PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Místek-Czajánkova kasárna (Místek-Czajánkova kasárna)

Komentář/Upřesnění:
Frýdek a Místek budou srůstat
[vloženo: ab 24.12.2008 12:14]

Rozvoj lokality Na Poříčí, která je jakýmsi spojovacím prvkem mezi Frýdkem a Místkem, bude dále pokračovat, městské části Frýdku-Místku tak budou stále více srůstat. frýdecko-místeckým zastupitelům to potvrdila architektka Helena Salvetová z Urbanistického střediska Ostrava, které je nositelem koncepce a projektantem nového územního plánu Frýdku-Místku.
Dokument schválili zastupitelé na posledním letošním zasedání. „Spojování Frýdku a Místku rozvíjením lokality Na Poříčí začalo už dříve a nový územní plán i v tomto směru kontinuálně navazuje na tendence dosavadního plánu,“ odpověděla Salvetová na dotaz zastupitele Miroslava Přádky (KDU-ČSL), jakým způsobem nový územní plán podporuje splývání Frýdku a Místku.
„Rovnocenným způsobem jsou pro obě části města navrženy plochy pro novou výstavbu,“ doplnila.
Nový územní plán byl podle náměstka primátorky Miroslava Dokoupila (KSČM) pořízen v souvislosti s novým stavebním zákonem a také kvůli poměrně velkému množství žádostí o změnu dosavadního územního plánu na konkrétních pozemcích. Návrh nového dokumentu se soustředil především na nalezení nových ploch pro obytnou výstavbu, rozvoj výroby a občanského vybavení, ploch pro rozvoj sportovních a tělovýchovných zařízení, ale také na odstranění dopravních závad na komunikační síti.
Pro nový územní plán FrýdkuMístku hlasovalo 33 ze 37 zastupitelů přítomných na zasedání. Účinnosti nabude 1. ledna 2009.

(16. XII. 2008 - Právo - Anna Bortlíčková - Severní Morava a Slezsko - str. 12)

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 64 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist