PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
Na trávníku  (Rasenbankbaude)   také: Trávník - chata, Bouda na trávníku

Kategorie: Samota   
Okres: Liberec
Důvod zániku: Živelná pohroma - Zapáleno majitelem při odsunu
Období zániku: 1945-1950
Současný stav: Zničena zcela

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.77972 14.90139 součadnice byly odvozeny z mapy  Milan Gruber Bouška 8.1.2013  

 Historie a jiné články
Horská chata  [Milan Gruber Bouška 8.1.2013]
Majitel: E. Kunze, spálil jí po roce 1945. Domek byl v sedle mezi Velkou vápenou a Scheufflerkoppe na Ještěckým hřebenu. Nejbližší vesnice Zdislava byla na západě a Kryštofově údoli na východě. Budova byla situována v nadmořské výšce 686 m. na Modré hřebenovce (Kammweg) stezka vedla kolem chaty Na travnatém břehu.

 Vývoj počtu obyvatel a domů
Žádný záznam

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní

 Odkazy
MODRÁ HŘEBENOVKA - Blauer Kammweg - Nejvyhlášenější a nejdelší - modrým hřebínkem v bílém poli značenou - hřebenovou cestou v Čechách je již více než 100 let tzv. Modrá hřebenovka (Blauer Kammweg), za největší slávy se táhla od durynského Blankensteinu nad Sálou (Saale) přes celé Krušné hory (Erzgebirge), Českosaské Švýcarsko (Sächsisch-Böhmischen Schweiz), Lužické (Zittauer [Lausitzer] Gebirge), Ještědské (Jeschkengebirge) a Jizerské hory (Isergebirge), Krkonoše (Riesengebirge), Broumovsko (Falkengebirge, Braunauer Wände, Sterngebirge), Orlické hory (Adlergebirge) a Králický Sněžník (Glatzer [Grulicher, Spieglitzer] Schneeberg, Śnieżnik Kłodzki) až na Praděd (Altvater, Pradziad, Pradźod) Mnohdy bodech překračovala z jedné strany na druhou, vesměs ovšem sledovala hlavní hraniční horský hřeben.

Komentáře a upřesňující informace k místu


Rasenbank [Jirka 5.10.2016 17:55] | Reagovat
Ve starých průvodcích se místu říkalo - Rasenbank .....dřív, než se postavila bouda.......bylo tam travnaté sedátko - lavička s výhledem na Ještěd. Proto asi spíš Travnatá lavička, jak Travnatý břeh ?!
Rasenbankbaude [Jirka 5.10.2016 18:06] | Reagovat
Chata se jmenovala Rasenbankbaude - Bouda na trávníku
Chaty na Trávníku [Vítek 8.3.2018 18:53] | Reagovat
Chty na Trávníku byly dvě cca 50m od sebe. Místo nebylo nikdy elektrifikováno a v případě potřeby zajišťoval elektřinu agregát. Místo nebylo jen výletním, ale oblíbeným místem sobotních vesnických tancovaček, kde se scházeli lidé z okolních vesnic. Trávník je název nedalekého rozcestí, podle kterého byly chyty pojmenovány. Ve skutečnosti stály chaty několik metrů od značené lesní cesty, hřebenovky (červená), přímo na neznačené cestě rovnoběžné západně od Trávníku. Myslím, že na Ještěd od nich vidět nebylo, neboť v cestě je vrchol Malý Ještěd, kde byl hostinec a ubytovna. Překrásný výhled byl na západ, Ralsko, Bezděz apod. Při jasném počasí bylo vidět až do Německa a Prahy.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 53 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist