PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Židovský hřbitov u Lomničky (Judenfriedhof bei Steingrub)

Komentář/Upřesnění:
Barbarství !!
[vloženo: Pavel Frýda 30.5.2008 14:47]

Likvidace tohoto hřbitova by nebyla nic jiného něž holým barbarstvím. Dnes by se asi náhrobky přímo nezničily, zřejmě by byly instalovány na jiném místě, nicméně židovská tradice však věří, že ve chvíli příchodu Mesiáše se každý zmrtvýchvstalý postaví ke svému eben zichron (hebr. dosl.kámen vzpomínek tj.náhrobek, stéla, maceva) tváří k Mesiáši, ve chvíli kdy kámen není, nebo je jinde, nastává věroučný problém...nemluvě již o posvátnosti místa bejt olam (dosl.dům věčnosti tj.hřbitova) a tradici nenarušitelnosti hrobů. Přemisťování, či dokonce zničení ostatků, je hrubým porušením zásad a urážkou judaizmu.
Tyto záležitosti však těžařské firmy, jejichž jedinou modlou je jen rychlý zisk, určitě nezastaví.....
Na snímcích jsem zaregistroval náhrobky s nápisy pouze v němčině. Náhrobky poemancipační doby mají sice nápisy většinově německé (popř.i české), zpravidla však bývá připojena závěrečná pohřební folmule, zkratka pěti hebrejských znaků tzv.tanceva. Nápis jen německý je poměrně nezvyklý a vzácný.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 67 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist