EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Lein fabrik - Krima (Továrna na len - Křímov) - O továrně.

Beigetragen: Milan Gruber Bouška

Zříceniny staré továrny se nachází asi 800 m jihozápadně od Křimova. Při pohledu z vesnice je schovaná v údolí jedné ze zdroje potoku Hutná. Obyvatelé Křimova se od nejstarších dob věnovali převážně zemědělství. Přes poměrně vysokou nadmořskou výšku se zde dařilo běžným obilovinám, ale především lnu. Obživa byla od nejstarších dob doplňována domácí výrobou prýmek a domácím zpracováním lnu. Když se len sklidil a po rosení byl připraven ke zpracování, skupovali ho obchodníci. Když se v saském Marienbergu změnila technologie úpravy lnu (místo rosení byl upravován na roštech pomocí horké vody), byl len v podobě stonku dodáván tam. Přednosti vodních roštu před rosením vedly krušnohorské zemědělce v roce 1894 k založení společnosti na zpracování lnu pomocí vodních roštu. Továrna byla vybudována v Křimove jako první podnik svého druhu v Rakousku.
Dnes z objektu zbývají obvodové zdi do výše prvního patra a samostatně stojící komín.

zdroj: http://hledacek.blogspot.cz a www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=d3bb2024-4c82-4dbb-9529-3aecfb6ab3a8

Eingegeben: 14.6.2013Kommentar und weitere Informationen


Kein Datensatz

 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 61 do následujícího políčka:

   


Processing time: 33 msec.
IP address = 44.201.97.0
desktop version