EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Walbergsdorf (Valbeřice) - O místě

Beigetragen: Milan Gruber Bouška

VLASKÉ v r. 1869 pod názvem Valbergov osada obce Vojtíškov v okr. Šumperk, v r. 1880 pod názvem Valbergdorf osada obce Vojtíškov v okr. Šumperk, v r. 1890 se jako osada neuvádí, v r. 1900-1930 osada obce Vojtíškov v okr. Šumperk, v dalších letech jako osada zanikla (součást obce Malá Morava v okr. Šumperk)
VLASKÉ v r. 1869-1930 obec v okr. Šumperk, v r. 1950 osada obce Vojtíškov v okr. Šumperk, od r. 1961 část obce Malá Morava v okr. Šumperk

Eingegeben: 14.12.2008Kommentar und weitere Informationen


Vlaské je jiná osada!!! [Mirek Kobza 8.5.2018 14:22] | Reagieren
Valbeřice nelze zaměňovat za osadu nedalekou Vlaské něm Blaschke. Ta dodnes existuje v údolí Moravy asi o tři kilometry níže po proudu řeky. Osada Walbergsdorf byla založena v roce 1791 poté, co byl rozparcelován někdejší lichtenštejnský vrchnostenský dvůr přináležející k nedalekému Vojtíškovu. Název Vlaské se používal dost nešastně od roku 1906 a proto dochází k mnoha záměnám. Jinak jsou údaje zdá se správné, ale toto je potřeba vysvětlit. I proto se později české úřady vrátily ke jménu Valbeřice.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 88 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist