EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
ČKD Praha (ČKD Praha)

Beschreibung: přepínaní hvězda trojúhelník
Tedy zásadní korekce předchozího příspěvku na téma přepínače hvězda trojúhelník - zejména co se týče posloupnosti na jakém funguje napětí a s jakým výkonem.
Výkonová posloupnost a rovněž posloupnost ve výši napětí by opravdu měla směřovat od hvězdy ke trojúhelníku - jak naznačují i poznámky u předchozího příspěvku.

Stanovení hodnot je pravděpodobně méně komplikované u zapojení TROJÚHELNÍK - tomuto zapojení ostatně odpovídají i třívodičové rozvody vysokého a velmi vysokého napětí.

Výše mezifázového (sdruženého) napětí

mezi sousedními vodiči - případně na přívodu - či výstupním kontaktu transformátoru nebo točivého elektrické stroje by měla být prostou třetinou amplitudy sinusovky elektrické proudu - možná názorněji dvěma třetinami půlamplitudy.

Jistá potenciální námitka by mohla být směšování napětí a proudu - ovšem s jistými výhradami i snad takto možno.

Co se týče zapojení s nižším výkonem - HVĚZDA odpovídající napětí - tedy hvězda fázové napětí k nule by zcela nejtriviálněji mělo vycházet jako polovina mezifázového - podle všeho se však zde na místo běžného lineární součtu (či rozdílu) uplatňuje vektorový součet - jak i naznačuje fázorový diagram na kterém se vektor středního vodiče odklání od osy o 30 stupňů - prostým odhadem funkcí sinus - či cosinus by fázové napětí být asi o jednu třetinu vyšší než polovina maxima fázového napětí - tedy asi čtyři devítiny půlamplitudy.Datum:

Autor: JT
Beigetragen: Jan TomášekEingegeben: 15.12.2020
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist