PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
› Přidat obrázek
› Přidat článek
› Přidat odkaz
Přidat GPS
[Markéta Janečková 31.12.2013] 
Kraslice hotel Praha  (Graslitz hotel Praha)

Kategorie: Hotel, hostinec, chata   (správní obec: Kraslice)
Okres: Sokolov
Důvod zániku: Nespecifikováno -
Období zániku: Nespecifikováno
Současný stav: Ohrožená

 WGS-84 souřadnice (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°PopisVloženo 
  50.32778 12.51083  Markéta Janečková 31.12.2013  

 Historie a jiné články
Hotel Praha  [Markéta Janečková 31.12.2013]
Hotel Praha byl nejhonosnější budovou a chloubou starých Kraslic. V místech hotelu Praha stál až do roku 1888 hostinec patřící rodině Kohlertů. V tomto roce jej nechal majitel Theodor Kohlert zbourat a na jeho místě postavil nový moderní hotel, který na počest návštěvy Františka Josefa pojmenoval Zum Kaiser von Österreich - U císaře rakouského. Později byl hotel přejmenován na Kohlert, v novodobé historii na hotel Praha. V hotelu byla restaurace a vinárna, z boční strany bylo občerstvení. Kavárna, v níž byly boxy s lavicemi z plyše, zrcadla na stěnách a štukový strop, připomínala staré časy. V současné době je hotel včetně stravovacích zařízení již delší dobu mimo provoz a chátrá.

 Dobové obrázky/pohlednice

 Novodobé obrázky

 Ostatní
Žádný záznam


Komentáře a upřesňující informace k místu


Praha Pivovar [Zdeněk Hanuš 20.9.2015 22:55] | Reagovat
Na tomto místě měl stát údajně noví kraslický pivovar ale když jedu kolem na kole tak nevidím žádnou činnost , tak nevim co s bývalého hotelu bude jestli dřív nespadne
Praha Pivovar [Markéta Janečková 15.1.2016 20:26] | Reagovat
O projektu renovace a přestavby hotelu na pivovar jsem též četla. Lze najít na internetu. V Kraslicích jsem delší dobu nebyla. Pamatuji hotel ještě v provozu, byli jsme tam s manželem na obědě. Rozhodně je lepší přestavba s Jak píšete, zatím se nic neděje.
Re: Praha Pivovar [Luděk 1.5.2018 20:13] | Reagovat
Potvrzuji na základě včerejší návštěvy (dokumentoval jsem 2 zaniklé kraslické pivovary a sladovnu), že ač na webu Pivovaru Kraslice se to již hemží pivem ve skle a etiketami s názvy piv a termínem otevření 2018 nebo 2019, bývalý hotel Praha je stále ve stavu degradace a devastace. Přízemí má okna zazděná, v patrech se prohání vítr. Nic, co by nasvědčovalo i jen počátkům rekonstrukce.
 Doplňte nebo upřesněte informace k tomuto místu
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 67 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist