PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Chebské nádraží (Chebské nádraží)

Popis: stržm.pol.Jan Klenner
Strážmistr policie Jan Klenner padl 14.9.1938 pod palbou henleinovských vzbouřenců při dobývání hotelu Victoria, kde bylo sídlo chebské pobočky SdP a kde také byla uschovávána ilegálně držená výzbroj ordnerů, včetně kulometů. Strážmistr Jan Klenner zahynul ve věku 27 let, pocházel z pražského Žižkova, vyučil se elektromontérem, po základní službě u dělostřeleckého pluku č.305 nastoupil od r.1936 u policie. Jeho hrob č.IV-6-450 lze nalézt v Praze ve starší části Olšanských hřbitovů.
Text na pamětní desce na chebském nádraží je nesmyslný i z dalšího důvodu, neboť na nádraží nikdo neútočil, naopak policie a asistenční oddíl vojska obsazovaly zmíněné sídlo SdP v sousedství nádraží.

Datum: před 1938

Autor: O.Holub, Souboj s Abwehrem
Přispěl: Pavel FrýdaVloženo: 21.10.2009


Popis: Hrob stržm.Klennera
Prostý hrob stržm.Jana Klennera se nachází v Praze na Olšanských hřbitovech, badatel jej najde poměrně snadno, vejde na hřbitovy vchodem u paláce Flóra, kde je sektor IV a v oddělení 6 uvnitř je hrob k nalezení (č.450). Hrobové místo tohoto statečného obránce republiky bylo v minulosti zcela zapomenuto a zanedbáno, bylo obnoveno nákladem a péčí historické skupiny Četnická pátrací stanice Praha (viz Odkazy). Díky chlapci !!!

Datum: 2009

Autor: Pavel Frýda
Přispěl: Pavel FrýdaVloženo: 21.10.2009


VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist