PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Heřmánky (Hirchmantel)

Komentář/Upřesnění:
Rozprechtice
[vloženo: zdenka 30.8.2010 09:30]

On ten statek má vůbec smůlu. Po vysídlení Němců se ho "ujalo" JZD, ale vzhledem k tomu, že předseda byl stále opilý, tak připadl po krátké době pod Státní statek Nový Berštejn v Dubé. Byla tam ustájena telata a mladí býčci. V 90. letech si na něj jedno dubské s.r.o. vzalo u banky Bohemia úvěr 100 miliónů, banka zkrachovala, úvěr se neuhradil......Teď ho má společnost GALS s.r.o., která je v likvidaci. Asi před 4 lety tam pracovali dva zedníci, ale žádných zásadních oprav se statek nedočkal. Objevují se čím dál větší díry ve střechách..
Mlýn nyní změnil majitele, probíhá tam rekonstrukce. U mlýna kdysi stávala i pila. Na návrší nad mlýnem město pravděpodobně vykonávalo své hrdelní právo. Odtud i původní název osady Švihov, odsouzení byli na své poslední cestě popohánění šviháním.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 98 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist