PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Hřensko-hřbitov (Herrenskretschen-Friedhof)

Komentář/Upřesnění:
Hřensko . hřbitov
[vloženo: Pohraničí 15.4.2013 18:43]

Pane Suku, nedá mi to, abych nenapsala, že mám radost z Vašeho kultivovaného vyjadřování a z objektivního pohledu. Pamatuji si také stěhování v 60. letech...
Mám pocit, že péče o hroby je hodně generační záležitost a často potomci nemají zájem o údržbu, když v hrobě leží někdo, koho už nepoznali.
Hodně Němců sem jezdilo a za hranicemi dobře žili, ale znám takové, že opravdu neměli na cestu. A když k dceři přijel otec z Čech, náš soused, vrátil se za 3 dny - pochopil, že příliš zatěžuje jejich rozpočet. Myslím, že víc se tedy starali o děti, než o hroby v zemi, která je nechtěla. Těžko soudit. Asi máme všichni kus pravdy.
Chudák režisér Vondráček - teď si doma přijde na své.
Kamarádili jsme se ve třídě všichni - děti tatínků z opačné fronty druhé světové války. Tak už to bývá.... Když se chci nadechnout slušnosti a zdvořilosti, např. v obchodě, vyjedu kousek za hranice. To totiž v severních Čechách jen tak nepotkám.
Pokud jde o hroby - asi také menší religiozita poválečné generace, otupění z války, vykonaly své.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 19 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist