříve ( např. na mapě z doby tzv. II. vojenského mapování z let 1836-52 je zakreslen statek “ Klostermann “ a okolní planina nese označení “ Im Ranklau “ ), ale myslím, že první zmínka v tomto případě není totožná s dobou vzniku – jinak řečeno, rok 1869 je nejspíš rokem, kdy byl Ranklov poprvé statisticky podchycen a zpracován v nějakém dobovém soupisu nebo lexikonu. Údaj je možná trochu matoucí, mohl bych zkusit text nějak přeformulovat.
Po roce 1869 se již Ranklov objevuje v soupisech poměrně pravidelně – v “ Orts-Repertorium des Königreiches Böhmen “ ( tedy Soupisu míst v Království českém ) je u názvu Ranklov uveden 1 dům a v něm 8 lidí - 5 mužů a 3 ženy, tentýž údaj je pak i k roku 1878.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 34 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist