EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Historie [zdroj: Petr Matoušek 7.10.2005]

Kommentar/Präzisierung:
Otázky k sídlu Chlum u Jablonečku.
[vloženo: Jiří CVRK 16.9.2013 14:46]

Vážený pane, ač nevím, zda se mé dotazy dostanou až k Vám, přeto si dovoluji tázat:
1.Můžete zveřejnit pramen, který potvrzuje existenci Chlumu u Jablonečku již k roku 1293 ? Jestliže ano, proč k němu nečiníte příslušný odkaz ?
2.Znáte dokument z r.1225, jímž na Strakonicích žijící comittisa (hraběnka) Bolemila darovala jistý (dosud i přes veškerá pátrání a zkoumání renomovaných historiků vlastně neidentifikovaný Chlum - obávám se, že nejen J.V.Šimák, ale i mnozí další v tomto punktu trapně (!) bloudili i ještě bloudí - "domuí hospitalariae Cruciferorum" ?
3.Geograf Müller dokončil své mapování Čech roku 1717, mapa pak "oficiálně" spatřila světlo světa až po jeho smrti (1721) v r.1722. Chlum, o němž je tu řeč, je na ní zachycen, a chceme, nebo ne ! V tom případě je ale Vaše konstrukce operující s datem 1560 poněkud zavádějící, stejně tak, jako i lhůta 230ti let, jež měla uplynout od prvního zániku Chlumu k eho znovuobydlení. (Za jeho druhý zánik je třeba považovat jeho zničení v rámci "činnosti" vojsk ve VVP Ralsko, po r.1948.).
4. Byl někdy ve středověku zde zmiňovaný Chlum v majetku českodubských johanitů, nebo cisterckého kláštera Hradiště ? Existují o tom důvěryhodné historické pramenné doklady (např.písemné)?
5. Odpovítete mi, prosím, na mé otázky ?
Srdečně Vás zdravím !

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 93 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist