PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Mariánské Lázně kavárna Beskyd (Marienbad Café Sennhof) - Beskyd

Přispěl: Miroslav Landa

Na Polomu (802 m) postavil polesný Heinrich Reiniger v roce 1887 kavárnu Alm. Tu ale prodal 31.srpna 1893 manželům Oswaldu a Hildegardě Buxbaumovým. 17. září 1913 prodávají Alm Buxbaumovi novým majitelům manželům Ferdinandovi a Friederice Löschnerovým.
Manželé Bremovi si chtěli zde otevřít kavárnu,ale pro Mariánský dvůr platil přísný zákaz otevřít zde kavárenský provoz. Aby toto "břemeno" nějak obešli, zakoupili si pozemky v lese pod kavárnou ALM a zde v roce 1928 postavili dřevěnou kavárnu - Café Sennhof. Krátce nato však Karl Brem umírá (+1929) a od Mizzi Bremové odkupují fungl novou kavárnu manželé Löschnerovi z nedaleké kavárny ALM a tak od roku 1929 provozují oba hotely - Alm i Sennhof. Personál obou kaváren obsluhoval ve stejných krojích.
Brzy po roce 1945 se objevuje nové jméno domu - Hotel Polom a uvádí se jako hotel 2.třídy, který má k dispozici 20 lůžek. Dolní kavárna má rovněž nový název slovenský Bezkyd. V obou domech byli národní správci do roku 1948. Později se stávají oba domy domovy důchodců. Tak sloužily v dalších desetiletích pro generace důchodců z města i z celého kraje. Přezimování v nich - v této vysoké poloze - asi nebylo pro důchodce jednoduché. Zvláště dolní Beskyd, který byl dřevěný, neposkytoval dostatek tepla. Přesto tu důchodci vydrželi až do roku 1995, pak byly oba domovy vyklizeny a zůstaly opuštěny. Brzy nato byly oba objekty - Polom a Beskyd - totálně zpustošeny a vykradeny podobně jako hotel Kamzík. Později byly odprodány do soukromého vlastnictví. Opuštěná zůstala i lesní kaple, o kterou se velmi pečlivě důchodci starali a která jim mnohokrát posloužila.Vloženo: 1.1.2014Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 15 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist