EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Praha Vysočany nádraží (Praha Vysočany nádraží) - Další ohrožení bouráním historických staveb na železnici v rámci údajné optimalizace

Beigetragen: Jiří Hemmer

Jak přinesly pražské deníky zprávu, nádraží ve Vysočanech má být v rámci optimalizace a modernizace zbouráno a nahrazeno novou budovou včetně podchodu do ulice U vinných sklepů.
Budova původně Rakouské Severozápadní Dráhy a Turnovsko-Kralupské Dráhy má tu smůlu, že je ostrovní budovou tj. stojí mezi kolejišti. Takže dnešním inženýrům se do opravy nechce, přestože stávající budova je ve svém umístění je optimální.
K hysterii kolem rekonstrukce přispívá i naprosto zpackaná výstavba nové odbavovací budovy v Karlových Varech horním nádraží, která se přes odpor části veřejnosti prosadila a dnes nevyhovuje základním požadavkům. Dodnes máme v paměti naprosto neopodstatnitelné zbourání budovy Těšnovského nádraží a likvidaci tělesa trati, které dnes po úpravách mohlo dále sloužit jako těleso rychlodráhy až na Masarykovo nádraží, čímž by se cestující z východu tedy Milovic, Nymburka, Brandýsa nad Labem dostali rychle do středu města.
Krátkou čtyřkilometrovou spojku z Mstětic do Lázní Toušeň a tudíž Brandýsa nad Labem schopni vybudovat nejsou, ale demolovat nádraží na to jsou experti. Nová budova nádraží ve Vysočanech by nepřinesla nic a nádraží by nebylo přístupné z ulice Pod vinnými mlýny.

Eingegeben: 13.8.2018Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 61 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist