PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Dobrá Voda (Gutwasser)

Komentář/Upřesnění:
Re: Dobrá Voda /Gutwasser/- dodatek
[vloženo: Jan Vlček 15.7.2014 19:31]

K věci ohledně čp.2 v Dobré Vodě jen několik slov.
Informace k jednotlivým stavbám v Dobré Vodě byly vztaženy k roku 1945.V té době bylo v osadě podstatně více domů s čísly popisnými.Po převzetí státem a vytvoření Vojenského výcvikového prostoru Dobrá Voda po r.1950 byly některé stavby využity pro potřebu armády, některé stavby byly demolovány.Mimo jiné byla odstraněna i stavba na st.p.č.75/ čp.2 /bývalé lázně/.Objekt bývalé školy /čp.6/st.p.70 zůstal zachován.V následujícím období pak došlo k přečíslování staveb a čp.2 bylo přiděleno stavbě bývalé školy/dnes parcela 4522/9 v k.ú.Hartmanice II./Toto označení je používáno do současnosti.
Poloha původního domu čp.2 je patrná na mapě Stabilního katastru:Čechy-1783-1- mapový list 004.,případně na skice v publikaci" Im Lande der künischen Freibauern", v části knihy,týkající se obce Hartmanice.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 15 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist