EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Alt Albenreut (Mýtina) - Geschichte

Beigetragen: Vladimír Minařík

Alt Albenreut befindet sich etwa 13 Kilometer südöstlich von Eger in der Nähe der deutschen Grenze in den Vorbergen des Tillenberger Walds. Entstanden ist das Dorf im 14. Jh. In der Nähe befand sich eine Festung, die später jedoch zerfiel. Noch vor dem Krieg lebten im Dorf über 800 Menschen, fast ausschließlich Deutsche.

Nach dem Krieg und der Februarrevolution 1948 wurde das Dorf durch seine Nähe zu Deutschland völlig isoliert. Über 90 % der Gebäude wurden abgerissen, die übrig gebliebenen Gebäude befinden sich heute in einem desolaten Zustand. Während der Herrschaft des kommunistischen Regimes erbaute man im Dorf Kasernen für den Grenzschutz.

1990 wurde der Grenzübergang nach Neualbenreuth wieder in Betrieb genommen. Südlich vom Dorf, in der Nähe des Weges zum Übergang befindet sich das Naturschutzgebiet Eisenbühl. Der 591 Meter hoch gelegene Eisenbühl ist ein einstiger Vulkan unmittelbar an der bayerisch-tschechischen Grenze. Er gilt als der jüngste und kleinste Vulkan Mitteleuropas (ca. 6000 Jahre), kaum 20 m hoch, aber doch ein vollständiger Vulkan. Zu erreichen ist der Eisenbühl zurzeit am besten von der bayerischen Seite aus. Man findet ihn links in unmittelbarer Nähe des Fußgänger-Grenzübergangs Neualbenreuth inmitten der Felder.


Eingegeben: 11.4.2006Kommentar und weitere Informationen


novinka [Irena 26.7.2007 11:47] | Reagieren
Dnes se zde opravuje byv. budova pohranicni straze na veliky penzion s pecovatelskou sluzbou, jmenuje se Zelezna hora.
Bývalý pohraničník. [Martin G. 4.9.2008 14:37] | Reagieren
Slloužil jsem na Mýtině u PS.vletech 87-89.Pěkná krajina,poznal jsem tam spoustu skvělých kluků z celé republiky,ale jinak to stálo za hovno a byl jsem rád když jsem z tama po dvou letech vypadl.
Re: Bývalý pohraničník. [IRICH S 3.2.2014 14:45] | Reagieren
TAK ISTO SOM SLUZIL NA MYTINE V R 87-88.OPUSTENA MALINKATA DEDINKA.INAK PRIRODA PEKNA.
Mýtina [Ota 20.7.2010 18:39] | Reagieren
Mýtinou jsem procházel 20. 7. 2010. Z penzionu pro seniory nebude nic; celý areál je prázdný a je na prodej.
Bývalý pohraničník [Jarda S. 21.7.2010 08:27] | Reagieren
Dne 20.7.2010 jsem zavítal do míst,která mi vzala skoro dva roky života,v letech 88-90.Divil jsem se,jak příroda rychle dovede schovat místa,která člověk dobře znal.
Bývalý pohraničník [Jan M. 8.10.2011 21:19] | Reagieren
Strávil jsem tu v roce 1990-1991 kus života u Pohraniční stáže.Dnes jsem tu byl po dvaceti letech zavzpomínat na své mládí.Hodně mě překvapila opravená Loreta.Jen s těží člověk poznává místa kde trávil službu.Příroda je mocná.....Protože dnes celý den pršelo projel jsem to skoro vše autem a pořád jsem očekával že na mě někde vybafne pohraničník....nestalo se!Pusto prázdno.
Vzpomínka [Josef Vondrášek 12.5.2012 20:06] | Reagieren
Jezdíval jsem do Mýtiny v dobách,kdy hlídali hranici ještě četníci.Byla to krásná vesnice.Tamnější obyatelé statků,Václavik,Šilha ,Havlát a ještě další se velmi dobře starali o svěřená pole až jednou v noci přijelo české"gestapo"v noci je naložili a nikdo nevěděl kam je odvezli.Byli to Moraváci,Volynští češi,Rumuni Češi.Z vesnice se stalo zakázané a postupně devastované území.Když jsem se po mnoha letech jel podívat,byla to hrůza co toho udělali.Statky zničené až na pár budov,prostě neuvěřitelné.K čemu to bylo?Čeho se se komunisti báli? Dnes to víme o co jim šlo,ale je to jen zlomek toho zla co napáchali.To jen tak ve zkratce o Mýtině.Zdeavím Josef Vondrášek.v.r.
Re: Vzpomínka [Petr 29.5.2014 20:01] | Reagieren
Mohu Vás poprosit o nějeke podrobnosti v okolí Mytiny a Oldřichova?Budete asi pamětník....děkuji předem za odepsaní
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 73 do následujícího políčka:

   


Processing time: 72 msec.
IP address = 35.174.62.162
desktop version