EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
Rasenbankbaude  (Na trávníku)   auch: Trávník - chata, Bouda na trávníku

Kategorie: Samota   
Bezirk: Reichenberk
Die Ursache des Untergangs: Živelná pohroma - Zapáleno majitelem při odsunu
Untergangsepoche: 1945-1950
Aktuelle Stand: Zničena zcela

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  50.77972 14.90139 součadnice byly odvozeny z mapy  Milan Gruber Bouška 8.1.2013  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Horská chata  [Milan Gruber Bouška 8.1.2013]
Majitel: E. Kunze, spálil jí po roce 1945. Domek byl v sedle mezi Velkou vápenou a Scheufflerkoppe na Ještěckým hřebenu. Nejbližší vesnice Zdislava byla na západě a Kryštofově údoli na východě. Budova byla situována v nadmořské výšce 686 m. na Modré hřebenovce (Kammweg) stezka vedla kolem chaty Na travnatém břehu.

 Entwicklung der Bewohnerzahl und Häuser
Kein Datensatz

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere

 Links
MODRÁ HŘEBENOVKA - Blauer Kammweg - Nejvyhlášenější a nejdelší - modrým hřebínkem v bílém poli značenou - hřebenovou cestou v Čechách je již více než 100 let tzv. Modrá hřebenovka (Blauer Kammweg), za největší slávy se táhla od durynského Blankensteinu nad Sálou (Saale) přes celé Krušné hory (Erzgebirge), Českosaské Švýcarsko (Sächsisch-Böhmischen Schweiz), Lužické (Zittauer [Lausitzer] Gebirge), Ještědské (Jeschkengebirge) a Jizerské hory (Isergebirge), Krkonoše (Riesengebirge), Broumovsko (Falkengebirge, Braunauer Wände, Sterngebirge), Orlické hory (Adlergebirge) a Králický Sněžník (Glatzer [Grulicher, Spieglitzer] Schneeberg, Œnieżnik Kłodzki) až na Praděd (Altvater, Pradziad, PradŸod) Mnohdy bodech překračovala z jedné strany na druhou, vesměs ovšem sledovala hlavní hraniční horský hřeben.

Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Rasenbank [Jirka 5.10.2016 17:55] | Reagieren
Ve starých průvodcích se místu říkalo - Rasenbank .....dřív, než se postavila bouda.......bylo tam travnaté sedátko - lavička s výhledem na Ještěd. Proto asi spíš Travnatá lavička, jak Travnatý břeh ?!
Rasenbankbaude [Jirka 5.10.2016 18:06] | Reagieren
Chata se jmenovala Rasenbankbaude - Bouda na trávníku
Chaty na Trávníku [Vítek 8.3.2018 18:53] | Reagieren
Chty na Trávníku byly dvě cca 50m od sebe. Místo nebylo nikdy elektrifikováno a v případě potřeby zajišoval elektřinu agregát. Místo nebylo jen výletním, ale oblíbeným místem sobotních vesnických tancovaček, kde se scházeli lidé z okolních vesnic. Trávník je název nedalekého rozcestí, podle kterého byly chyty pojmenovány. Ve skutečnosti stály chaty několik metrů od značené lesní cesty, hřebenovky (červená), přímo na neznačené cestě rovnoběžné západně od Trávníku. Myslím, že na Ještěd od nich vidět nebylo, nebo v cestě je vrchol Malý Ještěd, kde byl hostinec a ubytovna. Překrásný výhled byl na západ, Ralsko, Bezděz apod. Při jasném počasí bylo vidět až do Německa a Prahy.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 97 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist