PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Pohraniční (Reizenhain)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: Zdevastovaný hřbitov
[vloženo: Pavel Frýda 7.11.2010 21:51]

Myslím, že Vám dnes nic nebrání zorganizovat nějaké opravy hřbitova, já a moji kamarádi to průběžně děláme na jednom ze zapomenutých židovských hřbitůvků. Pokud by židovské obce, Izrael a USA měly protestovat kvůli každámu zdevastovanému židovskému hřbitovu, tak by se musely ukřičet. Asi se jedná o omyl, protesty vyvolává, pokud se při dnešní stavební činnosti narazí na zapomenuté židovské pohřebiště (naposledy se tak stalo v r.2006 v Plzni) a investor chce ostatky přemístit. Judaizmus narozdíl od křesťanství prosazuje nenarušitelnost hrobů. Prozatím vždy došlo na nějaký kompromis, místo se překrylo betonovou deskou a stavělo se dál.
Nicméně, když už píšu, chci toho využít a chtěl bych se na Vás pane grtschi k. obrátit s otázkou. I když jste fakticky anonym, tak zřejmě pocházíte ze sudetoněmecké rodiny, uvádíte, že leccos pamatujete, něco Vám vyprávěli rodiče apod. Proč vlastně Němci (i sudetští) tak nenáviděli Židy, proč došlo ke genocidě židovského obyvatelstva, co jim Židé udělali? Vždy se nějak mluví anonymně o nacistech. Pro mě je to stále nepochopitelné, ačkoliv jsem se tou otázkou zabýval, nikdo mě vlastně uspokojivě nedokázal nic vysvětlit. Zkuste to Vy pane.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 73 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist