PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Romava (Romau)

Komentář/Upřesnění:
Re: Romava a ostatní
[vloženo: Vladimír Kraus 9.3.2009 09:31]

Vážený pane,
Vaše úvaha mi promluvila z duše, zejména tím pocitem, že zde něco není v pořádku.
Vzájemná nevraživost Čechů a Němců nepřišla jen s Hitlerem, ale doutnala zde mnohem dřív (19. stol.), i když ne v takovéto formě. Po skončení války r. 1918 např. vyhlásili Němci v severočeském pohraničí tzv. provincii Deutschböhmen, s cílem připojit se k Německu. Tento pokus byl krvavě potlačen vznikající čsl. armádou. Můžeme se ptát, zda se mělo území, na kterém, jak správně říkáte, se jednalo o naprostou německou většinu (přes 90%), ale historicky patřilo k Čechám, "pustit", nebo ho držet mocí silou? Co by bylo v této době správné rozhodnutí? Po vyhrané válce ustoupit území poraženému? Asi na to nebude z dnešního hlediska jednoduchá odpověď.
Také když sudetští Němci ve své valné většině horovali pro Hitlera, kdo z nich věděl, či tušil, čeho ten bude schopen a co bude následovat? Takových prozíravých lidí, jako byl třeba Brit sir Winton, který zachránil stovky židovských dětí před smrtí bylo minimum.
Zničení pohraničních obcí je ostudný čin minulého století. Ostatně, i ten nejhloupjší člověk, který se zmocní nějakého majetku, ho chce využít pro svůj prospěch a ne pro to, aby ho zničil bez užitku.
Jinak se také omlouvám za své úvahy, pokud se vám nezdají, neberte je vážně.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 59 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist