EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Spalovna pevných odpadǔ - Praha (Spalovna pevných odpadǔ - Praha) - Historie

Beigetragen: Fanda Podzimek

rozhodnutí postavit spalovnu odpadků v průmyslových vysoča- nech se opíralo současně o ekonomické i hygienické argumenty, pára i elektřina získaná spalováním tam našla bezprostřední zu- žitkování. areál byl příkladem meziválečné vyspělé stavitelské kultury i připomínkou budování moderní metropole první poloviny 20. století. v době uvedení do provozu patřil k nejmodernějším v evropě. architektonické řešení Františka roitha využívalo ocelové
1933 i železobetonové konstrukce tak, aby se přednosti obou systémů doplňovaly. monumentální kotelnu, strojovnu a třídírnu strusky s nosnými konstrukcemi ze svařované oceli navrhl profesor pražské techniky František Faltus a byly to tehdy nejpozoruhodnější ocelové konstrukce. technologický projekt spojení funkce spalovny, tep- lárny a elektrárny zpracovaly Škodovy závody a.s.
rekonstrukce areálu proběhla v letech 1959–1982, tehdy byl přista- věn další komín.
Po deseti letech provoz ukončen, spalovna zbourána roku 2003, s ní i další z charakteristických věžových vodojemů, které utvářely horizont vysočan. stojí tam sídliště nová Harfa.

Eingegeben: 25.8.2013Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 90 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist